Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: szms »

nowy blok silnika... bo nie nowy silnik.
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: rafik11 »

Ja w octavii IIFL 1,8 tsi miałem wymieniany silnik w związku przeskoczeniem łańcucha silnika (oczywiście wiadomo co stało sie po takim zdarzeniu) skoda zgodziła się na wymianę silnika. Też myślałem że będzie to sama wymiana bloku ewentualnie z jakimiś elementami głowicy, a tu niespodzianka przyszedł nowy silnik zapakowany na małej palecie kompletny, łącznie z nowym korkiem oleju. Star zostało alternator, turbina i sprężarka klimy reszta nowa. Może w tym przypadku też tak zrobią.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: przemoka »

Na opisaną sytuację przychodzi mi anegdota: jak w jednym zdaniu umieścić dwa razy słowo "pięknie"? W zdaniu "Pięknie, k**wa, pięknie".

Zatem pozostaje nasłuchiwać silnika, czy coś się nie dzieje i w miarę szybko przejeździć te ~20k km zanim minie gwarancja.
Wiadomo w ogóle, czy to problem dotyczy konkretnych roczników aut, czy to generalnie problem dotyczy wszystkich 2.0 TSI tej serii? Ta "cicha akcja serwisowa" to w ogóle coś w miarę pewnego? Bo ja już przerabiałem ciche akcje serwisowe z wymianą rozrządu w 1.2 i 1.4 TSI i wiem, że w polskim wydaniu to była lipa, a nie akcja.
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: broniek »

Cała ta akcja wydaje się być bardzo podejrzana no ale co mam zrobić. Proponują wymianę silnika, niech wymieniają, co tam się stało to można tylko gdybać.
Co to za silnik przyjdzie też do końca nie wiadomo, osprzęt ma zostać ze starego.
Walczę dodatkowo o wymianę turbiny bo skoro były opiłki metalu w oleju to też mogła zostać uszkodzona.
Dostałem odpowiedź że nie ma możliwości aby turbina zassała te opiłki gdyż są one wyłapywane przez filtr oleju.
Zgadzam się z tym ale czy filtr wyłapie te najdrobniejsze to już jest bardzo wątpliwe.
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: Elninjo »

To właśnie Polska... chcą to zrobić jak najtańszym kosztem...
Ja miałem taki przypadek, że w moim Chevrolecie zatarły się dźwigienki zaworowe (awaria standardowa w 2.0 Tdi w rocznikach 2007-2010), które spowodowały wytarcie wałka rozrządu... Akcja działa się w Niemcorach... Serwis niemiecki zasugerował GM Polska wymianę wałka i wszystkich dźwigienek zaworowych (padło 5 z 16)... GM Polska chcąc zaoszczędzić zlecili wymianę wałka i tylko tych 5 dźwigienek (reszta po co skoro były dobre)... Niemiec się zdziwił ale zrobił tak jak kazał zleceniodawca... Żeby było weselej GM Polska nie zgodził się by holować samochód z Niemiec do Polski i w Polsce naprawić (umowa ADAC z Chevrolet to umożliwiała) - koszt transportu 2000 E wraz z samochodem zastępczym na cały okres naprawy + koszt naprawy w Polsce około 1500 E... Naprawa w Niemczech kosztowała 19000 E (kosmos!!!) i jak zapytałem gdzie logika? GM odpowiada - mamy zakaz...
Po wyjeździe od nich przejechałem 7000 km i padło znów... tym razem kolejne 3 dźwigienki (inne niż poprzednio)... Naprawiając tym razem wymienili wszystkie od nowa...

Myślę, że u Ciebie będzie podobnie... Za chwilę walnie sprężarka i wymienią na gwarancji... Ot takie mamy gest...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: orlik »

Elninjo pisze:
Myślę, że u Ciebie będzie podobnie... Za chwilę walnie sprężarka i wymienią na gwarancji... Ot takie mamy gest...
Bo a nóż dojeździ do końca gwarancji, a potem martw się Pan.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: Elninjo »

orlik pisze:Bo a nóż dojeździ do końca gwarancji, a potem martw się Pan.

Właśnie... Mi ta 1 awaria wystąpiła przy 96000 km a nowa przy 103000 czyli po gwarancji i musiałem się nieźle nagimnastykować by udowodnić, że to konsekwencja ich oszczędności...
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: broniek »

Myślę, że u Ciebie będzie podobnie... Za chwilę walnie sprężarka i wymienią na gwarancji... Ot takie mamy gest...
Dokładnie taką dostałem odpowiedź. W tym momencie nie ma szans na wymianę turbiny ale jeśli za jakiś czas na gwarancji będę z nią problemy to zostanie wymieniona.
Jedyne co udało mi się uzyskać to zapewnienie że turbina zostanie zdemontowana i sprawdzona. Jest to ponoć czynność dodatkowa, której rutynowo się nie wykonuje.
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: CLO27 »

broniek pisze:
Myślę, że u Ciebie będzie podobnie... Za chwilę walnie sprężarka i wymienią na gwarancji... Ot takie mamy gest...
Dokładnie taką dostałem odpowiedź. W tym momencie nie ma szans na wymianę turbiny ale jeśli za jakiś czas na gwarancji będę z nią problemy to zostanie wymieniona.
Jedyne co udało mi się uzyskać to zapewnienie że turbina zostanie zdemontowana i sprawdzona. Jest to ponoć czynność dodatkowa, której rutynowo się nie wykonuje.
Czyli do odcinki na każdym biegu ciśniesz na zimnym i nowa turbinka :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: orlik »

CLO27 pisze:
broniek pisze:
Myślę, że u Ciebie będzie podobnie... Za chwilę walnie sprężarka i wymienią na gwarancji... Ot takie mamy gest...
Dokładnie taką dostałem odpowiedź. W tym momencie nie ma szans na wymianę turbiny ale jeśli za jakiś czas na gwarancji będę z nią problemy to zostanie wymieniona.
Jedyne co udało mi się uzyskać to zapewnienie że turbina zostanie zdemontowana i sprawdzona. Jest to ponoć czynność dodatkowa, której rutynowo się nie wykonuje.
Czyli do odcinki na każdym biegu ciśniesz na zimnym i nowa turbinka :)
Wtedy gorzej jak się nie spieprzy :roll:
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: broniek »

A co będzie jak wtedy mi powiedzą, że gwarancja nie przysługuje bo sam ją zajechałem...
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: kamracik »

orlik pisze:Wtedy gorzej jak się nie spieprzy :roll:
Wujek dobra rada :lol:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: CLO27 »

broniek pisze:A co będzie jak wtedy mi powiedzą, że gwarancja nie przysługuje bo sam ją zajechałem...
To im powiesz że chujowa dali skoro się zjechać dało :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: broniek »

Wszystko fajnie tylko nie po to się kupuje nowe auto, żeby co chwilę do serwisu jeździć.
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wymiana silnika 2.0 TSI 280KM

Post autor: CLO27 »

broniek pisze:Wszystko fajnie tylko nie po to się kupuje nowe auto, żeby co chwilę do serwisu jeździć.
Coś w tym jest :) Też bym się wkurwiał...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