O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: leszekmw »

Jak podała firma Bloomberg, Volkswagen ostrzega, że „w średnim terminie” mocno wzrosną ceny aut. Podrożeć zaś mają przede wszystkim najtańsze modele. Wśród powodów podwyżek cen Volkswagen wymienia rosnące koszty surowców, zaostrzone limity emisji CO2 i niestabilną sytuację geopolityczną. Christian Dahlheim, szef działu sprzedaży koncernu z Wolfsburga, zwraca uwagę na napiętą relację między dwoma światowymi gospodarczymi gigantami - USA i Chinami, które stanowią największy rynek motoryzacyjny świata. Do tego dochodzi jeszcze Brexit, o którym nie wiadomo jeszcze, czy będzie na miękko czy twardo.

Przypomniały nam się czasy PRL i tzw. operacje cenowo-dochodowe, czyli mówiąc po ludzku – podwyżki cen podstawowych produktów, za pomocą których władza ludowa zwalczała tzw. nawis inflacyjny. Wtedy również podwyżki uzasadniano obiektywnymi przyczynami, co jednak wcale nie uspokajało obywateli.

Czasy się jednak zmieniły i dziś jest taka konkurencja na rynku, że nawet jak jedna firma znajdzie uzasadnione przyczyny, żeby podnieść ceny, to jakaś inna z uzasadnionych przyczyn ich nie podniesie, a klienci zagłosują nogami za tą polityką cenową, która im bardziej odpowiada.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: leszekmw »

z forum a6 . rzecz tyczy nowej a6 2,0tdi z salonu po przebiegu 9tyś km

Witam po dłuższej przerwie. Oto moja opinia po przejechaniu 9tys/km. Auto nie jest warte tak dużych pieniędzy i nie tego oczekiwałem po marce premium. Największe zalety nowej A6, to bardzo wysoki komfort jazdy, rewelacyjne wyciszenie kabiny(poziom lexusa) i niesamowite światła matrix hd. Niestety spotkało mnie już kilka usterek, które nie powinny mieć miejsca. Od samego początku mam problem ze skrzypieniem elementów aluminiowych na desce rozdzielczej, które pod wpływem zmian temperatur wydają głośne dźwięki. Byłem w tej sprawie w serwisie i popodklejali jakieś taśmy wygłuszające. Trochę pomogło, ale nie do końca. Przecież zawsze można słuchać głośniej muzyki. Zobaczymy jak będzie wiosną i latem. Pewnego dnia, gdy odpaliłem auto przestały działać wszystkie kamery otoczenia. Raz działały, a raz nie, aby w końcu przestać działać całkowicie. Umówiłem się na wizytę w serwisie, ale po kilku dniach wszystko wróciło do normy, więc wizytę odwołałem. Na razie wszystko jest ok. W serwisie poinformowali mnie, że na zaistniałą sytuację mogła mieć wpływ fatalna pogoda (deszcz, śnieg, duża wilgotność). Również w złych warunkach pogodowych, mam problemy z otwieraniem gestem pokrywy bagażnika. Muszę ją otwierać z pilota lub przyciskiem na klapie. Najnowsza uciążliwość, to zamglony obraz z przedniej kamery. W serwisie poproszono mnie na warsztat, gdzie pokazano mi obraz szkiełka(oczka) kamery w powiększeniu na komputerze. Diagnoza, to nieszczelność kamery poprzez uszkodzenie mechaniczne od uderzenia kamyczków. Mogą wymienić, ale odpłatnie. Cena po dużych rabatach, to 2tys. Oczywiście wymieniać nie będę, bo jaką mam gwarancję, że sytuacja nie powtórzy się ponownie. Oczko kamery znajduje się w przednim grillu i cały czas jest narażone na uderzenia różnych zanieczyszczeń. Zaznaczę, że bez powiększenia obrazu, żadnych uszkodzeń mechanicznych nie widać. Jeśli faktycznie nieszczelność spowodowana jest jakimiś uszkodzeniami mechanicznymi, to widać z jakiego słabego materiału wykonana jest kamera. Na szczęście bardzo rzadko jej używam, więc odpuściłem sobie wymianę. Po przejechaniu 8tys/km musiałem dolać 0,5L oleju do silnika. Mam nadzieję, że jest to tylko kwestia dotarcia. Zobaczymy co będzie dalej, ale jakość marki audi pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie uważam, że różnice pomiędzy markami premium, a pozostałymi zacierają się. W dużej mierze płacimy za logo marki, a nie za jakość. Ciekawe jak jest w innych markach premium takich jak Mercedes i BMW?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Sebastian_M26 »

To mu napisz żeby zgłosił zażalenia do właściciela auta którym jeździ, w dowodzie rejestracyjnym ma go wpisanego.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Ja również się przymierzam do zmiany... ale kurka cholernie ciężko.


W zeszły weekend miałem GLC,
ObrazekObrazek auto wizualnie dla mnie super-niestety za mały

obecnie mam E klasę...

ObrazekObrazek
E klasa środek bomba...ale wyciszenia tragedia.... byłem w sumie już zdecydowany na E klasę, ale dziesaj w trasie mnie z niechecila ...
Następny weekend nowa A6... ale jakoś mnie do niej nie ciągnie :(

First world problem :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: leszekmw »

no te monitory poprzyklejane to dramat.
mówisz że tak głośno ?
kurka , a jeszcze nie jeździłem Sławka CLA w końcu .. , co jakiś łikend to zanim się zbiorę na jakąś jazdę to już na bani jestem... :x
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Enriquez »

Ten gościu i jego problemy z A6 to jakiś śmiech na sali. Za 200 tysięcy oczekiwał Rolls-Royce?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: CLO27 »

E klasa gorsze wyciszenie niż superb!
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Enriquez »

Coekawe ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Dawno superbem nie jeździłem:)
Ale skoro małżonka już mówi ze jest głośno, to coś w tym jest...
Mimo tego silnik 220d daje radę... totalnie wystarczy żeby szybko lewym pasem pomykać, a przy tym prawie nic nie pali
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Camillinhio »

whity pisze:Ja również się przymierzam do zmiany... ale kurka cholernie ciężko.


W zeszły weekend miałem GLC,
ObrazekObrazek auto wizualnie dla mnie super-niestety za mały

obecnie mam E klasę...

ObrazekObrazek
E klasa środek bomba...ale wyciszenia tragedia.... byłem w sumie już zdecydowany na E klasę, ale dziesaj w trasie mnie z niechecila ...
Następny weekend nowa A6... ale jakoś mnie do niej nie ciągnie :(

First world problem :)
Ha. A jak pisałem, że mój passek jest lepiej wyciszony od E klasy to śmiechy chichy były :P
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Nie ma nic lepszego niż twój passat :)

Wychodzi na to ze mam idealne auto :D
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Camillinhio »

Jeszcze 5 tygodni i będę śpiewał inaczej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

W tedy volvo będzie idealne :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: gachul »

Rafal a co to za 2 pokretła w e klasie przy nawiewach?
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

gachul pisze:Rafal a co to za 2 pokretła w e klasie przy nawiewach?
do zamknięcia nawiewów
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