Czujnik jakosci powietrza

darek72
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2019, o 19:01
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Czujnik jakosci powietrza

Post autor: darek72 »

Witam,
czy, ktoś może wie, jak wymienić - wyjąć czujnik jakości powietrza, wewnątrz samochodu?
Byłem dzisiaj w serwisie z zupełnie innej sprawie. Zrobili co mieli zrobić (kuna pogryzła mi przewód podciśnienia}, wymienili je, podłączyli komputer zresetowali błąd i jest ok. Jak podłączyli komputer okazało się, że mam uszkodzony czujnik jakości powietrza, ale to mogło być dużo wcześniej nie koniecznie łączyłbym z tym pogryzieniem. Nigdzie nic mi się nie wyświetla, żadna informacja, że coś z tym czujnikiem jest nie tak, dopiero oni mi to powiedzieli. Wiem, że znajduje się on w środkowym pokrętle sterowania klimatyzacj ale nie wiem jak go wyjąć. Jeśli nie jest to dużo pracy to zamieniłbym się z kolegą ponieważ też ma takie auto i zobaczę, czy jest jakakolwiek zmiana.
Wymieniłbym go na miejscu ale okazuje się ze kosztuje 400zł plus robocizna wyjdzie około 550złł. Trochę dużo jak na coś co wogóle nie widzę jakiejkolwiek zmiany w zachowaniu się klimatyzacji od nowości, ale być może jest...
Jeśli moze ktoś mi pomóc, żebym czegoś nie urwał to dzięki
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: orlik »

Powiem Ci tak, też mam po skanowaniu błąd czujnika jakości powietrza - nawet bym o tym nie wiedział gdyby nie to, że sam sobie przeskanowałem OBDeleven. Chciałem go ostatnio wymienić na gwarancji podczas przeglądu, bo im zgłosiłem, że po skanowaniu występuje taka informacja. Serwis był skłonny wymienić, bo po przeskanowaniu u nich również im to wyświetliło już nawet przyszykowali ten czujnik do wymiany, natomiast dostali info od gwaranta (widziałem tego maila od gwaranta, także to nie serwis chciał mnie zbyć), że nie trzeba tego wymieniać jeżeli występuje ten komunikat, bo czujnik jest sprawny tylko występuje jakiś błąd ,,statystyczny". Ani serwis ani ja, nie kumamy o co kaman. Więc albo gwarant coś wali w kulki albo faktycznie nie jest to uszkodzone i występuje tylko taki komunikat po przeskanowaniu.
darek72
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2019, o 19:01
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: darek72 »

Jeśli to tylko komunikat to żaden problem, tym bardziej, że nic się nie świeci i nie denerwują oka:). Muszę sprawdzić ten czujnik, czy jest sprawny.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: Enriquez »

Czujnik znajduje się na podszybiu.

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: marasmus007 »

darek72 pisze:Witam,
czy, ktoś może wie, jak wymienić - wyjąć czujnik jakości powietrza, wewnątrz samochodu?
Byłem dzisiaj w serwisie z zupełnie innej sprawie. Zrobili co mieli zrobić (kuna pogryzła mi przewód podciśnienia}, wymienili je, podłączyli komputer zresetowali błąd i jest ok. Jak podłączyli komputer okazało się, że mam uszkodzony czujnik jakości powietrza, ale to mogło być dużo wcześniej nie koniecznie łączyłbym z tym pogryzieniem. Nigdzie nic mi się nie wyświetla, żadna informacja, że coś z tym czujnikiem jest nie tak, dopiero oni mi to powiedzieli. Wiem, że znajduje się on w środkowym pokrętle sterowania klimatyzacj ale nie wiem jak go wyjąć. Jeśli nie jest to dużo pracy to zamieniłbym się z kolegą ponieważ też ma takie auto i zobaczę, czy jest jakakolwiek zmiana.
Wymieniłbym go na miejscu ale okazuje się ze kosztuje 400zł plus robocizna wyjdzie około 550złł. Trochę dużo jak na coś co wogóle nie widzę jakiejkolwiek zmiany w zachowaniu się klimatyzacji od nowości, ale być może jest...
Jeśli moze ktoś mi pomóc, żebym czegoś nie urwał to dzięki
Czujnik jest na podszybiu jak pisze Enriquez. Miałem podobny problem z uszkodzonym czujnikiem objawiało się to chwilowym parowaniem szyb w środku auta w momencie zamykania otwierania klap nawiewu zewnętrznego powietrza w trybie AUTO. Czujnik został wymieniony na inny model (ponoć u mnie zamontowany był wadliwy) i problem zniknął. Na forum jest wiele informacji na temat parujących szyb oraz owego czujnika poszukaj, z tego co mi się wydaje była na ten czujnik cicha akcja serwisowa, jak znajdę dokumenty z serwisu to podam numer.
darek72
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2019, o 19:01
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: darek72 »

