O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Oby cie luki paluszek zabolał w weekend i cały następny tydzień :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Łuki_ssuperb »

Bo?
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
paibi
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2017, o 20:16
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 2.8 V6 BBG (190KM)

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: paibi »

Dzisiaj planuję obejrzeć mecz Śląska Wrocław z Wisłą Płock. Myślę, że wygra zespół z Wrocławia, ale w naszej Ekstraklasie nigdy nic wiadomo. Wystarczy spojrzeć na tabelę. Macie jakieś swoje typy na ten mecz? Jeśli tak, to jakie są to typy?
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Michu »

Panowie, sprawa taka. Nie wiem czy juz o to tu pytalem, ale walcze z tym kurewskim dziadostwem juz dosc dlugo, i nie moge sobie poradzic.
Kupilem cos na allegro. Tam mam podpiete konto tescia (PKO) i podane swoje dane do wysylki (w Polsce).
Teraz zarejestrowalem sie na payU, bo chce cos kupic i zaplacic od siebie (tesc ma zwykle konto, tzn nie moze placic online). W payU dodalem swoja niemiecka karte kredytowa. Ta sama karta, niby widnieje tez w Allegro. Ale cos nie bangla. Mozliwe ze chodzi o "ogonki" a wlasciwie ich brak w imieniu i nazwisku na germanskiej karcie? Pozmieniac na allegro swoje dane tak, jak jest na karcie?
Dodam, ze Pomoc Allegro to jak pomoc RWPG. Pani chyba sobie odpisuje (bo to na FB) w przerwach miedzy artykulami z Pudelka, przy czym samymi ogolnikami. Ktus cus?
I jak to jest, ze zalozenie PayPala, powiazanie go z eBay, lacznie z opcjami ulatwiajacymi cala transakcje, przebieglo w pol minuty i bylo intuicyjne jak sieganie do lodowki po kefir, po sobotnej libacji, a ten skurwialy payU to jakas enigma?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: kamracik »

Ja nie wiem po co konto na PayU zakładasz :roll: Weź Allegro, wybierz płatność kartą kredytową i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: CLO27 »

+1
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Michu »

No ale wlasnie akurat w tej kategorii, nie ma mozliwosci platnosci karta kredytowa. I to nie jest kat. +18.
Napisalem tej tepiej kurwie o co mi chodzi, ale odpowiada najwidoczniej z jakiegos skryptu dla debili.
Platnosc uregulowalem juz przez poczte (poprosilem kogos w Polszy) ale nie daje mi spokoju, ze nie moge dac sobie z tym rady.
Na chlopski rozum - na stronie PayU podalem karte krd. Visa. W Allegro, chca IBANu, ktory przeciez odnosi sie do zwyklej karty bankomatowej, platniczej, a nie kredytowej. DO tego kompletny adres banku, moj adres... rece opadaja...
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

Załóż sobie konto w mbanku za free bez karty jak będziesz w PL. Płacisz, wybierasz kasę za pomocą Blik. Polskie konto zasilać możesz z niemieckiego przez internetowy kantor. Czyli masz darmowe konto w PL, jewro sprzedajesz po dobrym kursie i żadnych problemów z płatnościami i pobieraniem gotówki w PL. Jedyna niedogodność to że jak przelejesz pieniądze do PL to trwa to przeważnie jeden dzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Doniec »

Za przelewy z niemieckiego konta na polskie z reguły sie placi. Nie wspominając, że z mbanku placi sie rowniez za przelwy obca waluta na internetowykantor.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Camillinhio »

Michu pisze:No ale wlasnie akurat w tej kategorii, nie ma mozliwosci platnosci karta kredytowa. I to nie jest kat. +18.
Napisalem tej tepiej kurwie o co mi chodzi, ale odpowiada najwidoczniej z jakiegos skryptu dla debili.
Platnosc uregulowalem juz przez poczte (poprosilem kogos w Polszy) ale nie daje mi spokoju, ze nie moge dac sobie z tym rady.
Na chlopski rozum - na stronie PayU podalem karte krd. Visa. W Allegro, chca IBANu, ktory przeciez odnosi sie do zwyklej karty bankomatowej, platniczej, a nie kredytowej. DO tego kompletny adres banku, moj adres... rece opadaja...
IBAN to numer rachunku. Do każdej karty kredytowej jest przypisany niezależny.
Tak się zastanawiam, po co zakładać konto payU, kiedy można płacić za ich pośrednictwem bez posiadania konta. Podajesz przy transakcji numer karty, datę ważności i kod zabezpieczający. Potwierdzasz hasłem sms i po zawodach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Doniec »

Ostatnio chciałem kupic na niemieckiej stronie modul do ekspresu do kawy i ni cholery nie udało mi sie zaplacic karta kredytowa. Ot po prostu.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Enriquez »

uuu, skończyła się ?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: wbi »

Z pustego i Salamon nie naleje...
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Doniec »

Enriquez pisze:uuu, skończyła się ?
Hehe nie mi sie karta kredytowa nie konczy. Debetowa nie sprawdzałem, bo w internetach z niej nie korzystam. Zapłaciłem przelewem, ale to juz chyba druga taka sytuacja

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

Doniec pisze:Za przelewy z niemieckiego konta na polskie z reguły sie placi. Nie wspominając, że z mbanku placi sie rowniez za przelwy obca waluta na internetowykantor.

Jeśli wykonujesz przelew SEPA w jewro w EU to się nie płaci. Chyba ze masz konto w Sparkasse :lol: Widzę że nie do końca mnie zrozumiałeś z internetowym kantorem. Schemat wymiany waluty jaki miałem tu na myśli to: Bank germanski w jewro --> kantor internetowy w PL (tu następuje przewalutowanie) --> konto w złotych w PL. Całość kosztuje Cie 0 zł/jewro.
Obrazek
ODPOWIEDZ