Sportline

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Sportline

Post autor: whity »

Niewiem na jakie felgi ty patrzysz ale mnie felgi tomason 19cali z oponami zimowymi wyszły około 1400€, a jak ty chcesz 18 to spokojnie można znaleść jakieś ładne felgi z oponami za 4000 zl
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Sportline

Post autor: przemoka »

whity pisze:Niewiem na jakie felgi ty patrzysz ale mnie felgi tomason 19cali z oponami zimowymi wyszły około 1400€, a jak ty chcesz 18 to spokojnie można znaleść jakieś ładne felgi z oponami za 4000 zl
Patrzyłem na skodowskie Pegasusy, no i zimowe Ultragripy Performance Gen 1. W 18" to wszystko wychodzi 8 klocków. To wiem, że wygląda ładnie. Teraz kwestia ew. doboru czegoś innego. Słaniam się ku Vegom na lato, ale zostaje ta kwestia zimowych kapci + alusów, żeby to ładnie wyglądało i wstydu na wsi nie było :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sportline

Post autor: Camillinhio »

whity pisze:Niewiem na jakie felgi ty patrzysz ale mnie felgi tomason 19cali z oponami zimowymi wyszły około 1400€, a jak ty chcesz 18 to spokojnie można znaleść jakieś ładne felgi z oponami za 4000 zl
Ładne felgi 18 to koszt 800-1200 zł / szt. Także bez opon już masz poziom 4000 zł. 6000 zł za całość to minimum.
Obrazek
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportline

Post autor: skipper »

oooo, przemoka masz ten sam problem co ja,
odbieram na Phoenixach i szukam kół zimowych 18"
chciałbym Pegasusy i szukam dobrej ceny
wysłałem zapytanie do Superbmana
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Sportline

Post autor: Tom-Tdi »

przemoka pisze:
Enriquez pisze:IMHO 19" to minimum. O ile kogoś stać.
No i teraz gdybym brał jakieś 17" to kosztowo mieszczę się w tym pierwszym wariancie, komfort jazdy na pewno będzie w porządku, ale kwestia dobrania jakiegoś fajnego aluma. Wizualizacje są gumowe, ciężko dobrać coś konkretnego. No i właśnie do Was pytanie, jak to na tych 17-tkach wygląda. Jaki to musiałby być profil opony? 235/55 R17?

Tom-Tdi pisze: przy tej mocy to nie pchałbym się w opony 215...
Absokurnalutnie nie zamierzam :)
Producent zaleca w 17-stce 215 oponę, jak zaczniesz kombinować z szerokością opony to za chwilę wyjdzie nietypowy rozmiar i będzie trzeba też worek kasy wywalić.

Zimówki kupujesz w złym momencie bo trzymają teraz cenę, ale myślę, że jakbyś dobrze poszukal to spokojnie w 3 tys. byś się zmieścił za 18-stki goodyear.
Co do Pegasusow antracytowych, to jest to chyba znów towar deficytowy-nigdzie ich nie widać, ale przycisnij swojego dealera, może w ramach zamówienia wozu zrobi Ci dobrą cenę na felgi.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Sportline

Post autor: Jarek104 »

zrobi, zrobi :-)
komplet Pegasusa + opona dobrej klasy ok 8 tysia :-)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Sportline

Post autor: przemoka »

Jarek104 pisze:zrobi, zrobi :-)
komplet Pegasusa + opona dobrej klasy ok 8 tysia :-)
@Tom-Tdi, no i widzisz, dealer sam się odezwał:) Z Jarkiem byliśmy już ugadani na te antracytowe pegazy. Ale z ceną, to tak jak wspomniałem kilka postów wyżej.
No cóż, tak sobie umyśliłem, że auto będzie do odbioru po nowym roku, więc idealnie wpadam w środek sezonu i dlatego właśnie kombinuję, w którą opcję pójść. W lecie fajniej byłoby mieć 19" VEGA, ale komfort do dyskusji, bo jednak w różne miejsca jeżdżę i mimo poprawy jakości naszych dróg widzę dość często jakieś placki na jezdni, w które nie chciałbym wjechać taką oponką. Za to w zimie liczy się bezpieczeństwo, więc porządna opona to podstawa. Kwestia rozmiaru ma już tu mniejsze znaczenie (17" vs 18"), ale dobrze byłoby, żeby jakoś to wyglądało i pasowało lepiej niż świni siodło :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Sportline

Post autor: Tom-Tdi »

Dobrego masz dealera - czyta w Twoich myślach ;)
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Sportline

Post autor: Kowal »

przemoka pisze:2.0 benza 280KM. No właśnie, z jednej strony wygląd,z drugiej komfort jazdy. DCC nie brałem.
Kombi czy sedan?
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Sportline

Post autor: przemoka »

Kowal pisze:
przemoka pisze:2.0 benza 280KM. No właśnie, z jednej strony wygląd,z drugiej komfort jazdy. DCC nie brałem.
Kombi czy sedan?
Oczywiście sedan. Ja wychodzę z tego założenia:

Obrazek

Więc póki nie trzeba, jeżdżę nie-kombi :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Sportline

Post autor: Enriquez »

Hehe dobre, no ale w przypadku S2 nie przeżyłbym sedana.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Skaven
Posty: 74
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź

Re: Sportline

Post autor: Skaven »

U mnie są 17. Jakby ktoś był ciekawy to wygląda to tak. Sami oceńcie czy jest tragicznie czy tylko średnio na jeża. Obrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Sportline

Post autor: Enriquez »

Jest OK.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Sportline

Post autor: przemoka »

Skaven pisze:U mnie są 17. Jakby ktoś był ciekawy to wygląda to tak. Sami oceńcie czy jest tragicznie czy tylko średnio na jeża.
Eee, no jest OK. Wprawdzie felga skodowska, która wygląda przeciętnie (po**bany jestem, mało co mi się podoba), ale ogólny wygląd auta jest OK. Nie ma wstydu na wsi ;)
Szerokość opony to 215?
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Sportline

Post autor: przemoka »

Hmm, wpadłem na iście makiaweliczny pomysł. Na lato felgi Vega, a na zimę tylko zarzucić kapcie Continental WinterContact TS 850 P.
Nie wiem jak to jest z tymi czujnikami ciśnienia, ale pewnie jak mam dwa komplety kapcie+alumy, to trzeba jeszcze czujniki do obu kompletów dołożyć i potem jakoś to parować z autem.
Tylko zastanawiam się, ile takie oponki zniosą przekładek. Teraz letnie mam na alu, a zimówki na stalówkach i tylko przed sezonem robię wyważenie. Podejrzewam, że przekładka 2x/rok nie będzie służyć oponom o profilu 235/40/R19.
ODPOWIEDZ