Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Jak jest wpisany 502 to może być 502 i nie ma co dyskutować bo to są tacy znawcy o inteligencji wiewiórki bo większy numerek (orzeszek) to lepiej.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

pinez pisze:kolega adamski lał Millers XF longlife 5W30 504.00/507.00, więc chyba nie ma co zmieniać na 0W40 a wrócić do z XF
czy tomek_evo możesz podać link dla laika, który to jest na lejolej.pl?
http://lejolej.pl/pl/p/MILLERS-OILS-EE- ... w30-5L/286
zgłoś się po rabat :)
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

Sebastian_M26 pisze:Jak jest wpisany 502 to może być 502 i nie ma co dyskutować bo to są tacy znawcy o inteligencji wiewiórki bo większy numerek (orzeszek) to lepiej.
Tak tylko problem w tym, że podobno masz teraz wpisane 508.00 a dopuszczone jeszcze tylko 504.00. Takie info mam od użytkowników bo jak dzwoniłem do serwisu to nie za bardzo umieli/chcieli powiedzieć :D
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: anastazyy »

tomek evo pisze:
Sebastian_M26 pisze:Jak jest wpisany 502 to może być 502 i nie ma co dyskutować bo to są tacy znawcy o inteligencji wiewiórki bo większy numerek (orzeszek) to lepiej.
Tak tylko problem w tym, że podobno masz teraz wpisane 508.00 a dopuszczone jeszcze tylko 504.00. Takie info mam od użytkowników bo jak dzwoniłem do serwisu to nie za bardzo umieli/chcieli powiedzieć :D
Ja u siebie w instruckji teraz dopiero doczytałem że jest norma 502 czy 504 ale tylko na ew dolewkę i to maks 0,5 litra. hehe ale jaja czyli jak coś odpukać mi się zjebie w silniku będą mieli podstawę aby nie naprawić na gwarancji bo zalałem złym olejem??

https://www.dropbox.com/s/kphguc5xptae2 ... 2.jpg?dl=0 co podaje instrukcja. Na poprzedniej stronie info aby zalać olejem który polecają w serwisie.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Jaki olej?

Post autor: Tom-Tdi »

Wszystko pic na wodę.....
Ja mam oficjalnie zalany castrolem (bo taki sobie rozliczyli z pakietu przeglądów), a wlany jest jest penrite (też w ASO), ale ja na gwarancję nie liczę, jedynie na jakieś pierdoły, typu podnosniki szyb czy jakieś inne drobnostki.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

anastazyy pisze:
tomek evo pisze:
Sebastian_M26 pisze:Jak jest wpisany 502 to może być 502 i nie ma co dyskutować bo to są tacy znawcy o inteligencji wiewiórki bo większy numerek (orzeszek) to lepiej.
Tak tylko problem w tym, że podobno masz teraz wpisane 508.00 a dopuszczone jeszcze tylko 504.00. Takie info mam od użytkowników bo jak dzwoniłem do serwisu to nie za bardzo umieli/chcieli powiedzieć :D
Ja u siebie w instruckji teraz dopiero doczytałem że jest norma 502 czy 504 ale tylko na ew dolewkę i to maks 0,5 litra. hehe ale jaja czyli jak coś odpukać mi się zjebie w silniku będą mieli podstawę aby nie naprawić na gwarancji bo zalałem złym olejem??

https://www.dropbox.com/s/kphguc5xptae2 ... 2.jpg?dl=0 co podaje instrukcja. Na poprzedniej stronie info aby zalać olejem który polecają w serwisie.
Czyli dopuszczony jest w tym przypadku tylko 508.00/509.00 a reszta na dolewki? Sprawdź proszę jeszcze dokładnie bo robi się niezły galimatias. Mam informacje, ze 504/507 jest alternatywnie dopuszczone ale przy skróceniu interwału wymiany do 15 tys. Na tej samej zasadzie wcześniej był dopuszczony 502.00 kiedy podstawowa była norma 504.00. Zmiany weszły w autach z euro 6 w 2017 roku ale zależy od auta i miesiąca co pisze w instrukcji. Kolega ma Octavie 3 2.0 TDI, którą odbierał w listopadzie i ma jeszcze "stare" normy dopuszczone w instrukcji choć już się 508.00/509.00 pojawia.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Jaki olej?

