SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - film

czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - film

Post autor: czijzes »

Panowie pomocy... jakiś dramat.
Kupiłem niespełna miesiąc temu SII kombi, MR 14, 1.6 tdi, start./stop i tak dalej...
Wszystko było ładnie do soboty, kiedy raz przy przekręceniu stacyjki mignęło mi wszystko raz i zgasło... potem auto odpaliło i normalnie jeździłem... następnego dnia już pojawiła się choinka i auto nie odpalało...nawet komputer nie startował i wszystkie wskaźniki. Podłączyłem prostownik i komp ożył, więc diagnoza akumulator. Kupiłem nowy i dzisiaj rano znowu choinka... Wygląda na to, że znowu brakuje prądu...wrzucam film jak to wygląda na stacyjce...

https://youtu.be/QXULobBVJ_U

Do tej pory wszystko było ok palił od strzała, start/stop zawsze wyłaczałem...
Czy coś kradnie prąd? Alternator nie ładuje? - chyba jednak powinna być jakaś kontrolka lub błąd na kompie, który by o tym poformował?

Co zrobić? Mieliście takie przypadki?
Dzisiaj planuję odpalić go po pracy na kablach i sprawdzić miernikiem czy jest ładowanie na akumulator...ale tak jak pisałem wyżej chyba taka rzecz powinna być jakoś sygnalizowana...

Dziękuję za wszelką pomoc...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: Enriquez »

Musisz znaleźć coś, co ciągnie prąd na postoju. Amperomierz w dłoń, kilka godzin czasu w ciepłym garażu i sprawdzaj bezpieczniki po kolei.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: czijzes »

To chyba jednak będę musiał poszukać jakiegoś elektryka... Zastanawia mnie to, że tak z dnia na dzień to się stało i jeszcze nowy akumulator wyładował się po 3 dniach - gdzie autem codziennie jeżdżę...
Rozumiem, że sytuacja na filmie, że wszystko tak miga to na pewno brak prądu, a nie jakaś awaria komputera czy cokolwiek innego?
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: maureliusz »

Odłacz akumulator od klem
Zmierz napięcie.
Jak mniejsze niż 12.4V to AKU rozładowało
Szukaj przyczyny jak napisano wyżej - coś zżera Ci AKU.

Jak napięcie powyżej - to problem leży gdzie indziej.

Ważne! Mierz na odpiętym od klem!
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: czijzes »

Dzięki wielkie za wskazówki - taki dzisiaj zrobię.
czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: czijzes »

Dzwoniłem do magików od akumulatorów. Może być tak, że ten zwykły kwasowy akumulator nie został rozpoznany przez komputer i alternator go w ogóle nie ładował. Trzeba kupić AGM zakodować w kompie...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: Sebastian_M26 »

A agm nie ma kwasu? Fajne magiki, już widzę jak komputer rozpoznaje "mokry" od agma
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: mig »

Drogi kolego do samochodów z funkcja start stop są akumulatory żelowe do głębokiego rozładowania. Powiedz jeszcze ze trzy dni jeździłeś na zwykłym aku z włączona funkcja start/stop ? Możesz podać kwotę jaka zapłaciłeś za aku ? Marka nie jest ważna
tfu żadne tam kombi :D
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: marioti »

edit.
Nie zapisało się.

W oryginale przy tym silniku i start-stop, musiał mieć 000915105EC, czyli 69Ah 360A. W technologii EFB (Enhanced Flooded Battery), ot takie niewielkie ulepszenie AGM-a link
I spokojnie można go zastąpić np. VARTA Silver Dynamic AGM 570901076, albo np. Exide EK700 (firma która też robiła OEM-y dla VW)

Każdy aku nie oem, na 80% będzie problem z zakodowaniem. Był już tutaj wątek o wymianie agm-a. Wystarczy jednak wziąć ori numery z aku 000915105EC i po temacie (zdjęcia w necie)

