SPA Warszawa

Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SPA Warszawa

Post autor: Big »

" robię eksperyment, na felgach mam ceramikę, na lakierze wosk softa99 i zobaczę co dłużej się utrzyma." - żaden to eksperyment bo powłoka na felgach ma totalnie inne środowisko w którym funkcjonuje niż wosk na lakierze. Felgi narażone są na pracę w o niebo trudniejszych warunkach niz lakier. Pył z klocków hamulcowych, dużo większe narażenie na błoto, błoto pośniegowe, wysoka temp. otarcia uderzenia przez ciała obce. Tego się nie da porównać że sobą.
Chcesz zrobić eksperyment? Na Połową drzwi połóż wosk, a na druga połowę powłokę i będziesz miał miarodajne wyniki. Tylko nie wiem po co ci wyważać dawno już otwarte drzwi.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: SPA Warszawa

Post autor: CLO27 »

orlik pisze:masz już tego konia?
si
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SPA Warszawa

Post autor: orlik »

Big z całym szacunkiem, ale pierd*lisz trochę.
Umyłem auto normalnie na bezdotykówce (nie mieszkam w domu, więc nie mam możliwości podłączenia swojej myjki przed garażem):
- polałem auta aktywną pianą za 2zł
- przejechałem rękawicą, czytaj umyłem
- użyłem mycia w proszku za 2 zł
- przejechałem rękawicą jeszcze raz
- wysuszyłem ręcznikiem
- zmyłem wodą zdemineralizowaną - kolejne 2zł
- nałożyłem wosk softa w 2h z wytarciem

Działa to już miesiąc, teraz jeżdżę raz w tygodniu, bo mam czas i widzimisie:
- daję pianę na całe auto za 2zł
- myje rękawicą
- płuczę wodą za 2zł
- wycieram ręcznikiem, a jak nie mam czasu to rozpędzam auto, żeby woda zeszła sama z niego.

Auto jest czyste i błyszczące - mucha nie siada (opropo much też schodzą idealnie po przejechaniu rękawicą, mimo złapania ich dużo na autostradzie i wysuszeniu na słońcu). Ptasie odchody też schodzą po samym płukaniu wodą.

Na czarnych błyszczących felgach mam ceramikę i nie widzę różnicy w czystości między felgami a lakierem.
Mając ceramikę na całości musiałbym wykonywać identyczne czynności, bo tak czy siak auto się kurzy od piachu.

Ile się utrzyma przetestuję, ale jak ma mi to działać tak pół roku, to chętnie na zimę założę wosk jeszcze raz.

Ps. sorry, przed położeniem jeszcze wosku przejechałem alkoholem, żeby odtłuścić, glinkowania nie robiłem, bo nie było takiej potrzeby. Moje koszta to 100zł wosk, 40zl rekawica i 40zl ręcznik, które i tak musiałbym kupić jak bym miał ceramikę oraz 4zł zostawiam na pianę i płukanie i to też musiałbym wydać mając ceramikę. Jak wytrzyma to w najgorszym wypadku jeszcze 2 miesiące (czyli kwartał, bo już miesiąc siedzi) a w najlepszym 5 miesięcy (czyli pół roku) to jest to rozwiązanie dla mnie idealne.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SPA Warszawa

Post autor: orlik »

CLO27 pisze:
orlik pisze:masz już tego konia?
si
No to pochwal się, chyba, że już gdzieś wrzucałeś?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SPA Warszawa

Post autor: orlik »

Big pisze:" robię eksperyment, na felgach mam ceramikę, na lakierze wosk softa99 i zobaczę co dłużej się utrzyma." - żaden to eksperyment bo powłoka na felgach ma totalnie inne środowisko w którym funkcjonuje niż wosk na lakierze. Felgi narażone są na pracę w o niebo trudniejszych warunkach niz lakier. Pył z klocków hamulcowych, dużo większe narażenie na błoto, błoto pośniegowe, wysoka temp. otarcia uderzenia przez ciała obce. Tego się nie da porównać że sobą.
Zgadza się, tylko już koło otarłem o krawężnik i cały misterny plan powłoki poszedł się jeb@ć.
Mam jeszcze coopera eskę na białych felach i na nich położę softa jak znajdę czas i przetestuje jak to się długo zachowa, bo po jednej jeździe felgi są zawsze całe czarne :mrgreen:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SPA Warszawa

