Usterki s3

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

Za stówkę Ci wymienię. Kufa. 140 pln za odkręcenie 3 śrubek.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Usterki s3

Post autor: JacekRS »

piramida pisze:Dzisiaj się dowiedziałem że nie wymienią mi włącznika od stacyjki na gwarancji bo muszą podłączyć do kompa a tam wyjdzie że po chipie więc wymiana elektronicznych elementów w ramach gwarancji nie wchodzą w grę. No cóż, na szczęście taki włącznik kosztuje 170 plus 140 wymiana więc nie ma tragedii, w BMW pewnie by było ze cztery razy drożej ;-)
Poważnie gadasz?
Samo podpięcie kompa wywali info o chip`ie?
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Usterki s3

Post autor: Chorzyn »

JacekRS pisze:
piramida pisze:Dzisiaj się dowiedziałem że nie wymienią mi włącznika od stacyjki na gwarancji bo muszą podłączyć do kompa a tam wyjdzie że po chipie więc wymiana elektronicznych elementów w ramach gwarancji nie wchodzą w grę. No cóż, na szczęście taki włącznik kosztuje 170 plus 140 wymiana więc nie ma tragedii, w BMW pewnie by było ze cztery razy drożej ;-)
Poważnie gadasz?
Samo podpięcie kompa wywali info o chip`ie?
Przy obecnych oprogramowaniach jest szansa jak ktoś pogrzebie, a że na gwarancji to na pewno coś będą szukać :mrgreen: ...Ja bym się na jego miejscu jeszcze bał, żeby mu oporgramowania nie zaktualizowali do fabrycznego :lol:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: sane »

JacekRS pisze:Poważnie gadasz?
Samo podpięcie kompa wywali info o chip`ie?
Komputer przeliczy sumę kontrolną i się nie zgodzi...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

Trochę w tym magii :)
Mnie mówili w ASO, że jest procedura sprawdzania chiptuningu i ona trwa około 20 minut. Robią ją "z ręki" przy okazji reklamacji. Od innych słyszy się, że coś tam z automatu trafia na serwer VW. Owszem, pewnie błędy, czy numer softu na wypadek jakby wyszedł nowy. Pewnie prawda jest gdzieś pośrodku.

A tak w ogóle czipując trzeba mieć jaja i takie rzeczy brać na siebie a nie płakać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterki s3

Post autor: marcin wroclaw »

Siur rajt... Tylko znajac cfaniaczkow z aso to chip bedzie tożsamy z brakiem gwarancji np na odpryskujacy lakier;)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

Mi gwarancja koło dupy lata, tym bardziej że 3/4 okresu gwarancji już za mną, trochę tylko się zdziwiłem że stacyjka też traci gwarancję w przypadku chipa bo niby cała elektronika traci gwarancje. Nie wiem ile w tym prawdy ale nie będę drążyć tematu. Najbardziej zależy mi na tym aby nie aktualizowano oprogramowania silnika :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Usterki s3

Post autor: Rolnik »

Odebrałem padake z serwisu. Zrobione: nowy napis L&K na blotniku bo stary sie odklejał, poprawione listwy przy drzwiach. Nie zrobione: guzik odpalania gdyż serwis naciskał 100 razy i działa. Mam zalecenie żeby nagrać film jak nie działa hehe. No i temat skrzyni został. Niby jest tak jak ma być i jest to normalny stuk kół zembatych. Niby było zmienione oprogramowanie czujnika położenia ,kij wie czego,. Jeździłem chwilkę i chyba jest troszkę lepiej ale jest piątek i może dlatego [WHITE SMILING FACE]
Foton

Re: Usterki s3

Post autor: Foton »

piramida pisze:Dzisiaj się dowiedziałem że nie wymienią mi włącznika od stacyjki na gwarancji bo muszą podłączyć do kompa a tam wyjdzie że po chipie więc wymiana elektronicznych elementów w ramach gwarancji nie wchodzą w grę. No cóż, na szczęście taki włącznik kosztuje 170 plus 140 wymiana więc nie ma tragedii, w BMW pewnie by było ze cztery razy drożej ;-)
Rozumiem ze od Ciebie wiedza iz masz czipa?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

Tak, wiedzą aczkolwiek wycieki z pod dekla zaworów zrobili w ramach gwarancji, generalnie wszystko co mechaniczne mogą zrobić, elektronikę niestety nie bo przy naprawie gwarancyjnej podpinają później do kompa i ponoć wychodzi że jest po remapie i niestety nie są wstanie tego przepuścić.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

Co do rezonansu dochodzącego z okolicy prawych drzwi pasażera, ponoć to przewody paliwowe, obstukałem piąchą całą dolną osłonę i przeszło, przynajmniej na chwilę, zobaczymy za czas jakiś :lol:
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Usterki s3

Post autor: arecki1338 »

a u mnie zupelnie odwrotnie, podczas jazdy na nierownej drodze, slysze jakies trzeszczenie gdzies w okolicach drzwi kierowcy.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Usterki s3

Post autor: Rolnik »

arecki1338 pisze:a u mnie zupelnie odwrotnie, podczas jazdy na nierownej drodze, slysze jakies trzeszczenie gdzies w okolicach drzwi kierowcy.
Też to mam. Wcześniej tego nie było. Zauważyłem gdzieś przy 30 tys kilometrów.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: pmi »

A czy trzeszczy u Was tunel środkowy? U mnie trzeczy na dziurach nawet jeśli nie dotykam go - nie opieram sie o podłokietnik
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

Od podłokietnika oddzielasz jego spodnią część i wyklejasz filcem, albo taśmą szmacianą. Jak ręką odjął.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