Dzięki za informację, Jeśli będziesz miał te dokumenty to będę wdzięczny.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: marasmus007 »

darek72 pisze:Dzięki za informację, Jeśli będziesz miał te dokumenty to będę wdzięczny.
Niestety przekopałem wszystko co przyszło mi do głowy ale nie znalazłem tego zlecenia. Przypomina mi się tylko że to był czujnik z innej partii lub zmienionej konstrukcji.
Pamiętam, że jak pojechałem na wymianę odprawili mnie za 1 razem z kwitkiem argumentując, że jest to taki sam czujnik jak ten co mam zamontowany i nie rozwiąże to problemu , po około 5 dniach był już inny czujnik i od ponad roku spokój.
dzoker
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2017, o 14:51
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: dzoker »

Odgrzeję temat 3 pytaniami:

1. Czy w wątku chodzi o problem B10AF04 - Air quality sensor - Faulty ? (tak, żeby nie zakładać nowego wątku)
2. Czy koledzy moglibyście poratować numerem części ? Nie udało mi się zlokalizować.
3. Zakładając, że to czujnik w podszybiu - jeśli ktoś samodzielnie wymieniał - da się to zrobic na parkingu przy tej jesienno/zimowej aurze czy wiąże się to z grubszym rozkręcaniem ?

Dziękuję!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: Enriquez »

Jest na to akcja serwisowa. Błąd musi być statyczny, to znaczy po skasowaniu musi się pojawiać znowu. Wymieniają na gwarancji, bez łaski. Jak błąd masz chwilowy to niestety gwarant ma rację.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
dzoker
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2017, o 14:51
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: dzoker »

Gdybym miał gwarancję taki zestaw pytań z mojej strony byłby zbędny :)
Błąd jest statyczny, pojawia się non stop.
Pytanie w takim razie czy w ramach akcji serwisowej naprawy są również wykonywane bezkosztowo ?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: Enriquez »

Zawsze możesz ich zapytać. Nadziei bym sobie nie robił większych jednak.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: j4r3k »

U mnie też ciągle jest ten błąd po skanowaniu.
dzoker
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2017, o 14:51
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: dzoker »

Enriquez pisze: 3 gru 2019, o 19:10 Jest na to akcja serwisowa. Błąd musi być statyczny, to znaczy po skasowaniu musi się pojawiać znowu. Wymieniają na gwarancji, bez łaski. Jak błąd masz chwilowy to niestety gwarant ma rację.
Bylbys w stanie pomoc zdeterminowac numer czesci dla Superb 2016 ?
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: bawl »

Chyba :?: 5Q0907643
przemastb
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2022, o 18:24
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemek

Re: Czujnik jakosci powietrza

Post autor: przemastb »

Witam

Posiadam superb 3 2017 , nie potrafię zlokalizować czujnika jakości powietrza, według załączonego zdjęcia przez Użytkownika Enriquez, w tym miejscu znajduje się z lewej jak i prawej strony czujnik zderzeniowy , po przeskanowaniu przez komputer wywala błąd b10af04 i p171900 których nie można skasować ? Czy ktoś z Użytkowników może podpowiedzieć czy należy wymienić czujnik jakości powietrza i gdzie dokładnie się znajduje ???Dziękuje za poświęcony czas i pomoc.
ODPOWIEDZ