Wentylowane fotele

yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Wentylowane fotele

Post autor: yacobo »

PYtanko do posiadaczy takiej funckji - jakie są Wasze odczucia przy włączeniu wentylacji foteli na full? Czy bardzo Wam chłodzi?
Ja mam wrażenie że przy włączeniu na 3 delikatnie coś tam sobie chłodzi, przy ustawieniu na 1 praktycznie nic nie czuje.
Zastanawiam się czy coś jest u mnie nie tak czy to tak delikatnie wszystko działa.
I które dokładnie części fotela są wentylowane? Mam również wrażenie że wentylowane mam tylko siedzisko.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Wentylowane fotele

Post autor: marasmus007 »

Wentylowane masz siedzisko oraz plecy , najbardziej da sie to odczuć w części lędźwiowej. W fotelach są 2 wentylatory u mnie był już wymieniany wentylator siedziska gdyż miał usterkę mechaniczną. Jeżeli natomiast chodzi o odczucia to u mnie działa elegancko, powiewa chłodem bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wentylowane fotele

Post autor: JacekRS »

W zeszłym roku przy dużych upałach dużo jeżdżąc po mieście i korzystając z wentylacji na max`a przeziębiłem sobie lekko plecy, więc jak ktoś chce mocny "nawiew" na plecy niech wymieni sobie i nerki i resztę pleców na tytanowe implanty:)

Nie wiem jak Ty chcesz żeby Ci wiało, ale jak potrzebujesz "przeciąg" w fotelach to otwórz drzwi po przekątnej i wtedy będzie Ci wiało, że ho ho :)

Teraz korzystam na max pierwszy stopień i wg mnie jest git.

BTW Infiniti zrezygnowało z wentylacji foteli, po przeprowadzeniu badań, które wykazały że jednak nie do końca ta wentylacja jest taka komfortowa.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Wentylowane fotele

Post autor: bartekpion »

To co mają powiedzieć passaciarze, jak tam są klimatyzowane fotele?
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wentylowane fotele

Post autor: alexyn »

Działa, działa i wieje całkiem przyjemnie. Przydatne szczególnie w długich podróżach w gorące dni. Trzeba uważać, żeby faktycnzie nie "przewiać" pleców i nerek. Dodatkowo, wg mnie system jest trochę za głośny. Zdecydowanie słychać dzwięk chodzących wiatraków...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Wentylowane fotele

Post autor: Big »

U mnie również działa to bardzo słabiutko. Ostatnio nawet pytałem w serwisie czy tak ma być. Po ustawieniu na max. ledwo cokolwiek czuć. Nie mówię ze to ma wiać jak diabli, ale po zajęciu miejsca w Range Rover Evoq kumpla i załączeniu tej funkcji czuć ze cokolwiek próbuje cię chłodzić u mnie w SIII praktycznie nie czuć nic.
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Wentylowane fotele

Post autor: kamikazzepl »

U mnie też wentylacja foteli działa słabo. 1 i 2 stopień praktycznie niewyczuwalny. Na 3 słychać za to wentylatory ale nijak ma to się do siły nawiewu. Pytałem o to w serwisie i padła odpowiedź "ten typ tak ma".
Jeździłem wcześniej Hyundai Tucson 2016r i tam wentylacja foteli działała o niebo lepiej. Brat w Audi A5 tez miał i też działała super.
Za 2 miesiące mam inspekcję, zapodam znów temat w serwisie żeby sprawdzili i porównali z innym Superbem.
Awatar użytkownika
eraserski
Posty: 195
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 07:32
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wentylowane fotele

Post autor: eraserski »

Pleców nie przewieje, ale w upalny dzień jak wysiadam z auta, to koszulka jest sucha. Z reguły mimo klimy to i tak wysiadałem ze zgrzanymi plecami bez wentylowanych foteli :) Jakbym miał jeszcze raz zamawiać, to na pewno bym się zdecydował.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Wentylowane fotele

Post autor: skipper »

u mnie na 3 wieje bardzo, jeżdżę na 1, max na 2
3 czasami włączam tylko na początek a potem zmieniam na 1
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
bierny
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2018, o 08:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Wentylowane fotele

Post autor: bierny »

Tez tylko z 1 korzystam
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wentylowane fotele

Post autor: AdamB »

Ja raz pojechałem do Niemiec z wentylacją na 3, a potem przez tydzień nie mogłem się wyprostować. :P Dlatego teraz włączam max 2 poziom. Moim zdaniem wieje odpowiednio, choć mogłoby być odrobinę ciszej (podobnie jak z masażem, który jest wyraźnie słyszalny, szczególnie przez pasażerów siedzących z tyłu).
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wentylowane fotele

Post autor: piramida »

Jak wysiadacie z samochodu z suchymi plecami to znaczy że wentylacja działa, nie moze za mocno wiać bo się szybko mozna załatwić, szczególnie jak plecy mokre
Awatar użytkownika
Aldpag24
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2021, o 15:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170 KM 300 NM
Imię: Pjoter

Re: Wentylowane fotele

Post autor: Aldpag24 »

Witam, mam pytanie. Kupiłem wentylowane fotele do superba L&K, oryginalnie miałem założone full elektryki z grzaniem dupy. Kiedy zmieniłem na wentylowane to zauważyłem ze we wtyczce brakuje jednego pina (we wtyczce samochodowej) w fotelowej są wszystkie. Moje pytanie brzmi, jak podłączyć zasilanie do tych foteli ? Zakładam ze brakuje własnie zasilania po prostu bo fotele nie są wpisane w komputer samochodowy a sa sterowane jedynie przyciskiem na fotelu.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wentylowane fotele

Post autor: komoornik »

Jedyna sensowna droga to analiza schematów elektrycznych, niestety ale z dostępnością offline do świeżych modeli Skody słabo to wygląda.

Z doświadczenia mogę powiedzieć że w innych autach grupy VAG różnica pomiędzy fotelami wentylowanymi a niewentylowanymi to całkiem spore rozbieżności w instalacji.
ODPOWIEDZ