Jakość skóry na kierownicy :(

Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: Devonish »

Witam,

Właśnie jestem po gwarancyjnej wymianie kierownicy. Po niecałym roku użytkowania i przejechaniu ~40 000 km skóra na kierownicy w każdym miejscu się złuszczała.
Czy u Was jest OK?
Czym pielęgnować, aby uniknąć powtórki?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: kamracik »

Dać do obszycia prawdziwą skórą jak się znów zniszczy, tak jak to inni zrobili.
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: K-PAX »

u mnie po 25k wymieniona. Jeszcze "gałka" od dsg czeka ...
Radic
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 09:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: MY2017
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: Radic »

Kierownica i dzwignia zmiany biegów (manual) wymieniona po 17k km. Miejscowe przebarwienia/przetarcia zaczęły pojawiać się po raz pierwszy gdy wsiadłem do mocno rozgrzanego od upałów samochodu a kiera i dzwignia zrobiły się dziwnie lepiące w kontakcie z dłonią :)

Wymiana w ramach gwarancji bez najmniejszego grymasu na twarzach mechaników z ASO.

Wysłane z mojego S7 Edge przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
K-PAX
Posty: 92
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 22:06
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Piła

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: K-PAX »

Ja mailem wymieniają 2x i gałkę DSG 1x


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: Big »

Ja mam przyznaną do wymiany kierę i gałkę dźwigni zmiany biegów.
Marek_K
Posty: 43
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:26
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wołomin

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: Marek_K »

Ja mam inne zdanie i mam sportlline 2017. Kierownica OK, Poszycia foteli OK. Mam gratulacje od ludzi co jeżdżą audi. Nie twierdzę, że może być i inaczej. Pewnie sam Gwarant powinien zająć stanowisko
GM
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2013, o 06:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: woj. lubuskie

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: GM »

To kwestia właściwej pielęgnacji. Ja staram się przecierać (czyścić) regularnie kierownicę (powiedzmy raz na tydzień/dwa) pianą z płatków mydlanych. Skóra dzięki temu jest elastyczna i nie wybłyszcza się. Dwa razy od nowości zakonserwowałem ją środkiem do skór. To samo dotyczy foteli. Auto z końcówki maja 2018, przebieg 39 tys km

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: Big »

Absolutnie nie jest to kwestia właściwej pielęgnacji tylko słabej jakości skóry. Akurat ja już coś wiem na ten temat (od 12 lat hobbystycznie zajmuję się car detailingiem).
GM
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2013, o 06:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: woj. lubuskie

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: GM »

Big, a jak "pielęgnowałeś" swoją kierę ?
Jeżeli sprzedawca uwzględnia reklamację, to pewnie jest zasadna i pewnie ta skóra nie jest taka jak w Bentley'u - zgadzam się z Tobą
Ale jeżeli już wiemy, że taka nie jest to warto podziałać żeby przedłużyć jej żywotność lub dobrą estetykę.
Kierownica jest jednym z najbardziej eksploatowanych elementów wnętrza samochodu i jeżeli nie będziemy jej czyścić i impregnować to nie będzie wyglądała dobrze (oczywiście nie twierdzę, że tego nie robiłeś).
Ja nie zajmuję się detailingiem, ale mam utrzymany samochód w standardzie powiedzmy ponadprzeciętnym :D. W aucie dość mocno razi mnie "wyślizgana" kierownica (prędzej czy później do tego dojdzie - jest to naturalne zużycie), dlatego przykładam się szczególnie do utrzymania jej jak najdłużej w dobrej kondycji.
Mamy w firmie kilka aut i na podstawie obserwacji widzę, że dużo zależy od "podejścia do sprawy". Np. trzy samochody odebrane tego samego dnia i w jednym z nich po 200 tys. kierownica wygląda na bardziej zmęczoną niż w dwóch pozostałych. Co więcej u użytkownika ze "zmęczoną" kierownicą tak jest w każdym kolejnym samochodzie. Myślę, że ma tu też znaczenie ph skóry.
Porównując swoją kierę do innych firmowych aut (Skód) stoję na stanowisku, że regularne oczyszczanie i impregnacja skóry daje bardzo dużo.
Podkreślę jeszcze raz, że wcale nie twierdzę że tego nie robiłeś.

P.S.
A patent z czyszczeniem pianą z płatków mydlanych "sprzedał" mi serwisant z firmy KLER. Powiedział, że jeżeli meble nie są mocno zabrudzone to nie trzeba używać środka do czyszczenia skóry. W takim wypadku płatki mydlane będą lepsze - są delikatniejsze i nadają skórze elastyczność. Robię tak od lat i wypoczynek jest w stanie "perfekt". A do czyszczenia pianą mydlaną można użyć gazy opatrunkowej - bardzo dobrze wybiera brud z porów skóry. Wychodzę z założenia, że Ci z KLERa na skórach się znają ;)
Pozdrawiam serdecznie
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: Big »

A jak myślisz?? Czy ktoś kto siedzi w detailingu i jest to jego hobby, nie pielęgnuje takich rzeczy? Najpierw na skórze leżał Geon, następnie oczyszczana i odżywiana była za pomocą kosmetyków Leder Zentrum.
Po prosu skóra jest bardzo marnej jakości. Zresztą czy myślisz że gdyby tak nie było, producent wymieniałby bez zająknięcia też rzeczy na gwarancji ? Raczej wątpię.
GM
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2013, o 06:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: woj. lubuskie

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: GM »

Myślę to co napisałem :lol:
Życzę, żeby wymieniona gwarancyjnie kierownica starczyła na dłużej niż ta pierwsza.
Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Re: Jakość skóry na kierownicy :(

Post autor: Marco0 »

No niestety Big ma rację. Skóra dramat, 15 tys i wymiana kiery......
ODPOWIEDZ