Post autor: yaro_1 »

u mnie w instrukcji jest za pisane 507.00, bez znaczenia czy long life, czy wymiana stała co 15kkm, auto odebrane w listopadzie 2017 a produkcja marzec lub kwiecień 2017 (kupiłem auto z placu)
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Jaki olej?

Post autor: bartekpion »

Dla diesla tak jest, dla benzyniaka z marca 2017 jest 504 00 dla zmiennych i 502 00 dla stałych okresów. I jest info, że jeśli żaden z powyższych nie jest dostępny, można uzupełnić max 0.5l ale zgodny ze specyfikacjami ACEA A3/ACEA B4 lub API SN, (API SM), lub diesla ACEA C3 lub API CJ-4.
Tak więc idzie nowe, z tym że teoretycznie silnik ten sam (Anastazego i mój), inne roczniki i inne zalecane oleje w instrukcji.
Czy aso może wlać do mojego już po nowych normach, czy ma się trzymać tego co w instrukcji?
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Jaki olej?

Post autor: yaro_1 »

aso wszystko dobiera zgodnie z vin'em, to może pozostawią olej ze starą normą, w końcu jak auto z fabryki wyjechało to taki był zalecany, inna inkszość, że właściciel auta chcąc dolać oleju ma kierować się zapisami instrukcji, jak na wymianie aso zaleje olej wg nowych wytycznych to właściciel auta dolewając olej zgodnie z zapisami w instrukcji może spowodować uszkodzenie silnika (pewnie nie miało by to większego wpływu ale świadomie nie zmieszał bym olejów z różną normą i raczej różną lepkością)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Czytać ze zrozumieniem instrukcje...jak nie zrozumiał to czytać znowu. Już to widzę jak pracownik recepcji aso lic po szkole tego i owego wykrywa olej no chyba że klient janusz oświadcza że wlał litra kujawskiego i się spindoliło
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: anastazyy »

w instrukcji mam tylko info że olej taki jak powiedzą w autoryzowanej stacji jeżeli nie ma takowe to można dolać olej ale maks .0.5l z tych norm co podałem wyzej w zdjęciu. NIgdzie nie ma na jakiej normie oleju powinno auto śmigać.
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki olej?

Post autor: tomek evo »

bartekpion pisze:Dla diesla tak jest, dla benzyniaka z marca 2017 jest 504 00 dla zmiennych i 502 00 dla stałych okresów. I jest info, że jeśli żaden z powyższych nie jest dostępny, można uzupełnić max 0.5l ale zgodny ze specyfikacjami ACEA A3/ACEA B4 lub API SN, (API SM), lub diesla ACEA C3 lub API CJ-4.
Tak więc idzie nowe, z tym że teoretycznie silnik ten sam (Anastazego i mój), inne roczniki i inne zalecane oleje w instrukcji.
Czy aso może wlać do mojego już po nowych normach, czy ma się trzymać tego co w instrukcji?
To są jeszcze stare zalecenia.
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Jaki olej?

Post autor: jedrek1980 »

Mam pytanie czy ktoś używa i może się wypowiedzieć.
Jako że mam wymianę oleju o Penrite Enviro EU 5w30 jest nigdzie nie dostępny co powiecie o
Amsoil European Car Formuła 5w30 do Silnika CFGB? Oczywiście plus Archiol 9100 jako dodatek
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Jaki olej?

Post autor: Tom-Tdi »

Nie wiem czy Amsoil do wszystkich swoich olei, nie zaleca stosowania różnych dodatków, czy tylko przy konkretnych typach oleju, musiałby się wypowiedzieć ktoś kto zna bardziej temat.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2018, o 08:22 przez Tom-Tdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: Camillinhio »

To po co brać olej, który wymaga jakichś dodatków?
Obrazek
ODPOWIEDZ