Post autor: Big »

Orlik, ile razy umyłeś tą pianą i proszkiem auto po położeniu na nim wosku?
Sorry ale były robione testy i nie ma wosku który wytrzyma taką agresywna chemię więcej niż 3-4 razy. Poza tym co to znaczy że to działa? Mam prośbę zrób zdjęcie auta po deszczu (mokrego) i zobaczymy czy to działa.
Co do czystości i lśniącego lakieru- wiesz rozmawiamy o detailingu i nazwijmy to roboczo "czystości detailingowej", a nie o "czystości" Dla sporej większości ludzi auto jest super czyste i błyszczące po wyjechaniu z myjni automatycznej (szczotek).

"Na czarnych błyszczących felgach mam ceramikę i nie widzę różnicy w czystości między felgami a lakierem." - no i masz jak na tacy podana wyższość powłoki nad woskiem. Dla zobrazowania sytuacji. Jeśli mamy 2 facetów w tych samych garniturach i jeden idzie w nim w upał przez miasto (wosk na lakierze) a drugi wszedł go głębokiego wykopu na budowie i jeszcze go pogłębia łopatą (powłoka na feldze) po czym spotykają się w domu i są tak samo "czyści", czy też raczej ubrudzeni to raczej ten garnitur zabezpieczony powłoką wygrał rywalizację, bo choć przebywał w dużo trudniejszych warunkach to wygląda tak samo jak ten na którym położono wosk i był narażony na dużo mniejsze zabrudzenia.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SPA Warszawa

Post autor: orlik »

Już 4 razy z ręką na sercu, dlatego dalej będę liczył, bo jest bez zmian.
Mogę Ci zrobić zdjęcia jak będę nanosił pianę ponownie, bo dalej pięknie kropelkuje i spływa, więc wosk siedzi.

Big wiem, o czy mówimy, ale superb to nie auto za milion, a zwykły dupowóz, więc ,,inwestowanie" przez przeciętnego użytkownika ponad 3 tysiące w powłokę mija się z celem, takie jest moje zdanie. A jak ktoś już bardzo chce, bo ma taką pasję, to zrobi to z pasji sam.
Dla mnie ważne jest, żeby auto się błyszczało i łatwo myło, a to wosk mi zapewnia na razie. Co będzie za kilka lat to się zobaczy, bo albo auta już nie będę miał, albo zrobi się korektę lakieru i dalej będzie wyglądało dobrze.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SPA Warszawa

Post autor: Big »

Nie mam żadnych powodów żeby Ci nie wierzyć. Ppowiem ci że jestem pod wrażeniem. To Fuso99 ci tak siedzi? Duża rola w tym czystego lakieru i tego że przejechałeś go IPĄ, ale i tak 4 mycia agresywna chemią to naprawdę baaaaardzo dobry wynik dla wosku. Szczerze to daje mu jeszcze góra 2 mycia.

Co do samochodu, jego wieku i marki to naprawdę dla detailingu nie ma znaczenia. Znam ludzi którzy mają 15 letnie Fiaty Punto, czy stare Toyoty Avensis i bawią się w detailing bo im to sprawia frajdę. Wartość samochodu naprawdę nie ma tu żadnego znaczenia. Tym bardziej, że dbany w detailingowy sposób samochód później dużo łatwiej sprzedać i to za dużo większe pieniądze (wiem to po sobie).
A dodatkowo, no chyba przyjemniej się jeździ autem które jest czyste i zadbane niż brudasem którego czyści się przed sprzedażą dla kogoś innego kto go kupi.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SPA Warszawa

Post autor: orlik »

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SPA Warszawa

Post autor: Enriquez »

Mr. Big.

Nikt mi żadnych głupot nie nawmawiał, tylko opisuję swoje osobiste doświadczenia. Nagle z 3000 (co jest dla Ciebie niemalże promocją) schodzisz do 400 plus robocizna.

Kolejna sprawa - odnowienie po roku kosztowało mnie 1000 zł. Co z tego, jak po kolejnych 4 miesiącach auto zostało obite na parkingu drzwiami. Blacharze się śmiali z tej powłoki, bo zwyczajnie jej tam nie było kompletnie nic.

