Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Tematy nie związane z Superbem
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

Camillinhio pisze:A polskich nie chcesz?

O jakies konkretne chodzi Ci? :mrgreen:

zubrzyk pisze:ja u siebie mam Dimplexa, ale to chyba znaczenia nie ma :) ja wziąłem bo 5 lat gwarancji, fajne sterowanie, dobra klasa A+++ itd...

u mnie zjebali natomiast odwierty pionowe, kutasy nie uzupełnili odwiertów żadnym kwarcem czy cementem czy chuj wie czym i szybko temperatura sond spada poniżej zera - o tyle dobrze, że nie zapłacone tylko sprawa na głowie
Obczaje sobie potem co to jest, Tyyy no jakby nie patrzec gwarancja wazna sprawa. Masz z buforem czy prosto do ukladu? Jaka moc?
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Szymon, w tym przypadku uwazam, lepiej zapytać RokaZBagien. Zaprzyjaźniony instalator mówił, ze Viessmann ma dobre pompy, ale troszke dodaja do ceny przez marke "premium". Co do odwiertow to warto znac profil gruntowy (moze ktoś wiercil w Twojej okolicy .., moze lokalne wodociagi mają blisko swoja studnię i maja taki profil:) zeby dobrze zaprojektowac odwierty. Mam na mysli głębokości i ew rozstawe... Aczkolwiek doswiadczony "pompiarz" sobie poradzi.
Tak czy siak gratuluję decyzji. Bedziesz zadowolony majac 100% bezobsługowe ogrzewanie
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: koniu1973 »

Ja ze względu na koszt odwiertów niestety nie mam gruntowej pompy, zdecydowałem się na zakup i montaż pompy ciepła... powietrznej z Buderusa. Czysto, cicho, bezobsługowo. Przez miesiąc wygrzewania jastrychu (w apogeum temperatura w domu wynosiła 28 st) pompa zżarła 2000 kW, co daje koszt 500 zł. W miesiącu grudniu, temp w domu ustawiona na 17 st, pompa w cyklu miesięcznym zużyła niespełna 1000kW. Dom nowy, ocieplony dopiero w październiku.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:
Camillinhio pisze:A polskich nie chcesz?

O jakies konkretne chodzi Ci? :mrgreen:

zubrzyk pisze:ja u siebie mam Dimplexa, ale to chyba znaczenia nie ma :) ja wziąłem bo 5 lat gwarancji, fajne sterowanie, dobra klasa A+++ itd...

u mnie zjebali natomiast odwierty pionowe, kutasy nie uzupełnili odwiertów żadnym kwarcem czy cementem czy chuj wie czym i szybko temperatura sond spada poniżej zera - o tyle dobrze, że nie zapłacone tylko sprawa na głowie
Obczaje sobie potem co to jest, Tyyy no jakby nie patrzec gwarancja wazna sprawa. Masz z buforem czy prosto do ukladu? Jaka moc?
No Biawar, Kospel. Robią takie rzeczy.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

marcin wroclaw pisze:Szymon, w tym przypadku uwazam, lepiej zapytać RokaZBagien. Zaprzyjaźniony instalator mówił, ze Viessmann ma dobre pompy, ale troszke dodaja do ceny przez marke "premium". Co do odwiertow to warto znac profil gruntowy (moze ktoś wiercil w Twojej okolicy .., moze lokalne wodociagi mają blisko swoja studnię i maja taki profil:) zeby dobrze zaprojektowac odwierty. Mam na mysli głębokości i ew rozstawe... Aczkolwiek doswiadczony "pompiarz" sobie poradzi.
Tak czy siak gratuluję decyzji. Bedziesz zadowolony majac 100% bezobsługowe ogrzewanie
Zauważyłem... pracownicy chyba podobnie są przecenieni, bo mnie czarowali takimi sucharami odnośnie ogrzewania, ze aż sandały spadają... :lol:
koniu1973 pisze:Ja ze względu na koszt odwiertów niestety nie mam gruntowej pompy, zdecydowałem się na zakup i montaż pompy ciepła... powietrznej z Buderusa. Czysto, cicho, bezobsługowo. Przez miesiąc wygrzewania jastrychu (w apogeum temperatura w domu wynosiła 28 st) pompa zżarła 2000 kW, co daje koszt 500 zł. W miesiącu grudniu, temp w domu ustawiona na 17 st, pompa w cyklu miesięcznym zużyła niespełna 1000kW. Dom nowy, ocieplony dopiero w październiku.
Oglądałem w weekend u klienta Buderusa, ale 20 kW, bo na chatę ponad 400 m2, zainstalował dopiero co, ma podlicznik pod piec, więc niebawem zobaczę jak mu to wychodzi.
Camillinhio pisze:No Biawar, Kospel. Robią takie rzeczy.
ale coco, znasz? dobrej jakości? Nie mam problemów z polskością. Nie zależy mi na "obcym" urządzeniu, tylko na dobrym. to trochę zbyt duża zabawa, żeby na tym oszczędzać. Zaraz sobie o nich poczytam :roll:
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: CLO27 »

