brudne soczewki xenonowe...

Sarba
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2019, o 21:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Sarba »

Byłem z tym samym problemem w ASO....sprawdzali i wysłali zdjęcia do centrali....z centrali przyszła odpowiedz ze nie przyczynia się to do oświetlenia. Od poczatku nie byłem i nie jestem zadowolony z xenonow w Superbie...
.Dla mnie świecą ja halogeny...brak mocnego natężenia swiatla ....zmieniłem na palniki nightbreaker laser ...trochę sie polepszylo ...Ale nadal to nie to co znam z innych samochodów ktore posiadałem. Czy również jestescie nie zadowoleni z oświetlenia?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Tom-Tdi »

Jestem tego samego zdania.
W seacie z 2006r bixenon świecił dużo lepiej niż w nowym Superbie.
Sarba
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2019, o 21:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Sarba »

Tom-tdi dzieki za odpowiedź. Czy możesz to potwierdzić mimo wymiany reflektorów? Czy mimo wymiany jestes tego zdania że świecą jak halogeny? Miałem nowa firmową Jetta 6 z roku koniec 2012, jeszcze z produkcji w meksyku. ( ie wiem gdzie ja aktualnie buduja....)Zamówiona była w niemczech na niemiecką firmę i służyła mi jako samochód firmowy przes ponad 3 lata ....oświetlenie bylo rewelacyjne....rownoez xenon ....aż milo bylo jechac nocą....obojetnie jaki był asfalt
...obojetnie jaka pogoda....swiatla byly rewelacyjne
...potem dostałem w Polsce ten sam pojazd , tylko z roku 2016. Swiatla xenon byly tragedia...gorzej niż halogen ....W między czasie jeździłem tez passatem B7 i tam również xenon byl marny ....A przed jeszcze jeździłem BMW E61 , tam znow oświetlenie bylo naprawde dobrę.
Jestem rozczarowany oświetleniem Superb 3....Czy ktoś miał jakieś akcje w serwisie, po czym oświetlenie ksenonowe się polepszuly ?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, o 21:57 przez Sarba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: into »

Nie wiem jak swieci Jetta przed fl, ale niedawno mialem okazje pojezdzic modelem z 2015 i faktycznie po przesiadce z Superb 2 zauwazylem, ze jest gorzej, przede wszystkim barwa bardziej zolta. Teraz chwilowo mam Rapida z 2018 na halogenach i ta Jetta na ksenonie swiecila duzo lepiej.
Jakos ciezko mi uwierzyc, ze stary Seat ma lepsze swiatla od nowego Superba. Moze po prostu sie przyzwyczailes, a ze teraz sporo aut na drogach ma ledy to odnosisz wrazenie, ze ksenon jest kiepski.
I'm the man on the silver mountain
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Big »

Powiem Wam że ja nie widzę aby bi ksenon w moim Superbie III był jakiś słaby. Co więcej, uważam, że to właśnie oświetlenie z funkcją wycinania obszarów, to jedna z najlepszych rzeczy w tym aucie.
Mam porównanie do mojego poprzedniego S II, oraz do innych testowanych przeze mnie aut i S III nie wyróżnia się na tym tle ani na + ani na - . Oczywiście nie mówię tu o markach premium takich jak BMW czy Mercedes bo tam oświetlenie jest zauważalnie lepsze. Natomiast z marek budżetowych tylko Insygnia 2 ma widocznie lepsze oświetlanie od S III, reszta jest na tym samym poziomie.

P.S.
Sarba, może się czepiam ale strasznie mnie to mierzi - nie ma czegoś takiego jak SuperB ("super be"), bo i nie było super A, jest Skoda Superb (superb).
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: into »

Nie pierwszy raz czytam o tej dobrze swiecacej Insignii a w trasie gdy mijam ten model na ksenonie to niczym sie nie wyroznia poza tym, ze oslepia kierowcow. Niestety nikt ze znajomych nie ma tego modelu auta zeby porownac do S2.

