O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: CLO27 »

JKoval88 pisze:Oni twierdzą że koszt nakrętek spada na mnie ale dali auto zastępcze i powiedzieli ze jeszcze sprawdza i pomyślą :D
No to oddasz auto jak naprawia albo nie odbierzesz raz taką akcje miałem w vw po 3 dniach naprawili wszystko co zjebali.....znaczy spiepszyła się u nich pompa paliwa a mnie chcieli jej kosztem obciążyć to nie odbierałem i brum brum ich autem robiłem :lol: :twisted:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
JKoval88
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2014, o 17:37
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jarosław
Lokalizacja: WWA

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: JKoval88 »

No właśnie o serwis vw się rozchodzi :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: leszekmw »

JKoval88 pisze:Wiem ale mam telefon teściowej bo mój się utopił a ten pisze co chce
skoro telefon sie utopił to może przy okazji i ....

:twisted:
CLO27 pisze:znaczy spiepszyła się
Clo , a Ty się piepszysz czy pieprzysz... :?:
:lol:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: CLO27 »

leszekmw pisze:
JKoval88 pisze:Wiem ale mam telefon teściowej bo mój się utopił a ten pisze co chce
skoro telefon sie utopił to może przy okazji i ....

:twisted:
CLO27 pisze:znaczy spiepszyła się
Clo , a Ty się piepszysz czy pieprzysz... :?:
:lol:
to zależy :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: kamracik »

leszekmw pisze:
kamracik pisze:Przykład: chce wymienić koła - koszt 50PLN, to serwis zdaje sobie sprawę, że może tak być, że się zapiekły śruby i nie powinien tego doliczać.
sorki..bardzo Cię lubię ale to nie tak...
klient ma płacić za takie nieprzewidziane rzeczy..oczywiście mówię o sytuacjach ekstremalnych czyli że odkręcanie jednego koła zajmuje więcej niż 5 minut , w sezonie...
a znam sytuację gdzie odkręcanie kół zajęło cały dzień serwisowi aso...
Jasne Leszku, ale nie mów mi, że zapieczona śruba to nie jest standard. Tak samo z przybitą na maksa pneumatykiem. Mówię o przeciętnych akcjach, a nie typu, że cały dzień się na to schodzi. Pewne rzeczy przecież przewidujesz i pewnie masz patent na choćby brak zabezpieczenia na śrubę przez klienta.
JKoval88
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2014, o 17:37
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jarosław
Lokalizacja: WWA

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: JKoval88 »

No OK :)

Ale zabespieczenia i śrUby :D sam osobiście przykręcałem w lato dynamometrem :) (też mają prawo się zapiec)
druga sprawa auto uderza kołem w krawężnik wymieniają felgę zakładają zrywają zabezpieczenie wydają auto nie informując o tym że jedno koło jest przykręcone na 4 śrUby :) auto odebrane późno nie oglądane dokładnie po czym okazuje się że podświetlenie wskazówki od prędkościomierza nie działa.... samochod aby jechał prosto trzeba trzymać kierownicę w lewo serwis twierdzi ze wszystko jest ok bo nie mogą ustawić geometri zbierzności bo są pozapiekane nakrętki i aby oni to ustawili to muszą wymienić nakrętki a że ten koszt muszę pokryć ja gdyż ubezpieczyciel im nie zwróci za to czy aby napewno ?? a jeśli skrzywił sie wachacz zwrotnica jakiś drążek to muszą to zdiagnozować... i właśnie rozchodzi się o to czyj to koszt i czy mają prawo wydać takie auto twierdząc że tak ma być bo jest sprawne a że skręca i brakuje złodziejki .... ???
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Elninjo »

