Keyless entry/ Smart key/ comfort

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: untaztood »

Dla potomnych:
Wyłączenie Keyless Entry, w VCDS (Kodowanie): 000F0F
Auto otwiera się i zamyka normalnie z pilota, uruchamia przyciskiem START ENGINE. Nieaktywne stają się czujniki w klamkach, więc jest to najlepszy sposób na BlackBoxa.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: sane »

Ja tylko dodam historię znajomego...

Swego czasu w Wwa mocno kradli Hondy. Znajomy miał Civica Type-R po tuningu, ECU sprzężone z Hondatą (taki device tuningowy do Hondy).
Parkował pod blokiem, w Hondacie miał zabezpieczenia anty-kradzieżowe (tak jakby ECU wypiął). Jednego dnia znalazł swoje auto otwarte po próbie kradzieży.
Nawet się cieszył, że takie skuteczne zabezpieczenie, absolutnie niestandardowe i w praktyce nie do obejścia...

Parę dni później auto odjechało na lawecie. Około 6 rano, bez przypału, na spokojnie załadowali i odjechali...

Jak złodziejom zależy to wszystko ukradną :roll:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: anastazyy »

Niech kradną. Nie wyobrażam sobie teraz nie mieć tego sytemu w aucie. Jedno z lepszych rozwiązań. Ludzie jakieś etui kupujo owijają w folie jak świstak :):):):)
Jedyne co ja robię to jak zostawiam auto w miejscu gdzie potencjalnie czuję że może coś się zadziać to zamykam z pilota i później na klamce. System jest wyłączony - kolejne otworzenie auta tylko z pilota. Ale tak jak kolega sane zauważył - będą chcieli ukraść to ukradną nawet jak będziesz spał w swoim aucie. Nowinki są po to aby z nich korzystać. Był chyba program u Zachara że jakaś polska firma wymyśliła chipa który odcina zasilania od kluczyka jeżeli wykryje kilka czy kilkanaście sytuacji w których może stwierdzić że jesteś z dala od auta i nie jest potrzebne Ci w tej chwili zasilania w kluczyku
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: bartekpion »

Tylko nie wszyscy mogą zamknąć dodatkowo za klamkę...
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kmink »

Dziewczyny, jak Wam działa keyless? Chodzi mi o to, czy tylko przy przednich drzwiach, czy również przy tylnich? W każdym aucie zawsze mi to działało przy wszystkich drzwiach, a w SIII tylko z przednimi co mnie niezmiernie denerwuje. No chyba, że to kwestia konfiguracji/kodowania?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Enriquez »

Musiałbyś wymienić z tyłu klamki na takie z czujnikami. Może z Passata by podeszły ... do tego kabelki i kodowanie i jest nadzieja że się uda, ale nikt tego nie ćwiczył w mqb.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
anastazyy
Posty: 396
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: anastazyy »

kmink pisze:Dziewczyny, jak Wam działa keyless? Chodzi mi o to, czy tylko przy przednich drzwiach, czy również przy tylnich? W każdym aucie zawsze mi to działało przy wszystkich drzwiach, a w SIII tylko z przednimi co mnie niezmiernie denerwuje. No chyba, że to kwestia konfiguracji/kodowania?
ojj jak to mnie też wpienia - przyoszczędzili albo VW zakazał w skodzilaku z tyłu otwierania.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: Camillinhio »

Skoda tak ma. Kessy tylko z przodu. Auto dla prezesów, więc kierowca im otwiera drzwi, a dopiero potem sobie. Także wszystko w porządku.
Obrazek
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kmink »

No mnie to wq..a na maksa...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: siemi1 »

A w innych VAGach działa u pasażera? To lipa rzeczywiscie jak tylko kierowca lub pasazer a tyl nie ma keylesaa..

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kmink »

W S4 działa mi z tyłu i z przodu, w Focusie RS też działa mi z tyłu i z przodu, a w Skodzie tylko przód...jak jade sam, czy z kumplami to nie ma problemu tylko za każdym razem jak mam wsadzić na tył córkę to mnie cos trafia, bo z automatu łapie za klamkę i chce otwierać drzwi...a tu najpierw musisz dotkną przedniej i potem dopiero tył otwierasz...ja na razie po 6k ok to jest dla mnie najbardziej wqrzające w tym samochodzie.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: siemi1 »

Racja, przy dzieciakach to wkurzające może być...
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: spacewalker »

kmink pisze:W S4 działa mi z tyłu i z przodu, w Focusie RS też działa mi z tyłu i z przodu, a w Skodzie tylko przód...jak jade sam, czy z kumplami to nie ma problemu tylko za każdym razem jak mam wsadzić na tył córkę to mnie cos trafia, bo z automatu łapie za klamkę i chce otwierać drzwi...a tu najpierw musisz dotkną przedniej i potem dopiero tył otwierasz...ja na razie po 6k ok to jest dla mnie najbardziej wqrzające w tym samochodzie.
tez tak mam , i sięgnąc do przednich drzwi które są 1m dalej .... nie problem
tak samo bys mógł powiedziec ze przycisk START mógł by byc na kierownicy jak w Audi, a nie na konsoli czy na obudowie kolumny i naklepiej jak wszystko było by na kierownicy włącznie z ręcznym, by nie sięgac
....
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: siemi1 »

oj tam ojtam, spodziewałem się od Ciebie odpowiedzi, że retrofita robiąc w Touranie masz na wszystkie klamki :)
Ale jak juz wiadomo, ż e winnym modelu taka funkcjonalnośc jest a w tym nie to człowiek sie wkurza. jak by we wszystkich było tylko na przednie klamki to by była mowa, że fajnie by bgło jak by było z tyłu a tak to się rzuca kuźwa w skodzie przyoszczędzili i z tyłu nie zrobili, a miała to być niby limuzyna klasy premium i teraz kierowca prezesa musi najpierw sobie otworzyć drzwi a potem Prezesowi :P
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: Keyless entry/ Smart key/ comfort

Post autor: kmink »

To nie chodzi o to czy komuś się chce sięgać czy nie. Ale to po prostu jest idiotyczne :-)
Łapać najpierw za jedną klamkę, żeby potem otwierać właściwe drzwi...nie wiem co autor miał na myśli...
ODPOWIEDZ