Demontaż Schowka

ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Demontaż Schowka

Post autor: ObiWan »

Witam chciałbym zdemontować schowek,
dlaczego?
otóż wymieniłem columbusa na adroida bo cena aktualizacji map w serwisie to śmiech na sali
i teraz będę dokładał przednią kamerę na usb i tylnią cofania (wymieniam na kamerę w klamce)
i problem w tym że jest tam tyle kabli że jest strasznie ciasno a jak jeszcze dojdzie jeden kabel usb i odbiornik wifi od tylnej kamery obawiam się że tego nie upchnę a może jeszcze kiedyś dołożę tuner telewizyjny. i chcę co nie co upchnąć gdzieś za schowkiem czy może w innym miejscu, myślę że po wyciągnięciu schowka będę miał dostęp do tego tunelu gdzie siedzi radio czy się mylę?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Demontaż Schowka

Post autor: Enriquez »

Ale którym schowkiem?
Trochę miejsca znajdziesz za panelem klimatyzacji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Demontaż Schowka

Post autor: pab567 »

Nawet sporo bym powiedział
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Demontaż Schowka

Post autor: ObiWan »

Wiem że za panelem klimatyzacji jest dużo miejsca tylko chodzi o to że przy wyciągniętym radiu nie wcisne tam za dużo, a wsuwając radio nie da rady jednocześnie wkładać tam kable, dlatego chciałbym rozebrać schowek od kierowcy żeby te kable poupychać wsuwając radio na swoje miejsce.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Demontaż Schowka

Post autor: untaztood »

Możesz przecież wyciągnąć panel klimatyzacji i włożyć radio.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Demontaż Schowka

Post autor: JanuszSz »

Schowek trzyma się na 5 wkrętach.Do odkręcenia musisz użyć torxa 20.Jeden wkręt jest schowany za klamką schowka,musisz ściągnąć zewnętrzną nakładkę.Ona jest na wcisk,trzeba od dołu włożyć krótki śrubokręt(jest specjalne wycięcie),delikatnie podważyć i jak się ruszy,to ściągnąć całkiem.Na górze zostają jeszcze dwa wkrety i dwa na dole,po lewej i prawej,jak się mocno schylisz,to zobaczysz.Jak już wkręty wykręcisz,delikatnie wysuń schowek,trzymajac,żeby nie poleciał i odepnij wtkę wyłącznika poduszki,rurkę dmuchająca zimnym powietrzem i wtykę podświetlenia schowka.Potem opuść schowek niżej i odepnij wtykę podświetlenia dywanika,lampka wychodzi razem ze schowkiem.Jeśli po wyjęciu schowka przekręcisz kluczyk,będziesz miał do skasowania błąd poduchy.
Obrazek
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Demontaż Schowka

Post autor: marioti »

właśnie opisałeś demontaż schowka pasażera :) cenne uwagi dla mnie, jak będę kiedyś go demontował.

Niedawno montowałem kamerkę cofania i kable ciągnąłem lewą stroną auta. Żeby mieć dużo luzu, najlepiej odkręcić co się da pod kierownicą :)
Ten mały schowek trzyma się na kawałku plastiku, otwórz go i zobaczysz to u góry (mały cycek, na którym spiera się schowek po otwarciu), wystarczy pchnąć palcem do góry obudowę schowka i ta szufladka schowka otwiera się mocno w dół. Sama szufladka trzyma się na wcisk na plastikowym zawiasie. Możesz go wyszarpać, ale nie musisz, bo wystarczy odkręcić widoczne teraz 4szt. śrubek (torx) i schowek wyjdzie cały.
Niestety za schowkiem i tak mało miejsca. Ja moduł położyłem w zasadzie na wysokości kolumny kierowniczej.
Żeby mieć jeszcze lepsze dojście, możesz odkręcić plastik na której zamontowana jest lampka oświetlenia "na nogi" i złącze OBD.
Do całości zdejmij sobie też osłonę bezpieczników.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Demontaż Schowka

Post autor: JanuszSz »

marioti pisze:właśnie opisałeś demontaż schowka pasażera :)
Nie wiem skąd ten sarkazm.Chyba o ten schowek chodziło autorowi wątku,bo stad może dostać się za środkową konsolę,a nie zza tego małego pizdrółka pod kierownicą.
Obrazek
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Demontaż Schowka

Post autor: marioti »

to żaden sarkazm z mojej strony, jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.

W ostatnim poście autor pisze
...dlatego chciałbym rozebrać schowek od kierowcy...
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Demontaż Schowka

Post autor: JanuszSz »

Tego drugiego posta,przyznam się nie czytałem zbyt uważnie.Przeczytałem pierwszy i następujące po nim bicie piany w stylu: a po co,a dlaczego,a może gdzie indziej itd.bez żadnej merytorycznej odpowiedzi.Teraz ObiVan może wybrać,który schowek chce zdemontować.:-)
Obrazek
ObiWan
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, o 14:39
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Demontaż Schowka

Post autor: ObiWan »

Dzieki za info z tym panelem klimatyzacji, szczerze nawet o nim nie pomyślałem a schowek i tak będę demontował bo gdzieś zanim chce puścić kabel od przedniej kamerki, po ładnie by był schowany za schowkiem później słupkiem i zdluz szyby przedniej może pod podsufitką, tak by nie wisiał swobodnie. Co do kamery cofania żadnych kabli ciągnął nie będę, bo będę używał modułu na wifi. Jak chcecie zobaczyć co to wrzućcie w google to
AK321 MODUŁ BEZPRZEWODOWY KAMER COFANIA WIFI RCA
ODPOWIEDZ