Insignia 2 ma swiatla ledowe, wiec nie ma co ich porownywac do ksenonow.
I'm the man on the silver mountain
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Big »

Into, LED-y da się porównać z ksenonami, bo wcale nie są one tak rewelacyjne w świeceniu jak większość ludzi sądzi. Led sam w sobie nie daje lepszego oświetlenia drogi (chyba, że jest to efekt placebo, bo mam LED ;) ) LED jest za to technologią która w wersji Matrix pozwala na dużo więcej niż ksenon. Dzięki swojej budowie można w technologii LED sterować niezależnie poszczególnymi partiami diod które zabudowane są w reflektorze i dzięki temu bardzo precyzyjnie kierować strumień światła tam gdzie potrzeba w danym momencie. I to jest przewaga LED nad ksenonem. Jasność świecenia statycznych LED-ów jest taka sama jak ksenonów.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: jdef90 »

Superb II miał chyba biksenon plus halogen (na drogowe) więc światła były naprawdę dobre. SIII AFS też są dobre, ale w porównaniu do SII moze się wydawać, że są trochę gorsze. Jeździłem też insignią z LED i te światła są znacznie lepsze, ale.. mnie bardzo denerwowała bardzo mocna granica światło/cień na drodze, która wypadała mniej więcej 120 metrów przed autem, co przy prędkościach 180-200 jest trochę za mało... powodowało to jednak dyskomfort. W superbie światła nie świecą specjalnie dalej, ale nie ma takiego wyraźnego odcięcia, sprawiającego wrażenie, że dalej jest tylko ciemność. Podobnie jest zresztą na bokach słupa światła na wysokości znaków drogowych.

moje auto ma już 4 lata i coraz bardziej skłaniam się do wymiany palników na nowe. eksperymentowałem z "żarówkami" LED, ale to nie działało
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Enriquez »

Wczoraj przejechałem moim Superbem wieczorem kawałek. Po przesiadce z Passata, którym jeżdżę na codzień - pierwsze co mi się rzuciło to światła jak świeczki średniowieczne w Superbie. Nie przypuszczałem, że różnica jest tak kolosalna. Do wczoraj byłem zdecydowanie zdania, jak Big, ale tego nie da się porównać. Top Led z paska rozkłada Superba na łopatki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Sarba
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2019, o 21:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Sarba »

Big wybacz, pisze z telefonu i często poprawia tak jak nie powinien:) aczkolwiek komunikuje się na co dzien w trzech językach, więc proszę o wyrozumiałość :) Tomi-TDI do nie dawna można by powiedzieć że byliśmy sąsiadami;) Augsburg....Ogólnie sądzę że, albo niektóre Superby 3 maja reflektory odbiegające od norm, lub jest to polityka oszczędności....podejrzewam że to drugie ....W VW B7 bylo dokladnie to samo słabe światło xenon ....nie chodzi mi o światło drogowe lub mijania....niestety nie mam funkcji wycinania ...co może by polepszylo światło....
...poprostu o natężenie mocy swiatla....jest poprostu słabe....nie ma odcięcia w dali ....poprostu zanika czym dalej ...I żeby nie bylo Panowie , byłem na sprawdzeniu i ustawieniu w ASO jak i poza ASO...poprostu tak jak by soczewki były tandetne ......krótko ch..o..we.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Tom-Tdi »

Ooo, to nie wiedziałem :).

Dobrze myślisz, ale problem leży głównie po stronie budowy odblysnika/soczewki - są małe.
Porównaj sobie wielkość w SIII do np. BMW czy Audi, tam jest soczewka/odblysnik większe, także który żarnik byś nie wsadził wiekszej poprawy nie będzie.
Do tego dochodzi jeszcze brudna soczewka w niektórych egzemplarzach, co też znacząco obniża jakość snopu światła (mierzone i potwierdzone luxometremem).

Firmy, który kompleksowo przerabiają zwykłe lampy na xenony, używają "porządnych" rozmiarowo odblyśników/soczewek co daje mega efekty.
Dylan
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2018, o 14:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Dylan »

U mnie prawa soczewka zabrudzona na około 60% powierzchni, lewa mniej, może w 20%. Zgłosiłem to dzisiaj przy okazji przeglądu i ASO zgodziło się wymienić prawą lampę na nową w ramach gwarancji ale lewej nie chcą bo wg nich mieści się w normie.
Awatar użytkownika
Koczis
Posty: 35
Rejestracja: 20 gru 2019, o 20:25
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Kuba

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Koczis »

Ok. Czyszczenie to jedno, ale jakie nowe palniki kupić?
Tylko ori z ASO, czy może coś innego.
Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Tom-Tdi »

Zależy na czym bardziej Ci zależy - wygląd czy ilość światła na drodze?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: brudne soczewki xenonowe...

Post autor: Enriquez »

ASO kupuje na Allegro dla jasności sytuacji ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