Jedyna oszczędnoś to olanie pompy ciepła:p
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:
ale coco, znasz? dobrej jakości? Nie mam problemów z polskością. Nie zależy mi na "obcym" urządzeniu, tylko na dobrym. to trochę zbyt duża zabawa, żeby na tym oszczędzać. Zaraz sobie o nich poczytam :roll:
Znam obie firmy, pracują na moich maszynach. Biawar / Nibe robi takie pompy od dawna, różne rodzaje.

Kospel chyba tylko powietrze woda jak na razie, ale rozwijają produkcję. Właściwie wszystko robią sami, co tylko mogą. Produkcja wygląda naprawdę imponująco, jak widzisz jak każdy drobny element powstaje na miejscu.
Obrazek
canyon
Posty: 27
Rejestracja: 19 gru 2016, o 09:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: WR 12345

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: canyon »

chudy pisze:A jak z tą podłogówką wyglądają odczucia subiektywne?
Z punktu widzenia fizyki budowli takie ogrzewanie jest najlepsze a pomimo to sporo ludzi narzeka na to, że czują się w takim domu jakoś "nieswojo".

Subiektywnie i obiektywnie powiem, że podłogówka jest ok.
Na dole w domu mam mix, czyli i połogowe i grzejniki.
Wszędzie tu gdzie płytki jest podłogówka - kuchnia, łazienki, wejście, hol. W łazience jest to tym bardziej komfortowe, że prysznic mam w sumie jako jedną połać z podłogą, więc ciepło mam i pod prysznicem;)
Tu gdzie jest parkiet - nie ma podlogówki. Po jakimś czasie wiem, w sumie można i pod parkietem trzasnąć podłogowe.
Pierwotnie w hollu miało być więcej gresu, ale wykonawczo poszło ok. 5m2 mniej - i teraz obszar 2,5 x 2m mam przykryty parkietem i oprócz tego że jest ciepły - nic się z nim nie dzieje.
Nie rozsycha się, nie wypacza, nie ciemnieje itp. Mam dąb fazowany, szczotkowany, olejowany - więc tym bardziej nie widać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

Zubrzyk, tylko tu sie odzywasz - zyjesz? :mrgreen:

Czy juz jako panicz wlosci masz nas w doopie :mrgreen:
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: zubrzyk »

ja tu wpadam pooglądać, skoda jeździ, się nie psuje to nie mam co pisać - ciekawy wydawał mi się ostatnio wątek pab'a jak się na alhambrę chciał przesiąść, bo mnie to bedzie chyba wkrótce czekać, a tu dupa...

jak chcesz to wpadnij na hektary, tylko sie zdzwonić musimy :P wypić nie wypijemy, bo jeszcze nie ma gdzie usiąść :)
Obrazek
szczypiorek

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szczypiorek »

Ok Pany czy ktoś miał do czynienia z firmą lessbud z Rumi? Jeżeli tak to proszę o opinie .
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Enriquez »

Ma ktoś jakiś program, albo stronę gdzie można poczytać jak obliczyć wentylację mechaniczną?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szczypiorek

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szczypiorek »

Oczka do podbitki.

Czy ktoś może polecić dobre oczka do podbitki albo chrom albo stał nierdzewna, które wytrzymały więcej niż 4 lata.

Badziewie które zamontowalem już oblazi i rdzewieje .

Podobno dobrym patentem jest przed zamontowanie pociagniecie obudowy oczek lakierem bezabawnym ?
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: JanuszSz »

Podobno CLO dobrze oczka podbija.
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: CLO27 »

s-e-b-e-b pisze:
szczypiorek pisze:Ok Pany czy ktoś miał do czynienia z firmą lessbud z Rumi?
lessbud....hmmmm...nazwa zachęcająca :)
:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