[S2] to mi się w superbie nie podoba

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Wierchu »

Przed chwilą testowałem i rzeczywiście jest świst w lewych tylnych drzwiach na wysokości głowy nasila sie od około 80-90 km/h. Już się umówiłem na wtorek w serwisie niech szukają.
Przejadę się jeszcze innym egzemplarzem S2C i zobaczę czy to tylko mój taki głośny jest czy wszystkie kombi mają taką przypadłość.
Nadmienię tylko, że przed zamówieniem samochodu jeździłem testowo limuzyną z tym samym silnikiem i skrzynią (oprócz panoramicznego dachu oczywiście) i do 140km/h byłocichutko.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: chudy »

I co? Wyregulowali Ci te drzwi?
U mnie też bardzo cicho. Jednak w prawych tylnych drzwiach powyżej 110km/h jest jakiś szum denerwujący tylko pasażera tam siedzącego. I się właśnie zastanawiam co to może być. Drzwi? Uszczelka? Reling?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: eX »

dopiero sie umowil a regulacje bedzie mial we wtorek, czytamy czytamy...
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: chudy »

Ale pytałem Ciebie eX ;)
Jak pisałem tamtą wiadomość to nie zauważyłem postu Kolegi.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: eX »

aaa w taka strone, tak wyregulowali, zrobilo sie duzo ciszej, jeszcze dzis zauwazylem halas po lewej stronie, co sie okazalo, mechanik nie domknal szyby :D ja juz chcialem wracac i awanture robic.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: Wierchu »

No wiec bylem dzisiaj w serwisie i praktycznie nic nie zalatwilem poza tymi kropkami na przedniej szybie - usuneli.
Dowiedzialem sie ze majster ktory to podobno zna sie na szukaniu przyczyn halasu w kabinie jest do konca tygodnia na urlopie (mogli mi to powiedziec wczesniej jak sie umawialem przez tel).
Odstajacej tapicerki tez nie naprawili bo musze zostawic auto na 2-3h. Beda demontowac tunel srodkowy kawalek po kawalku. Prawdopodobnie brakuje jakiejs spinki i dlatego tapicerka w tym miejscu odstaje.
Generalnie żenada jakas.

P.S.
Byłem w POLMOT na Połczyńskiej 125 w Wawie
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: mawrob »

A mi jakoś nic nie świszczy i nie trzeszczy... Może to kwestia czasu, na razie przejechałem niecałe 4000km.
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: chudy »

U mnie świszczy od początku, ale bardzo cicho. To nie jest tak, że każdy egzemplarz będzie trzeszczeć. ;)
Może są jakieś niedoróbki, które wraz z nowym rokiem modelowym usunięto. Tego oficjalnie chyba nie wiadomo.
adm20
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2010, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: adm20 »

Zrobiłem pierwsze 10 tys km i już wiem co mi się w tym modelu nie podoba:
- brak miejsca na większą butelkę do 1l - o tym już wielu pisało
- kiepski materiał tapicerki - też już było - wydaje mi się że welur się mniej brudzi niż gładka faktura
- wąskie siedzisko foteli przednich - rozumiem trzymanie tułowia przez fotel, ale mam za mało miejsca na tyłek a wcale gruby nie jestem
- środkowa część konsoli tam gdzie są zamontowane pokrętła od klimatyzacji jest za szeroka i nie mogę ułożyć wygodnie nogi na gazie - długi jestem (192 cm) - ten sam problem miałem w passacie
- KESSY - miałem to w passacie - i muszę powiedzieć że w skodzie jest okrojona wersja, jakby 1/2 passata - pewnie dlatego tańsza. W passacie czujniki są umieszczone we wszystkich drzwiach, w skodzie tylko w przednich. Jak tego ktoś nie zna z passata to będzie szczęśliwy z braku świadomości. Dla mnie to duży minus. Przedstawię to na przykładzie: podchodzę do samochodu i chcę najpierw zdjąć marynarkę i powiesić za przednim fotelem. Żeby otworzyć tylne drzwi muszę dotknąć najpierw przednich drzwi. W passcie chwytałem za tylnę klamkę i się wszystko otwierało.
KESSY - druga wada związana z oświetleniem wnętrza. W instrukcji opisane są sytuacje kiedy zapala się oświetlenie wnętrza. Jest między innymi punkt, że oświetlenie włącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. W sytuacji z kessy wyjęciem kluczyka ze stacyjki powinno być naciśnięcie guzika Stop żeby się silnik wyłączył. Niestety światło się nie zapala. Jak to wygląda w nocy? Wyłączasz silnik i w środku w aucie jest ciemno jak w d.... Dopiero otworzenie drzwi powoduje zapalenie się oświetlenia. Monitowałem to w serwisie ale rozkładają ręce. Producent nie przewidział tego.
- mały bagażnik - chodzi o powierzchnię a nie objętość. Jak wyjąłem wszystko co miałem w bagażniku passata varianta do skody to nie wszystko mi się zmieściło. Co mi po objętości jak nie mogę stawiać jednej rzeczy na drugiej?
- DSG - słaba kultura pracy skrzyni - słyszalne stuki przy przekładaniu biegów - jak zgłosisz to w serwisie, to ci powiedzą, że to normalne odgłosy, szkoda że nie mówili tego przy zamawianiu. W passacie nie było słychać takich stuków, więc mnie to wkurza. Poza tym po nagrzaniu się skrzyni ujawnia się w niej jakiś luz między kołami zębatymi, który podczas dodawania lekko gazu i ujmowania gazy przeradza się w głośny stuk, bo się luz kasuje. Efekt pracy jak w Ursusie C30 a nie wyrafinowanym podzespole z mechatroniką za 10 tyś zł.
- kierownica z ograniczoną regulacją w poziomie - czyli nie można jej odsunąć za bardzo od konsoli - fotelami można odjechać, że hej tylko co z tego jak ręce nie dosięgają wtedy kierownicy. (jak wspomniałem długi jestem).
- tempomat - brak funkcji zwiększania/zmniejszania prędkości co 10 km, tak było w passacie, no i wbudowanie go w dźwignię kierunkowskazów też bardzo utrudnia jego obsługę.
- wyświetlacz wielofunkcyjny - brak wyświetlania ustawionej prędkości tempomatu
- bardzo mała pojemność baku - o tym już pisano - co to jest 60 l nawet dla diesla to daje zasięg 850 km ?
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: kl »

