Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

175cdt
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2018, o 06:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian
Lokalizacja: Wrocław

Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: 175cdt »

Cześć,
Próbowałem znaleźć na niniejszym forum podobny wątek ale albo słabo szukam albo faktycznie nie ma dokładnie tego co chcę wiedzieć.
Potrzebuję dokładną informację w jaki sposób wymienia się poprawnie olej w skrzyni DQ250. Na razie nie rozwijam wątku, potrzebuję rzetelnej, dokładnej informacji - krok po kroku - gdyż zachodzi podejrzenie że jeden z wrocławskich warsztatów (na razie wybaczcie ale bez szczegółów póki nie nabiorę pewności) wymienił mi olej w DSG tylko na papierze (!!!).
Mogę na Was liczyć?
Dziękuję!
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: jan6a »

Tu masz fajny filmik
https://www.youtube.com/watch?v=pK8pzezHrTs

potrzebujesz podnośnika kolumnowego ( trzeba samochód równo podnieść tak by można było go zapalić i "pojeździć" ), coś takiego https://www.aliexpress.com/item/Auto-CV ... autifyAB=0 lub takiego http://allegro.pl/zestaw-do-napelniania ... 55257.html bo olej wlewamy od dołu, interfejs by podejrzeć właściwą temperaturą oleju.
175cdt
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2018, o 06:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: 175cdt »

Dziękuję, własnie o to chodzi. Czyli nie ma możliwości wlania oleju w jakiś tajemniczy sposób od góry, trzeba koniecznie odkręcić korek spustowy, nie da się wyssać oleju jak z silnika.
To teraz pytanie nr 2. Jak w waszej ocenie wygląda ten korek, czy był odkręcany czy nie?

https://drive.google.com/file/d/1LoNVge ... sp=sharing
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: Sebastian_M26 »

Jeśli podejrzewasz warsztat to po co oddajesz do złodziei
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
175cdt
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2018, o 06:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: 175cdt »

Sebastian_M26 pisze:Jeśli podejrzewasz warsztat to po co oddajesz do złodziei
Właśnie w tym rzecz że nie nie powinienem mieć żadnych wątpliwości co do tego warsztatu - później Wam wszytko napiszę jak się sprawa wyjaśni, ku przestrodze - póki co chcę się utwierdzić w przekonaniu że sytuacja jest oczywista. Chcę zrobić o to kocioł ale póki co muszę mieć pewność że korek nie jest ruszony co za tym idzie olej nie wymieniony. To jak? Są ślady? Czy tylko ja ich nie widzę?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: Sebastian_M26 »

Teraz to na pewno nie było odkręcane a jeśli kiedyś to możliwe
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: jan6a »

175cdt pisze:Czyli nie ma możliwości wlania oleju w jakiś tajemniczy sposób od góry
kombinatorzy spuszczają olej do pojemnika z podziałką, następnie taką samą ilość świeżego oleju wlewają od góry przez filtr oleju wiec możliwość taka jest ale to bardzo niefachowe bo nie ma się pewności czy poprzedni stan oleju był prawidłowy, zresztą zawsze coś się rozchlapie wiec według mnie to mocno niefachowa kombinacja.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: jan6a »

Sebastian_M26 pisze:Teraz to na pewno nie było odkręcane a jeśli kiedyś to możliwe

Nikogo nie bronię ale....
1. Klucz nie zawsze musi po sobie zostawić ślad na korku,
2. Jeżeli po wymianie przemył okolice korka zmywaczem (tak jak ja to robię) to nie ma śladów oleju i jest suchutko.

Zrób zdjęcie obudowy filtra skrzyni- jak świeżo po wymianie to na obudowie powinno być widoczne ślady od palców lub obudowa wyczyszczona - nie ma szans by wymienić filtr i nie mieć kontaktu z jego obudową.
175cdt
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2018, o 06:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Damian
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: 175cdt »

Wydaje mi się że tej wielkości imbus powinien zostawić ślad, "wymiana" była robiona dokładnie kilka dni temu. Wymieniano także olej w silniku i tam nikt specjalnie się nie bawił w używanie zmywacza - pod korkiem spustowym nawet nie dali nowej podkładki miedzianej bo jest lekko spocone albo po prostu nie umyte a tylko przetarte szmatą. Okolice filtra oleju są pobrudzone olejem. Więc nie wydaje mi się że przy silniku się nie przyłożyli a przy skrzyni już zastosowali wręcz sterylną czystość.
Warsztat to niestety aso więc jakieś tam standardy ich obowiązują. Przynajmniej teoretycznie bo jakie jest życie to każdy z nas wie.
Zajrzę w okolice filtra skrzyni ale muszę się tam jakoś dostać....
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Sposób wymiany oleju w DSG 6 - DQ250

Post autor: jan6a »

175cdt pisze:Wydaje mi się że tej wielkości imbus powinien zostawić ślad, "wymiana" była robiona dokładnie kilka dni temu. Wymieniano także olej w silniku i tam nikt specjalnie się nie bawił w używanie zmywacza - pod korkiem spustowym nawet nie dali nowej podkładki miedzianej bo jest lekko spocone albo po prostu nie umyte a tylko przetarte szmatą. Okolice filtra oleju są pobrudzone olejem. Więc nie wydaje mi się że przy silniku się nie przyłożyli a przy skrzyni już zastosowali wręcz sterylną czystość.
Warsztat to niestety aso więc jakieś tam standardy ich obowiązują. Przynajmniej teoretycznie bo jakie jest życie to każdy z nas wie.
Zajrzę w okolice filtra skrzyni ale muszę się tam jakoś dostać....

To dużo wyjaśnia co napisałeś.... Jak przy wymianie oleju silnikowego pobrudzili i nie umyli to rzeczywiście przy skrzyni powinno być tłusto tu i tam...

.... a potem są fabryczne zestawy do wymiany oleju w DSG na Allegro w promocyjnej cenie od prywatnych osób za 350zł....
ODPOWIEDZ