I dla jasności miałem wtedy jeszcze fioła i myłem auta w domu miękką wodą jak Bóg przykazał na dwa wiadra. Ale po tej akcji z blacharzami naprawdę ciężko się nie wkurwić i nadal wierzyć w te pierdoły jakie wypisują na pewnym forum. A już szczytem jest zachęcać kogoś kto nie ma o tym pojęcia.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: SPA Warszawa

Post autor: Big »

Enriquez, warto czytać ze zrozumieniem. 400 zł to koszt SAMEJ TYLKO powłoki. Do tego masz , szampony, preparaty do procesu deaironizacji, preparaty do oczyszczenia lakieru (glina + poślizg), krążki polerskie do maszyny, amortyzacja samej maszyny, pasty polerskie, pady do nakładania kosmetyków, ręczniki do osuszania, fibry do polerowania, rękawicą do mycia, koszt pracy, koszt. energii el, koszt wody itd.
Jeśli naprawdę siedziałeś w detailingu to doskonale zdajesz sobie sprawy z ogromu pracy i kosztów.
A co do obicia i powłoki. Wiesz w S II czarnym miałem taki przypadek. Ktoś uderzył drzwiami swojego auta, przy ich otwieraniu, w mój tylni błotnik. Lakier ochroniła POWŁOKA. Bo choć powłokę odbiło (doskonale wtedy było widać jakiej jest grubości) to lakier absolutnie nie ucierpiał.
Co Ty robiłeś za te 1000 zł co roku to ja nie wiem, ale skoro piszesz ze w tym siedziałeś, to .... chyba niezbyt mocno bo ktoś robił cie w niezłego wała i aż dziw bierze, że Ty siedzący w tym, dałeś się na to nabierać. Serwis powłoki, to jak pisałem wcześniej, jej odetkanie po zimie. Potrzebujesz do tego kwaśny szampon i deaironizer. Koszt całości (szampon starczy ci na cały okres użytkowania powłoki) to ok. 60-70 zł to wszystko!
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: SPA Warszawa

Post autor: Camillinhio »

orlik pisze:Dokładnie ten zestaw kupiłem:
https://allegro.pl/oferta/soft99-fusso- ... 6126352950
Miałem to to na swoich autach. 2-3 miesiące lub bardziej 10-15 kkm przebiegu, ale pod koniec widać było, że w newralgicznych miejscach (maska, dach zaraz nas szybą, nadkola) wosku nie było. Także 12 miesięcy to chyba to zostaje na aucie stojącym w garażu :P
Teraz od lutego mam jakieś wynalazki qtechnika położone i widzę, że jest lepiej, znaczy auto mi się łatwiej myje na bezdotyku (nie bawię się w wycieranie i inne takie, tylko piana - szczotka - spłukanie). Także te ceramiki aż takie złe nie są, ale nie płaciłem 3-4 kzl, a wspominane 800-900 stówek, i wiem że mi się to nie będzie trzymać 2-3 lata, a jak wytrzyma rok będę zadowolony.
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SPA Warszawa

Post autor: orlik »

nie to ja też w 12msc nie wierzę ;) ja robię max 30tys. rocznie, więc może do pół roku mi wytrzyma. Szczotką myjesz na bezdotyku ? :shock:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SPA Warszawa

Post autor: Enriquez »

No a czym chcesz myć?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: SPA Warszawa

Post autor: Camillinhio »

orlik pisze:nie to ja też w 12msc nie wierzę ;) ja robię max 30tys. rocznie, więc może do pół roku mi wytrzyma. Szczotką myjesz na bezdotyku ? :shock:
Trzymam się regulaminów myjni bezdotykowych i nie uskuteczniam mycia ręcznego ;)
Wpadam, klikam nr 1, potem ich cudowną szczotką nr 2, płukanie wstępne nr 3, i jak dudtków mam jeszcze trochę zmieniam na płukanie z nabłyszczaniem nr 4. Całość trwa kilka minut, kosztuje 11-13 zł i mam auto jak nowe (z zewnątrz).
Obrazek
ODPOWIEDZ