adm20 pisze:- środkowa część konsoli tam gdzie są zamontowane pokrętła od klimatyzacji jest za szeroka i nie mogę ułożyć wygodnie nogi na gazie - długi jestem (192 cm) - ten sam problem miałem w passacie
Pedaly sa dosc mocno odsuniete w prawo - ostatnio po okolo 1000 km jednego dnia mialem lekko obolala noge pod kolanem.
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: mkotek »

Postanowiłem się podzielić jedną rzeczą, która mnie mocno denerwuje w samochodzie. Otóż nie mogę do końca zrozumieć, dlaczego można otwierać klapę bagażnika z pilota i przycisku wewnątrz auta, a nie można jej zamknąć. Zwłaszcza, że w trakcie otwierania można je w dowolnym momencie zatrzymać i wznowić. Idealnie więc, byłoby, żeby można było także zamknąć klapę zdalnie. Zapewne zdecydowały względy bezpieczeństwa, ale skoro można mieć bramę garażową działającą na tej zasadzie i domykanie okien, to dlaczego nie można mieć tak działajacej tylnej klapy? Powinna się także zamykać po zamknięciu drzwi i okien z pilota.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: bandit57 »

Rowniez mnie to wpienia.Moje przyzwyczajenia z mercedesa ze moge zamknac przyciskiem przy konsoli badz pilotem a tutaj musze leciec do klapy wcisnac przycisk! Chore.. Czy wzgledy bezpieczenstwa? Nie wiem jak jest w audi, ale moze dlatego ze Skoda musi byc w tyle za audi i vw :x
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: chudy »

A jak jest np. w Passacie? Myślę, że tak samo.
Awatar użytkownika
CICHY
Posty: 9
Rejestracja: 2 paź 2010, o 10:38
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: CICHY »

kl pisze:
adm20 pisze:- środkowa część konsoli tam gdzie są zamontowane pokrętła od klimatyzacji jest za szeroka i nie mogę ułożyć wygodnie nogi na gazie - długi jestem (192 cm) - ten sam problem miałem w passacie
Pedaly sa dosc mocno odsuniete w prawo - ostatnio po okolo 1000 km jednego dnia mialem lekko obolala noge pod kolanem.
To faktycznie katastrofa, prawe kolano wymięka na długiej trasie :| Za szeroka środkowa konsola i pedały przesunięte w prawo, trzeba siedzieć na ukos :P Podobnie jest w Land Rover, tylko tam trzeba sie wygiąć w drugą stronę :mrgreen:
Skoda Superb II 2.0 TDI
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: [S2] to mi się w superbie nie podoba

Post autor: mkotek »

bandit57 pisze:Rowniez mnie to wpienia.Moje przyzwyczajenia z mercedesa ze moge zamknac przyciskiem przy konsoli badz pilotem a tutaj musze leciec do klapy wcisnac przycisk! Chore.. Czy wzgledy bezpieczenstwa? Nie wiem jak jest w audi, ale moze dlatego ze Skoda musi byc w tyle za audi i vw :x
Sprawdziłem z kolegą, który w zeszłym tygodniu odebrał nowe A6 kombi. U niego też nie ma zamykania klapy bagażnika z pilota, czyli jest tak samo jak w Skodzie.
Pytanie, czy nie da się tego przerobić - skoro sygnał z pilota może zatrzymać otwieranie klapy, tak samo jak przycisk na klapie, powinno się dać tak przekodować, żeby działało też zamykanie po ponownym naciśnięciu przycisku.
Czy macie jakiś zaprzyjaźniony warsztat z dużą wiedzą o kodowaniu komputerów w VAG-ach?

Pogrzebałem trochę w necie i taki moduł robi Kufatec dla Audi i VW, więc powinien pasować do Skody: http://www.kufatec.de/shop/product_info ... riant.html Tylko cena słaba - 119 EUR + przesyłka.

Po wyczerpaniu zasobów anglojęzycznych, przyszedł czas na niemieckie fora i widać, że ten wątek nie jest pierwszym na ten temat. Wygląda na to, że programowanie zamykania powinno być możliwe w VCDS-ie w wersji 10.6. Adres 6D Heckklappe. Czy ktoś może to sprawdzić?
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, o 18:54 przez mkotek, łącznie zmieniany 2 razy.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
ODPOWIEDZ