Wskaźnik paliwa

mfafik
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2018, o 23:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin

Wskaźnik paliwa

Post autor: mfafik »

Witam wszystkich, mam takie pytanko. Jak rozbierałem licznik (żeby zmienić tarczę z mil na kilometry) musiałem zdjąć wskazówki z prędkościomierza i poziomu paliwa, kiedy wszystko skręcałem i montowałem cały licznik spowrotem wszystko wyglądało ok. Dopiero teraz zauważyłem że wskaźnik paliwa opada ok. 3-4mm niżej niż 0 i dzisiaj po zatankowaniu do pełna wskaźnik nie pokazuje pełnego baku tylko te 3-4mm mniej niż full. Da się to jakoś "naprawić"? Vcds-em? Jeśli tak to jak to zrobić? Pozdrawiam
braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wskaźnik paliwa

Post autor: braddzan »

Da się to naprawić ale musisz jeszcze raz rozebrać licznik. Trzeba wejść vcds w instrument 17 potem output test 03 i po kolei będą się odpalały wszystkie wskazówki od zera do pozycji max aż w końcu staną na środku i to będzie twój punkt odniesienia w jakim trzeba założyć poprawnie wskazówkę. I tak robisz poprawnie ze wszystkimi wskazówkami. Coś na zasadzie takiej jak na filmiku poniżej
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wskaźnik paliwa

Post autor: marioti »

Myślę że o tym wiesz, ale może warto wspomnieć
Nie przekrecaj zapłonu na odpiętym liczniku
Bo się zrobi kaszana...
mfafik
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2018, o 23:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin

Re: Wskaźnik paliwa

Post autor: mfafik »

Wielkie dzięki, wiem żeby nie przekręcać stacyjki z odłączonym czymkolwiek (doświadczenie z passata) tylko nie bardzo rozumiem jak zrobić to co opisuje Braddzan. Podłączam vcdsa do autka, robię ten test i jak wskazówka paliwa zatrzyma się na środku i potem wróci wtedy wyciągam licznik i tą wskazówkę wyciągam i wkładam tak jak się wcześniej zatrzymała tzn na środku i skręcam wszystko. Dobrze to odbieram?
braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wskaźnik paliwa

Post autor: braddzan »

Rozbierz licznik tak żebyś mógł wyjąc wskazówki podepnij rozebrany licznik pod auto i dopiero przekręć zapłon i odpal vcds.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, o 05:04 przez braddzan, łącznie zmieniany 1 raz.
mfafik
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2018, o 23:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin

Re: Wskaźnik paliwa

Post autor: mfafik »

Ok, teraz wszystko jasne. Wielkie dzięki i pozdrawiam
ODPOWIEDZ