Aha.. AGM to nie żelowy - link

A może to kuny :shock: :D link

i coś o kodowaniu link
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, o 15:05 przez marioti, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: mig »

Marioti coś nie tak ?
tfu żadne tam kombi :D
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: Sebastian_M26 »

Dlatego AGM nie wsadza się pod maskę bo konstrukcyjnie nie jest przystosowany do wysokich temp i daje mu w s2 mimo obudowy i izolacji 3 lata chyba że ktoś nie stoi w korkach. W s3 jest jeszcze gorzej bo tam nie ma nawet obudowy.
A efb to taki zwykły standardowy akumulator o wzmocnionej konstrukcji tzn wzmocnionej na wzór standardowych aku produkowanych w latach 90 a nie dzisiejszych jednorazówek
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: czijzes »

Hey, ten który kupiłem awaryjnie to jakiś badziewie za 300 zł five star...
Teraz kupiłem Tuborg Japan Agm https://sklep.prostowniki-akumulatory.p ... -2407.html

Akumulator został zakodowany na miejscu przy montażu.
Mam nadzieję że to koniec przygody.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: paulus60 »

Sebastian_M26 pisze:Dlatego AGM nie wsadza się pod maskę bo konstrukcyjnie nie jest przystosowany do wysokich temp i daje mu w s2 mimo obudowy i izolacji 3 lata chyba że ktoś nie stoi w korkach. W s3 jest jeszcze gorzej bo tam nie ma nawet obudowy.
A efb to taki zwykły standardowy akumulator o wzmocnionej konstrukcji tzn wzmocnionej na wzór standardowych aku produkowanych w latach 90 a nie dzisiejszych jednorazówek
To jak to mam rozumieć? Fabryka mi dała AGM i miałem go wyrzucić spod maski, bo tam jest bardzo gorąco? AGM od nowości, czyli od 2011 r. do października 2018 i super było. Nieraz stał w korkach. Kolejny też AGM (choć ten stary jeszcze w miarę trzymał) i nadal OK. Mam wyrzucić, bo upały idą? (tamten poprzedni często na Bałkany latał i było +38C a nawet lepiej, a pod maską kompletny ukrop :) ).
czijzes pisze:Hey, ten który kupiłem awaryjnie to jakiś badziewie za 300 zł five star...
Teraz kupiłem Tuborg Japan Agm https://sklep.prostowniki-akumulatory.p ... -2407.html

Akumulator został zakodowany na miejscu przy montażu.
Mam nadzieję że to koniec przygody.
I tego Ci życzę. Podejrzewam, że w miejsce elektrolitu wlali browara. ;)
czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: czijzes »

Panowie, niestety dzisiaj sytuacja się powtórzyła... nie mogę odpalić auta...
13.02 kupiłem akumulator Tuborg Japan AGM i do wczoraj było ok... co jakiś czas profilaktycznie sprawdzałem miernikiem czy alternator go ładuje i wszystko było ok pokazywał ponad 14 V z hakiem.
Dzisiaj rano choinka - akumulator napięcie 12.34V - kurcze chyba powinien odpalić? Chyba, że ten badziewiasty wóz potrzebuje nie wiadomo jakiej mocy na rozruch? 1.6d 105KM S/S...

Muszę jechać gdzieś do elektryka podłączyć kompa i zobaczyć co pokazuje... Może to coś innego niż akumulator?
Jak rozrusznik nie łapie to też będą takie objawy, że przekręcę zapłon i wszystko mignie i zgaśnie..?

Mieliście podobne problemy?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: SII problem z odpaleniem, nowy akumulator, choinka - fil

Post autor: Sebastian_M26 »

O, jak już mamy miernik i umiemy zmierzyć napięcie to mierzymy na aku w czasie rozruchu, dokładnie bez haków.
Dodatkowo po rozruchu na zimno i gorąco tzn po kilkudziesięciu km.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