Debile na drogach.

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Debile na drogach.

Post autor: Matt »

Kultura to jest jak sie zatrzymasz przed przejsciem a nie w polowie. Tutaj byl nieprzemyslany manewr. Sam tez nie wyhamowales, podobnie jak ten z tylu ;)
Awatar użytkownika
Angel1
Posty: 81
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 12:22
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150KM/320Nm
Imię: Seba
Lokalizacja: Brzeg

Re: Debile na drogach.

Post autor: Angel1 »

Zatrzymanie przed przejściem na nie w połowie mimo że nagranie tak pokazuje.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Debile na drogach.

Post autor: Tom-Tdi »

Ten z tyłu też ma zachować odstęp... jak dziecko wybiegnie na jezdnię to też go przejedziesz bo z tyłu nie wyhajmują??
Czasami mam ochotę dać porządnie po heblach jak widzę takie mędy na zderzaku, a potem rozkwasic mu nos na kierownicy, żeby pamiętał, że miał porządną stluczkę.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Debile na drogach.

Post autor: Enriquez »

Szkoda auta (i pewnie Twojego zdrowia psychicznego), ale szczerze mówiąc, nie jesteśmy w Szwecji i nie musiałeś być uprzejmy - przepisy na szczęście nie weszły w życie. Nie dorośliśmy do tego i wydaje mi się, że nie dorośniemy nigdy. Być może i dobrze, bo czasami to po prostu przesada.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Debile na drogach.

Post autor: orlik »

Dostosowanie odległości to jedno. Ale takie stawanie w ostatniej chwili na przejściu na drodze dwupasmowej nie jest mądrym zachowaniem. Kultura kulturą, ale tak się właśnie kończą takie głupie nieprzemyślane manewry. Bezpieczeństwo powinno stawiać się na pierwszym miejscu przed kulturą. Dlatego dla swojego i pieszego bezpieczeństwa najlepiej w ogóle nie stawać na drodze dwupasmowej, a jak już to odpowiednio wcześniej delikatnie hamować upewniając się, że Ci z tyłu to widzą.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Debile na drogach.

Post autor: whity »

Moja baba juz duzo gada jako pasażer, ale takiej histerycznej baby bym nie wytrzymal :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Debile na drogach.

Post autor: Tom-Tdi »

W holandii sobie bardzo dobrze kulturę kierowców wobec pieszych wyrobili - odpowiedni taryfikator robi swoje.
Nie mówię, że jestem święty, bo nie jestem, ale na pieszych jestem uczulony, szczególnie jak na dwupasmowce wszyscy gnają na złamanie karku, a ktoś zaczyna zwalniać przed przejściem.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Debile na drogach.

Post autor: CLO27 »

i chuj hehehe...dla mnie właśnie za takie zatrzymywanie się bez sensu powinny być mandaty...kara sama się wymierzyła, ale często widze taką "uprzejmość" która zakończyć się może w najlepszym wypadku kalectwem...widze w lusterku że ktoś zapierd...to chuj przepuszcze pieszego a nóż będzie filmik (nie mowie o tym przypadku akurat) na yt bo ten za mną pierdolnie pieszego...trzeba patrzeć co się dzieje za nami też bo czasem mam wrażenie, że ci "uprzejmi", robią grzeczność pieszemu po to by strofować kierowców jadących szybciej, ja akurat na to uważam i widzac w lusterku ze ktoś ciśnie wręcz czasem zajeżdżam drogę, zjeżdża na drugi pas i staję, żeby ten zapierdalający… kogoś na przejściu nie ubił bo uprejmiaczek postanowił zwolnić z 90 do 0 aby puścić pieszego....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Debile na drogach.

Post autor: piecu »

Filmik już niedostępny...
Ale w temacie uprzejmości mnie wkurza, że ludzie nagminnie zjeżdżają na lewy pas w momencie, gdy ktoś chce się włączyć do ruchu z włączającego się pasa (na autostradzie czy innej drodze wielopasmowej), nie zważając na to, że tym lewym pasem akurat jedzie ktoś, kto za chwilę będzie ich wyprzedzał. No ale chociaż był uprzejmy.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Debile na drogach.

Post autor: CLO27 »

No jest to też chore zwłaszcza jak robią tak tiry....bo to już naprawdę przesada.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Debile na drogach.

Post autor: leszekmw »

Enriquez pisze:Szkoda auta (i pewnie Twojego zdrowia psychicznego), ale szczerze mówiąc, nie jesteśmy w Szwecji i nie musiałeś być uprzejmy - przepisy na szczęście nie weszły w życie. Nie dorośliśmy do tego i wydaje mi się, że nie dorośniemy nigdy. Być może i dobrze, bo czasami to po prostu przesada.
ale i tak od tego czasu co było głośno o wprowadzeniu takich przepisów kierowcy częściej przepuszczają pieszych , i jest wystarczająco ok .
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Debile na drogach.

Post autor: Camillinhio »

Nadal nie jest ok. Moim zdaniem nadal jest za dużo kierowców, którzy myślą tylko o sobie. Przejścia dla pieszych są najczęściej na drogach z ograniczeniami, 50 / 70. To nie jest zapierdalanie i każdy powinien mieć możliwość normalnego zatrzymania się. No ale jeśli na ograniczeniu 70 przed przejściem nikt nie schodzi poniżej 90, to potem mamy takie a nie inne sytuacje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Debile na drogach.

Post autor: Matt »

Tom-Tdi pisze:Ten z tyłu też ma zachować odstęp... jak dziecko wybiegnie na jezdnię to też go przejedziesz bo z tyłu nie wyhajmują??
Czasami mam ochotę dać porządnie po heblach jak widzę takie mędy na zderzaku, a potem rozkwasic mu nos na kierownicy, żeby pamiętał, że miał porządną stluczkę.
Nie o to chodzi. Jeśli chcę przepuścić pieszego to planuje ten manewr wcześniej a nie jak jestem już prawie na przejściu. Nie daje nagle mocno w hebel jeśli sytuacja tego nie wymaga(czytaj np. widzę, że dziecko przed przejściem może mi wbiec albo podjeżdża na przystanek tramwaj a po drugiej stronie ktoś przy przejściu przebiera nogami i w każdej chwili może wbiec pod koła). Takie gwałtowne i niespodziewane hamowanie jest po prostu nierozsądne i niebezpieczne.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Debile na drogach.

Post autor: CLO27 »

Dokładnie Matt....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Debile na drogach.

Post autor: Sebastian_M26 »

Ale widok tych z tyłu rozpindalających się na krawędziolach czy rowach bezcenny
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