S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

kjmakru
Posty: 13
Rejestracja: 1 cze 2010, o 17:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: kjmakru »

Przepaliła mi się mała niebieska żaróweczka W5W bez cokołu - pozycyjna z lewej strony z przodu. Kupiłem w serwisie 2 sztuki bo podobno warto wymienić z obu stron. Na marginesie drogie są. Niebieska kosztuje ponad 14zł, zwykła 2,80zl. Pytali mnie czy chcę od razu wymienić ale stwierdziłem, że zrobię to sam bo przecież miałem już kilka samochodów i zawsze sam wymieniałem różne żarówki. Dojście jest takie sobie: zdejmuję gumową osłone i już mogę gmerać reką wśród kabelków i drutów od H7. Nad gniazdem H7 idą 3 kabelki do tej nieszczęsnej żaróweczki pozycyjnej. Oprawki żarówki nie mogę zobaczyć,za to jestem w stanie ja dotykać palcami. Ciągnę i nie wychodzi. Kręcę i ciągnę - nie wychodzi. Męczę się ponad pół godziny, z obu stron i i nic. Czy ktoś z Was ma pomysł jak to wymienić??
kjmakru
Posty: 13
Rejestracja: 1 cze 2010, o 17:43
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: kjmakru »

Informacja dla ciekawych: aby wymienic zarowke pozycyjna nalezy udac sie do serwisu, zarezerwowac sobie ok godziny lub nawet poltorej i przygotowac sie na koszt okolo 200zl za wymiane zarowek z obu stron (informacja telefoniczna Auto-Wimar Warszawa). Dlaczego? Bo aby wymienic nalezy poluzowac czesc zderzaka, wyjac reflektor, otworzyc go, wymienic zarowke i zlozyc wszystko w odwrotnej kolejnosci. Czy skoda celowo tak to skonstruowala aby z takim drobiazgiem latac do serwisu tracic czas na umawianie sie i placic niemale pieniadze za tak prosta do wykonania w innych autach czynnosc?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: eX »

oczywiscie ze tak, w yetim podobno trzeba caly pas przedni z chlodnicami zrzucic zeby zmienic zarowki.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Tomek »

nie wymieniałem jeszcze żarówek, ale instrukcja wymiany jest na stronie 267 instrukcji:
Wymontowanie żarówki światła pozycyjnego
– Wyłączyć zapłon i wszystkie światła.
– Otworzyć pokrywę komory silnika.
– Zdjąć pokrywę ochronną ⇒ rys. 233.
– Zdjąć oprawę ⇒ rys. 234.
– Przepaloną żarówkę wyjąć z oprawki i na jej miejsce włożyć nową.
Wymontowanie żarówki światła drogowego
– Wyłączyć zapłon i wszystkie światła.
– Otworzyć pokrywę komory silnika.
– Zdjąć pokrywę ochronną ⇒ rys. 233.
– Wcisnąć pałąk ⇒ rys. 234 i odczepić go w bok.
– Zdjąć oprawę ⇒ rys. 234.
– Przepaloną żarówkę wyjąć z oprawki i na jej miejsce włożyć nową.
aczkolwiek, na 266 jest też napisane:
W samochodach ze światłami ksenonowymi żarówki świateł mijania, drogowych i
przednich pozycyjnych musi wymieniać fachowa stacja obsługi.
S3 L&K
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: maclan »

Witam,

Z tym lataniem do serwisu to przesada. Tutaj nie luzuje sie zderzaka, zeby zmienic zarówki, tak jest moze w innych furkach. Tutaj jedynie problem jest z kierunkowskazem ale do tego wymontowuje sie nadkole, parę śrubek raptem, fakt ze na drodze w nocy to bym sie w to nie bawil. Reszta żarówek łącznie z ksenonem wymontowuje się przez te otwory zakryte klapkami bez zadnego demontazu.
A w tych serwisach to tak się znają że niech ich skręci. Mialem do wymiany halogeny to mi powiedzieli ze godzine na to trzeba, bo zderzak trzeba zdemontowac. Ci panowie co zalatwiaja klientow w serwisie i odbieraja tam telefony to chyba instrukcji obslugi nie czytaja, zdejmujesz kratke, reka odczepiasz halogen i wychodzi, po minucie sprawa załatwiona. Zresztą jak podszedł do nas mechanik to się tylko głupio uśmiechał jak to usłyszał.

Co do tej pozycji to nie mam samochodu pod reka, wiec nie moge pocwiczyc, ale z rysunku w instrukcji widac ze ta pozycja to wychodzi z ta oprawka w kierunku przewodów (dwóch), a potem zarówkę wyjmujesz z oprawki i zmieniasz na nowa. Jak nie widzisz czegoś to dobrze jest posłużyć się małym lusterkiem, zawsze pomaga i mam je w zestawie narzedzi.

