Felgi do S1

Ares_97
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Arek

Felgi do S1

Post autor: Ares_97 »

Siema. Czy są tutaj użytkownicy Superbów I śmigających na Alu 19''? Pytam bo sam ostatnio stałem się nabywcą autka z kołami w tym rozmiarze i mimo że dopiero od kilku dni użytkuję auto już pojawiły się swego rodzaju problemy związane z tymi kołami.
Mianowicie posiadam 2 koła o rozmiarze 19'' , 8,5J i Et 35, oraz dwie w rozmiarze 19'' 9,5J i również ET 35...
Generalnie słyszałem że jeżeli rozmiary są różne kół to powinno się węższe na przód, szersze na tył żeby to jakoś wyglądało. Problem w tym że u mnie wszystkie koła posiadają opony w rozmiarze 235/35/r19, czyli te szersze posiadają ,,naciąg''.
Po kupnie auta założyłem szersze koła na przód, a węższe na tył ( nie przyglądałem się specjalnie, myślałem że są takie same koła wszystkie) i śmigało się spoko, mało ciśnienia trochę w oponach bo poniżej 2 bar ( nie wiem ile walić, auto stało w miarę dobrze więc nawet nie sprawdzałem) i tak pośmigałem kilka kilometrów i nie zauważyłem jakiś specjalnych tarć czy coś, ale między gumę, a wahacz od wewnątrz nie wchodzi nawet mały palec, ale nie słychać tarcia.
Przy zamianie kół ( węższe na przód) nastąpiło ciągłe, słyszalne tarcie z przodu( większy pion opony w węższej feldze, w szerokiej był naciąg)
Generalnie zauważyłem również że z przodu mam dystanse,a z tyłu nie ( chyba :D, generalnie sporo otworów, tylko 5 dostępnych, reszta ,,zaślepione'' plus widać że coś do piasty jest zamontowane więc to to chyba ;) .
Przy prędkośiach 90 - 100 km/h i więcej czuć bardzo mocne drgania kierownicy, ale to pewnie przez lekko pokrzywione felgi, do 80 jest spokojnie.
Są użytkownicy na forum S1 z alu 19'', jak z trwałością zawieszenia, bardzo leci w porównianiu do serii? Generalnie ja na tych alu jeżdżę jak dziadek, byle dołek czy dziurka zwalniam itd żeby za bardzo nie przeciążać elementów nośnych auta.
Co do kwestii zawieszenia, to jest to seria, miedzy kołem a nadkolem jest sporo miejsca.
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Foton

Re: Felgi do S1

Post autor: Foton »

niestety nie.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Felgi do S1

Post autor: CLO27 »

Co ty miales 9.5j dystans i et 35 z przodu? Przeciez to wystaje wtedy z 2 centy bez dystansu....ja pitole jak sie takim "szerokim" jezdzi?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Felgi do S1

Post autor: Matt »

W SI niekoniecznie ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Felgi do S1

Post autor: CLO27 »

Matt pisze:W SI niekoniecznie ;)
Tak poka...bo mi sie wydawało ze ktoś pisał 8.5 j et 35 byly na styk w S1....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Felgi do S1

Post autor: Matt »

Ja miałem 18" 8j et35 i było daleko
Ares_97
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Arek

Re: Felgi do S1

Post autor: Ares_97 »

Generalnie dużo nim na tych kołach nie pojeździłem, bo powietrze lekko ucieka i felgi lekko krzywe więc teraz na seryjnych 16" jeżdżę. Ale bardzo ciekawe doświadczenie, czuje się jakby się jechało czołgiem, kierownica ciężej chodzi, czuć każdy kamyczek pod kołami, poprzeczne nierówności asfaltu są nieprzyjemne, pewnie gdybym dobił ciśnienie gdzieś na 3.0 bar tak jak radzą to w ogóle bym jak taczką jeździł :) prowadzenie tutaj duży plus, przy małych prędkościach na zakrętach itd czuć że szerokie koło klei się do asfaltu. Co do wysokości auto stoi w zasadzie tak samo wysoko jak seria, także o przycieranie kołem o nadkole nie wchodzi w grę. Jedyne czego się boję to tej małej odległości od wahacza z przodu do koła i opony, żeby na zakrętach, hamowaniu itd nie tarło coś tam :/

Kwestia tego że auto trzęsie przy 90 km/h +++ będzie prawdopodobnie rozwiązana - głupi nie pomyślałem o tym że Skoda posiada otwór centrujący 57,1mm, a te felgi większy... I po prostu przykręcałem te śruby ,, na czuja ''. Będę musiał kupić pierścienie centrujące ( jeden posiadam, znalazłem w bagażniku, jest na nim napisane 57,1 x 72,5 i faktycznie da się go nałożyć ładnie na te 19'' od wewnątrz).
Ares_97
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Arek

Re: Felgi do S1

Post autor: Ares_97 »

Mam jeszcze jedno pytanie: skoro na feldze 8,5J ( przy oponach 235/35/r19) z przodu trze o wahacz, a przy 9,5 J nie trze ( przy tych samych oponach) bo powstał naciąg, to jeżeli na te węższe opony założę opony 225/35/r19 to gdybym chciał założyć je na felgę 8,5 J i na przód dać, to by tarło czy nie? Wiem że w zasadzie trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś da radę pomóc w tej kwestii? :D
SebaWob
Posty: 28
Rejestracja: 4 maja 2018, o 02:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Seba

Re: Felgi do S1

Post autor: SebaWob »

Odkopie temat, ja posiadam 225/35 19 i wszystko jest cacy. Dodatkowo mam glebę.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Felgi do S1

Post autor: CLO27 »

poka
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