Co by nie mówić h****owy warsztat...
Nawet jeśli nie mogą zrobić części prac z powodów różnych nie powinni wypuszczać auta bez pełnej informacji klienta...
Jeżeli cos wykracza poza wartość wyceny / uzgodnionych kosztów itp. należy poinformować klienta i uzgodnić z nim dalszy harmonogram a nie wydawać auto, które może stwarzać zagrożenie na drodze... Jeżeli klient świadomie podjął decyzję o zabraniu samochodu (podpisał protokół odbioru ze wskazanymi wadami) to może mieć pretensje tylko do siebie... w każdym innym przypadku to wina warsztatu...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Sebastian_M26 »

Warsztat zgłasza ubezpieczycielowi konieczność geometrii, uszkodzone elementy do wglądu. Normalia do pewnej wartości są liczone w kosztorysie. Coś czuję że zaebali kasę za normalia... Każdy uszkodzony element lub wymieniony zgodnie z procedurą (śruba jednorazowa) podlega zwrotowi z oc. Na debili, złodziejstwa i nierobów nie ma rady.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: leszekmw »

ooo..cześć Seba... :D
jak tam rachunki z WOŚP Ci wyszły... :?:
kamracik pisze:Tak samo z przybitą na maksa pneumatykiem. Mówię o przeciętnych akcjach, a nie typu, że cały dzień się na to schodzi. Pewne rzeczy przecież przewidujesz i pewnie masz patent na choćby brak zabezpieczenia na śrubę przez klienta.
mam 20-letnie doświadczenie które mi mówi żeby gówna nie zaczepiać..generalnie..szczególnie w starszych autach...szczególnie z klientami którzy mają bardzo wysokie mniemanie o swoich autach...
mam przyjaciela mechanika blisko i tam odsyłam takie przypadki ekstremalne..a on ich kasuje po swojemu..ma na to czas itd. , ja wolę czasami nie zarobić..jakoś przeżyję...
oczywiście to nie tak że nie lubię pieniędzy..ale jak patrzę na stawki u mechaników w mojej okolicy :twisted: ...nie , naprawdę jak mam zarobić parę groszy z duuużym ryzykiem że coś się innego spierdoli przy okazji to wolę zapalić papierosa i popatrzeć się w okno jak mówi mój przyjaciel..
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: kamracik »

No i tu przemawia przez Ciebie doświadczenie :) Często też tak samo robię.
JKoval88
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2014, o 17:37
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jarosław
Lokalizacja: WWA

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: JKoval88 »

Fajnie że macie doświadczenia ;) natomiast pytanie brzmiało kto pokrywa koszty geometrii po kolizji z oc sprawcy jeśli zbierzność/geometria się przestawiła a śruby bądź nakrętki są zapieczone że serwis nie może ich odkręcić tylko wymienić na nowe (nie ważne już czy próbowali czy tylko popatrzyli) auto naprawiane jest z OC sprawcy bezgotówkowo i jest autem 3 letnim.
JKoval88
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2014, o 17:37
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jarosław
Lokalizacja: WWA

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: JKoval88 »

i koszty śrub, nakrętek i robocizny ;)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Łuki_ssuperb »

OC sprawcy
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: kamracik »

JKoval88 pisze:Fajnie że macie doświadczenia ;) natomiast pytanie brzmiało kto pokrywa koszty geometrii po kolizji z oc sprawcy jeśli zbierzność/geometria się przestawiła a śruby bądź nakrętki są zapieczone że serwis nie może ich odkręcić tylko wymienić na nowe (nie ważne już czy próbowali czy tylko popatrzyli) auto naprawiane jest z OC sprawcy bezgotówkowo i jest autem 3 letnim.
Zgodnie z jakimś tam zapisem z OC sprawcy masz doprowadzić pojazd do stanu w jakim znajdował się przed kolizją. Czyli jak jechał prosto to ma jechać prosto. Jak nie zgadza się z tym ubezpieczyciel to pozwól prawnikowi z nim pogadać.
JKoval88
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2014, o 17:37
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200
Imię: Jarosław
Lokalizacja: WWA

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: JKoval88 »

I o to mi chodziło ;)
ODPOWIEDZ