Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

macieks pisze:Szkoda że skoda nie uwzględnia dodatkowych rabatów jakie ew. mogą się pojawić pomiędzy zamówieniem samochodu a jego odbiorem :(
Jak kupujesz buty w sklepie, a tydzień później są w promocji, to dostajesz ze sklepu zwrot różnicy?
Obrazek
macieks
Posty: 108
Rejestracja: 26 paź 2017, o 13:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: macieks »

chodzi o to że przykładowo w VW przeliczają to jeszcze raz, frontem nie otworem do klienta
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

to idz se do VW.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: whity »

Camillinhio pisze:
macieks pisze:Szkoda że skoda nie uwzględnia dodatkowych rabatów jakie ew. mogą się pojawić pomiędzy zamówieniem samochodu a jego odbiorem :(
Jak kupujesz buty w sklepie, a tydzień później są w promocji, to dostajesz ze sklepu zwrot różnicy?
akurat głupi przykład :)
Jak kupowałem jadalnie i tydzień pózniej była promocja to różnice mi zwrócili :P
Ale akurat taka reklamę mieli ze jezeli przez najbliższy miesiąc gdzieś będzie taniej to różnice zwracają :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
macieks
Posty: 108
Rejestracja: 26 paź 2017, o 13:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: macieks »

dokładnie, nie ma co się napinać :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Camillinhio »

whity pisze:
Camillinhio pisze:
macieks pisze:Szkoda że skoda nie uwzględnia dodatkowych rabatów jakie ew. mogą się pojawić pomiędzy zamówieniem samochodu a jego odbiorem :(
Jak kupujesz buty w sklepie, a tydzień później są w promocji, to dostajesz ze sklepu zwrot różnicy?
akurat głupi przykład :)
Jak kupowałem jadalnie i tydzień pózniej była promocja to różnice mi zwrócili :P
Ale akurat taka reklamę mieli ze jezeli przez najbliższy miesiąc gdzieś będzie taniej to różnice zwracają :)
Trafiłeś na taką promocję, to tak miałeś, bo warunki promocji były takie. Więc ktp tu podaje głupie przykłady? ;)
Obrazek
pixi
Posty: 33
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 11:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: pixi »

kamracik pisze:
pixi pisze:Ja w finansach robię, więc liczby są mi bliższe niż filozofia ;-) Przejdźmy na liczby zatem.
Auto, które w konfiguratorze we wrześniu kosztowało 170k, po promocjach i rabatach dealera biorę za 143,5k.
Uważasz, że w styczniu '18 kupiłbym je znacząco taniej ??? O ile Twoim zdaniem ?
No tyle ile jest wyprzedaż rocznika - 14kPLN.
Aha.
Czyli:
- auto wycenione we wrześniu na 170k,
- kupuję teraz a rabatami (od dealera + za rocznik '17) za 143,5k,
- a Twoim zdaniem w styczniu kupiłbym za 143,5 - 14 = 129,5k.
Czyli finalnie z rabatem 23,8%.
To ja wrócę do Ciebie w styczniu, żebyś mi znalazł takie auto w Polsce ;-)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: marcin wroclaw »

Kup chleb, jak będą jaka to weź dziesięć :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

Walker dzis?:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: marcin wroclaw »

No właśnie planuje Jamesona, ale mam w samochodzie w bagażniku.... A że zaraz kładę spać mojego smyka to się waham czy iść po dobre do bagażnika, czy żubr 0,6 w lodówce wystarczy... Jak żyć :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: marcin wroclaw »

A z tymi jajkami to oczywiście miałem na myśli jak tu się chłopaki nie zrozumieli w rozmowie o rabatach:)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Foton

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Foton »

Aaaaaa....???:)
Awatar użytkownika
lu5asz
Posty: 193
Rejestracja: 20 lis 2011, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: SB,LB

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: lu5asz »

Pijemyyy
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: yaro_1 »

ciekawe co byście powiedzieli gdyby ktoś zamówił a auto w październiku, z rabatami, auto było by gotowe do odebrania w połowie grudnia, ale przez wypadki losowe klient odebrał by auto po nowym roku, w okresie kiedy skończyły by się już promocje i dostał fakturę bez rabatów październikowych, każdy kij ma dwa końce
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Jarek104 pisze:on teraz berze z placu z uwzględnieniem wyprzedaży. Weź kalkulator i policz. I nie wprowadzaj ludzi w bład.
Nie napisał tego, skąd mam wiedzieć? :roll:
Jarek104 pisze:Piotolicie towarzyszu.
Klienta obowiązuje cena z dnia złożenia zamówienia. Jeśli zamawiasz w sierpniu to to, że Skoda wprowadza wyprzedaż w październiku nie ma znaczenia. Ty podpisałeś w sierpniu.
Chyba że dogadasz się z dealerem, ale to już inna bajka. A przeczekanie rocznika z odbiorem nic Ci nie da. NIC.
Widzisz to jest podstawa, nie walką, a rozmową się wygrywa w dzisiejszych czasach. Nie mówię bzdur, tylko mówię jak to działało u mnie i pewnie w kilku innych przypadkach. Rozmawiałem o tym zaraz przy zamawianiu i nikt nie robił problemu z tego, a wręcz nie wiem czy to z drugiej strony nie wypłynęło nawet - nie pamiętam. Nie każę przecież nikomu iść na udry, tylko się zorientować. Mogę komuś doradzić, ale co on z tym zrobi to już jego broszka.
Jarek104 pisze:Ale są geniusze którzy wymyślają, że skoro ich auto stoi na placu od miesiąca, bo nie stać ich na wpłatę własną do leasingu i akurat w tym czasie weszła przed-wyprzedaż to im się należy, bo ich auto stoi na placu. Nieważne że zamówione w sierpniu. No ale mentalności Polaka nie zmienisz
Tutaj trochę Ty pitolisz ;) Bo jak Skoda ludziom podwyższała ceny z dnia zamówienia to było fajnie i to było w porządku, a jak w drugą stronę to nie jest?

Oczywiście nie zmienia to faktu, że samo takie podejście jest śmieszne, zarówno ze strony producenta/dilera jak i klienta. Tyle, że dla ludzi 5 czy 10 tysięcy to sporo pieniędzy i gra warta zrobienia z siebie głupka. Nawet mój ojciec zawsze mawiał "uda to się uda, a jak się nie uda to trudno". Co mają do stracenia?
ODPOWIEDZ