Awarie w moim S3 :)

zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: zegaryna »

Czy on taki awaryjny... nie wiem bo odbieram za miesiąc, ale zawsze można było kupić Talismana lub Mondeo... Szczególnie ten pierwszy wybitny jest...

Z drugiej strony, z tego co czytam to większość to są pierdoły... mam nadzieję, że auto nie będzie przysparzało większych problemów. Dotychczas miałem same ,,ryzykowne marki" niemal i szczerze- najlepsza jeśli chodzi o niezawodność była ( jest ) Alfa 159. Na drugim miejscu francuz - thalia, którą trzymam jako taczki robocze w domu... od 16 lat ani jednej awarii ( ale to proste jak budowa cepa )... za to tragedia to było BMW... X5 e53 3.0d śni mi się jako koszmar po nocach. e46 w benzynie 2.5 było lepsze, ale i tak częściej lądowało na serwisie niż analogiczna wtedy Alfa 156 2.0, która powinna się sypać jak zła, a jeździła bezproblemowo.


Mam nadzieję, że Superbina mnie nie zawiedzie... jeden problem wyeliminowałem na wstępie- zamówiłem bez dsg, bo go nie chciałem i dobrze ;-)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4039
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: piramida »

Wojti2 pisze:A u mnie się psuje guzik od odpalania. Trzeba min trzy razy nacisnąć żeby zatrybił :(
U mnie ostatnio zauważyłem podobną tendencję, co raz to mocniej i dłużej trzeba ten przycisk przytrzymywać, coś te skody zaczynają się pierdolić :lol:
Foton

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Foton »

To u was sie kluczykami nie odpala?? Ach ta technologia.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Tom-Tdi »

Foton pisze:To u was sie kluczykami nie odpala?? Ach ta technologia.

Nie, patykiem ( jak w maluchu swego czasu)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: marcin wroclaw »

A mój brzydal poza porysowanym lakierem nic nie skrzypi i wszystkobangla jak należy... Ale ja mam sii fl... Moze i lepiej, ze na siii mnie nie stac;)

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Foton

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Foton »

I jeszcze sedan, pamietaj:)
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Kaloteck »

marcin wroclaw pisze:Moze i lepiej, ze na siii mnie nie stac;)
Mnie też nie, więc będzie O3, bo po prostu nie ma innej opcji. Golf po lifcie ewentualnie, ale się okazuje, że ich pogięło mocno z opcjami, teraz jest jak u Japońców, że narzucają z góry konfiguracje. Np. ACC jest tylko w Highline seryjnie, a w niższych nie można dokupić w ogóle! A mi Highline nie jest potrzebny, no pogłupieli normalnie. A w O3 nikt nie robi problemu, ACC, proszę bardzo, jest do każdej wersji i nawet można wybrać 160 czy 210 :)

Tak samo jest z DCC. W Golfie jako opcja tylko w Highline, w innych nie można w ogóle.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Camillinhio »

ACC to zło... Ani to wygodne, ani praktyczne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Enriquez »

Potwierdzam.
W korkach jedynie można pomyśleć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: whity »

Camillinhio pisze:ACC to zło... Ani to wygodne, ani praktyczne.
dlatego teraz z tego zrezygnowałem i obecnie w przejściowych autach, potwierdza mi sie ze normalny tempomat jest duzo wygodniejszy
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Elninjo »

whity pisze:
Camillinhio pisze:ACC to zło... Ani to wygodne, ani praktyczne.
dlatego teraz z tego zrezygnowałem i obecnie w przejściowych autach, potwierdza mi sie ze normalny tempomat jest duzo wygodniejszy
A mi się jeździ bardzo dobrze z ACC... Ma swoje wady jak każde rozwiązania ale jest bardzo wygodny nawet w codziennej jeździe i nie tylko w korkach...
Ile osób tyle będzie opinii...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Camillinhio »

Napisz, gdzie ta wygoda? Może czegoś nie potrafię zauważyć, co mnie do niego przekona ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Awarie w moim S3 :)

Post autor: whity »

Jedyna zaleta ze można na komórce w trakcie korku siedzieć ... pozatym trzyma tyle odstępu ze nawet sie tiry wpierdzielaja... nawet jak ktos zjedzie na prawy pas to wiecznosc potrzebuje zeby przyspieszyć
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Elninjo »

W korku sprawa jasna... Brakuje samoczynnego ruszania bez dotykania pedału gazu. Natomiast w trasie możliwość płynnego poruszania się bez skakania nogami po pedalach... Jechałem w weekend do i z Monachium i jak włączyłem ACC to praktycznie wyłączyłem pod domem... 1103 km w 8,5 h... Pewnie, że bez ACC też by wyszło podobnie ale komfort nie napinania nóg przez tyle godzin jest bezcenny... Może to kwestia używania i poznania tego systemu bo na początku też miałem sporo obiekcji

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Elninjo »

whity pisze:Jedyna zaleta ze można na komórce w trakcie korku siedzieć ... pozatym trzyma tyle odstępu ze nawet sie tiry wpierdzielaja... nawet jak ktos zjedzie na prawy pas to wiecznosc potrzebuje zeby przyspieszyć
Nie zgodze się... Czasem tak ale w trasie przy płynnej jeździe wlaczysz kierunek i jak zmieniasz pas ruchu zaczyna przyspieszać... Odległość sam regulujesz... A że z zacięciem sportowym nie działa... Chyba to przeżyję...

Wysłano z Elninjo S7 Edge
ODPOWIEDZ