Awarie w moim S3 :)

Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Elninjo »

Robisz krótkie przebiegi i w dodatku czekasz na żonę z wyłączonym silnikiem... :)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: caballero »

Elninjo pisze:Robisz krótkie przebiegi i w dodatku czekasz na żonę z wyłączonym silnikiem... :)
Czyli można powiedzieć, że tak naprawdę, to przez żonę. ;)
Awatar użytkownika
olszewski100
Posty: 7
Rejestracja: 9 paź 2016, o 19:52
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: olszewski100 »

Ku przestrodze - ACC nie zadziałał.

Sytuacja z piątku 3 lutego 2017 r. Zaczęło się niewinnie, w trakcie jazdy pustą drogą Superb "rozpoznał" zagrożenie kolizją i przygotował się do zderzenia (dokupione crew protect) - pasy szarpnęły, sygnał dźwiękowy + ikona na wyświetlaczu, hamowanie.
10 minut później, jazda na ACC za pojazdem, prędkość około 40 km/h, dojazd do świateł i ACC ani drgnie pomimo, że pojazd poprzedzający prawidłowo świecił się na wyświetlaczu. Pod koniec sam depnąłem na hamulec, zabrakło dosłownie 2-3 cm do zderzenia (nagrane na kamerze).
Następnie radar kompletnie zwariował, nawet jak "widział" pojazd to nie hamował (albo trzymał się za nim przez 10 sekund i sam gasił ACC), co jakiś czas wyświetlał komunikat o braku widoczności czujnika, żeby po chwili znowu być gotowym do działania.
Kolejne przygotowania do kolizji mimo pustej drogi (około 5 razy), szarpanie pasów, żeby ostatecznie wyświetlić na czerwono komunikat o przegrzaniu. Koniec jazdy, laweta, auto w serwisie, czekam na informacje.
Auto ma 4 miesiące, do tej pory nie było problemu z ACC (wariant do 210 km/h). Nie jest to usterka podnośnika szyby (czy inna pierdoła) tylko system odpowiadający na nasze bezpieczeństwo, przy większej prędkości nie byłoby szans na wyhamowanie.
Pytanie czy ktoś miał podobne objawy, czy pierwszy przecieram szlaki?
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Elninjo »

Ja nie miałem aż takich "przebojów" ale jest gdzieś w instrukcji chyba napisane, że ACC nie zadziała na stojące samochody. Oczywiście działa ale może nie zadziałać więc zabezpieczają się przed konsekwencjami.
Dodatkowo trzeba uważać na autostradzie bo np. masz ustawioną prędkość na 150 km/h i jedziesz na środkowym pasie w kolumnie z prędk. 100 km/h i jak włączysz kierunek i zmienisz pas ruchu system zaczyna przyśpieszać do zadanych 150 km/h i jeżeli wtedy na lewym pasie ktoś ostro (a nawet nieostro) hamuje to ACC nie zadziała... (sprawdziłem na sobie)...
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Cienki221 »

olszewski100 pisze:Ku przestrodze - ACC nie zadziałał.

Sytuacja z piątku 3 lutego 2017 r. Zaczęło się niewinnie, w trakcie jazdy pustą drogą Superb "rozpoznał" zagrożenie kolizją i przygotował się do zderzenia (dokupione crew protect) - pasy szarpnęły, sygnał dźwiękowy + ikona na wyświetlaczu, hamowanie.
10 minut później, jazda na ACC za pojazdem, prędkość około 40 km/h, dojazd do świateł i ACC ani drgnie pomimo, że pojazd poprzedzający prawidłowo świecił się na wyświetlaczu. Pod koniec sam depnąłem na hamulec, zabrakło dosłownie 2-3 cm do zderzenia (nagrane na kamerze).
Następnie radar kompletnie zwariował, nawet jak "widział" pojazd to nie hamował (albo trzymał się za nim przez 10 sekund i sam gasił ACC), co jakiś czas wyświetlał komunikat o braku widoczności czujnika, żeby po chwili znowu być gotowym do działania.
Kolejne przygotowania do kolizji mimo pustej drogi (około 5 razy), szarpanie pasów, żeby ostatecznie wyświetlić na czerwono komunikat o przegrzaniu. Koniec jazdy, laweta, auto w serwisie, czekam na informacje.
Auto ma 4 miesiące, do tej pory nie było problemu z ACC (wariant do 210 km/h). Nie jest to usterka podnośnika szyby (czy inna pierdoła) tylko system odpowiadający na nasze bezpieczeństwo, przy większej prędkości nie byłoby szans na wyhamowanie.
Pytanie czy ktoś miał podobne objawy, czy pierwszy przecieram szlaki?
Miałem takie objawy, ale to ze względu na panujące warunki pogodowe, zabrudzony radar i takie cyrki były. Zatrzymałem sie wyczyściłem i było Ok.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4039
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: piramida »

Nie ufać żadnemu systemowi mimo że wydało sie na nie grube pieniądze ;-)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Elninjo »

Dokładnie... Czujność musi być...

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5817
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: pab567 »

Nie wydawać kasy na bzdurne systemy?
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: gachul »

pab567 pisze:Nie wydawać kasy na bzdurne systemy?
za samo poruszanie sie w korku lub jak jest zatwardzenie i wszyscy jadą jak muły to warto... jestem pod tym wzgledem zajebiscie zadowolony
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Kaspersky81
Posty: 375
Rejestracja: 27 sty 2016, o 18:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Kaspersky81 »

piramida pisze:Nie ufać żadnemu systemowi mimo że wydało sie na nie grube pieniądze ;-)
To samo jest z Line Assist... działa jak chce ;-)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: CLO27 »

gachul pisze:
pab567 pisze:Nie wydawać kasy na bzdurne systemy?
za samo poruszanie sie w korku lub jak jest zatwardzenie i wszyscy jadą jak muły to warto... jestem pod tym wzgledem zajebiscie zadowolony
No tego mi zawsze brakuje w SII :(
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4039
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: piramida »

ACC jedynie nadaję sie do jazdy w korku co by komuś na dupie nie zaparkować, w trasie bym się nie odważył, za dużo czynników zewnętrznych wpływa na pracę systemu, za duże ryzyko i częste błędy.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: JacekRS »

Mi ACC też raz nie zadziałał, jak dojeżdżałem do samochodu stojącego na czerwonym świetle, musiałem sam hamować.

Z innej beczki, usunięto mi usterkę nie działającego spryskiwacza xenona.

Obrazek

Za tym zbiornikiem jest pompka do której górą idą dwa wężyki. Okazało się, że nie szły równolegle, a się krzyżowały i zbiornik je dociskał powodując zgniecenie jednego i brak drożności. Pokazano mi zdjęcie tego "błędu przy składaniu w fabryce". Komentarz jednego z pracowników bezcenny - "ciekawe ile tak poskładanych Superbów jeździ". :roll:

Generalnie, ważne że się obyło bez "zwalania" zderzaka :twisted:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Enriquez »

No i wygrałem flaszkę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: sko89 »

Enriquez pisze: Ja stawiam na to, że w środku wężyka jest jakiś paproch po produkcji i blokuje wejście.
Miałem rację. Paproch nie został znaleziony wewnątrz wężyka. Ja wygrałem flaszkę:))
ODPOWIEDZ