[S3] Kupno używanego Superba 3.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Jaskrowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, o 14:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Jaskrowy »

Witam,
Piszę ten temat w celu zasiągniecia informacji na temat kupna używanego Superba 3. Nie znam się na autach, dlatego mam do Was kilka pytań.

Interesuje mnie zakup tejże Skody, mam budżet do około 110tys. Nie bardzo znam się na konfiguracjach Skody (ani wgl na autach jako takich), a szukałbym czegoś wygodnego, z dobrym nagłośnieniem (dlatego zainteresowała mnie wersja L&K, lecz nie wiem czy mnie na nią stać). Chciałbym także posiadać w niej np te oświetlenie ambient (nie wiem dla których wersji jest ono dostępne), system autohold, skórzane fotele, gniazdo USB, kamerę cofania i czujniki parkowania (opcjonalnie też fajnym motywem jest ten launcher start, choć także nie wiem w których wersjach jest on dostępny). Chciałbym tym autem pojedzić około 6 lat, będzie robiło dystans mniej więcej 800-1000km miesięcznie (głównie autostrady). Dlatego też nie wiem jakich wersji szukać, ile przebiegu i z jakim silnikiem - z racji że lubię depnąć, przydałoby się chociaż te 180 koni. Kolejne pytanie to także czy zainteresować się dieslem, czy benzyną. Doradzicie coś?
skodydwie
Posty: 66
Rejestracja: 29 paź 2017, o 12:47
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: skodydwie »

O Superbie warto myśleć dopiero od roku modelowego 2018, a więc wyprodukowane dopiero od połowy 2017. Były duże i istotne zmiany. Takiego raczej nie znajdziesz na rynku wtórnym, może coś u dilerów? Szukaj benzyny 220 koni lub 280 4x4 ale na tego 110 tys na pewno nie wystarczy.
Jaskrowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, o 14:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Jaskrowy »

Właśnie dlatego chciałem coś z roku 2015-2016 bo orientacyjnie patrzyłem i powinno mi wystarczyć, niestety większa kwota niezbyt wchodzi w grę, chyba że nieznacznie większa (~120). Dlaczego koniecznie musi być ta "najnowsza" wersja?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Enriquez »

Dodali trochę elektronicznych bajerów w radiu i to zdaje się tyle.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Camillinhio »

Bo ma poprawione to i owo, na pewno jest lepiej wyciszona (według relacji użytkowników). Zawsze możesz polować na przejęcie leasingu ;)
Obrazek
Jaskrowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, o 14:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Jaskrowy »

Jak się uda to zapoluję na nową wersję.
Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na pytania które zadałem w pierwszym poście? Byłbym wdzięczny ;)

PS Co uważacie o czipowaniu takiego Superba, jeżeli nie udałoby mi się znaleść wersji 220/280 konnej i wziąłbym te 1.8 180 koni?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: piramida »

180PS nie ma chyba dq250 tylko dq200 która jest znacznie słabsza od dq250 więc nie wiem jak na dłuzszą metę przyjmuje tuning
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: bartekpion »

No, i teraz będzie dostępny jako nowy TSI2.0 190KM, zamiast 1.8 180KM, więc może być inaczej ze skrzynią - na korzyść.
skodydwie
Posty: 66
Rejestracja: 29 paź 2017, o 12:47
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: skodydwie »

Że benzyna to już wiesz. W sumie Superb od wersji Ambition (koniecznie z pakietem Fresh) jest już ok, jeśli chodzi o wyposażenie. Wprawdzie nie ma skór i ambientu, ale jest naprawdę ok. L&K najbogatsza, ale wcale nie ma wszystkiego. Najlepiej pobaw się konfiguratorem na stronie Skody. A i za 120 to możesz sobie nowego Superba kupić. Od ceny z konfiguracji spokojnie odejmij 10-14% i ruszaj negocjować w salonach.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Enriquez »

Za 120 brałbym chyba nowego. Np. taki: http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/127073024
Odejmij te 7-10% i masz w cenie około 115-120 tysięcy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Łuki_ssuperb »

Ten to jakiś bezcenny ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: jal79 »

Tyle ze juz nie przyjmuja zleceń na 2.0 TSI 220 koni. Najprawdopodobniej odebralby 2.0 TSI 190 koni z GPF.
Jaskrowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, o 14:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Jaskrowy »

Pobawiłem się konfiguratorem i gdybym miał kupować nowego Superba w wersji którą sobie zmajstrowałem tobym musiał wywalić 180tys :D
Nie lepiej kupić jakiegoś 3-letniego z przebiegiem do 100tys. na full opcji? Zależy mi na tych skórzanych fotelach i dobrym dźwięku.
Awatar użytkownika
_tm_
Posty: 151
Rejestracja: 4 lis 2011, o 11:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: _tm_ »

Jaskrowy pisze: Nie lepiej kupić jakiegoś 3-letniego z przebiegiem do 100tys. na full opcji?
My Ci mamy powiedzieć czy lepsze dla Ciebie jest kupno nowego czy używanego ?
Na oko 90% (jak nie więcej) S3 na forum to auta nowe. Pomogło Ci to w decyzji ? :lol:
Superb 3 Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm]
Alfa Romeo Stelvio 2.0 AT8 Q4 [280KM@470Nm]
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno używanego Superba 3.

Post autor: Camillinhio »

Jaskrowy pisze:Pobawiłem się konfiguratorem i gdybym miał kupować nowego Superba w wersji którą sobie zmajstrowałem tobym musiał wywalić 180tys :D
Nie lepiej kupić jakiegoś 3-letniego z przebiegiem do 100tys. na full opcji? Zależy mi na tych skórzanych fotelach i dobrym dźwięku.
Normalnie jakbyś o moim passacie pisał ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