A ten przymus wymiany w serwisie wszystkiego z reflektora opisany na stronie 266 to chyba tylko wynika z tego ze obwody xenonu tam maja wysokie napiecie i chyba dlatego producent zabezpiecza sie na wszelki wypadek. A poza tym serwis łatwiej może kaskę wytrzepać. No i chyba ta banka xenonu tez zbyt bepieczna nie jest, kiedyś miałem styczność z xenonem tyle że trochę większym, instrukcja wymiany to małą książeczka jak to robić bezpiecznie a bez zbroi to najlepiej według niej to nie podchodzić.
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: maclan »

A w yetim,

jedynie do kierunkowskazu trzeba zdemontowac zderzak i reflektor. Że też Skoda musiała tak udziwnić te kierunkowskazy, z drugiej strony jak chce się mieć takie piękne reflektory tak jak S2 to trzeba się z tym pogodzić.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: eX »

apropo wymiany żarówek postojowych, bardzo prosty patent, choć na początku myślałem, że oprawkę się wykręca, jak już nie wytrzymałem szarpnąłem za przewody od oprawki to dopiero się udało. niebieskie żarówki w normalnym motoryzacyjnym sklepie kosztują 1,80, i te które dorwałem świecą bardziej białym światłem. Jak wiadomo już co zrobić, to wymiana trwa minute.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: awdurek »

A tak na marginesie mój ostatni przypadek z żarówką to xenon zaczął świecić na różowo :? Prawie jak Paris Hilton :lol: :lol: :lol:
I cóż po gwarancji :(
Allegro - cena D1S od 120 do 300 zł.
Telefon do serwisu i okazało się że wymienią jak by na gwarancji ale z dopłatą 30/70. Czyli ja zapłaciłem 30 % ceny a gwarancja pokryła 70%. Oczywiście 2 lata gwarancji na żarówkę. Cena tej żarówki w serwisie bagatela 600 zł !!!!!!!!!!!!!!
Pozostał tylko jeden mankament: nowa śwoeci innym światłem niż stara ! Ale mówią że dojdzie.
Pojeżdzimy zobaczymy. Jak się nie zmieni to wrócę do serwisu i niech walczą! Zostali o tym poinformowani.

To tak na marginesie :mrgreen:
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: ja456 »

No nie wiem czy to się wyrówna, bo niby jak? Starsza cały czas będzie coraz słabiej świecić. Zawsze wymieniałem parami, a to co zostało jeszcze działające zostawiłem na czarną godzinę.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Krzysiek »

Dokładnie tak jak pisze ja456. Zarówki powinny być wymienione parami bo zawsze będzie różnica w mocy światła i kolorze.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Baziu
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Baziu »

Kolego eX czyli wystarczy szarpnąć za kabelki trzymające tą żarówkę? Nic się nie pourywa? A przy montażu wystarczy wcisnąć gniazdo? Już od kilku dni jeżdżę z przepaloną pozycyjną od strony kierowcy i denerwuje mnie ta ikona na wyświetlaczu o przepalonej żarówce...
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Krzysiek »

Tak poprostu pociągnij a poźniej wciśnij
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: eX »

tak, sprobuj za oprawke zarowki najpierw pociagnac, ale miejsca tam jest na tyle malo ze ciagnalem za przewody, pozniej tak samo ciezko zarowka wchodzi jak sie ja wyciaga :)
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Etranger
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:55
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Etranger »

eX pisze:apropo wymiany żarówek postojowych, bardzo prosty patent, choć na początku myślałem, że oprawkę się wykręca, jak już nie wytrzymałem szarpnąłem za przewody od oprawki to dopiero się udało. niebieskie żarówki w normalnym motoryzacyjnym sklepie kosztują 1,80, i te które dorwałem świecą bardziej białym światłem. Jak wiadomo już co zrobić, to wymiana trwa minute.
Czy masz bixenonowe lampy? Mam ten sam klopot, nie moge wyciagnac oprawki, a brutalne pociagniecie wydaje mi sie zbyt ryzykowne i nie chcialbym wyrwac kabli.

Czy te zarowki na prawde wchodza na wcisk? Nie ma tam jakiegos zatrzasku?

Sent from my XT910 using Tapatalk
.
Awatar użytkownika
g-o-q
Posty: 233
Rejestracja: 11 paź 2013, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Sylwester
Lokalizacja: UK/East Mids

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: g-o-q »

Ja rwalem na pale za kabel i poszło...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