Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

jakimoto pisze:Ładnie wyglada. Nawet felga o której myślę. Bo mimo 2 tyś to wygląda ona pięknie.
Do Laurina tylko ta felga. Wygląda świetnie z chromami.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Z ciekawostek - trochę taki polifto-przedlift, czyli zagraniczny Style... bez chromowanego paska z tyłu: https://www.autoscout24.com/offers/skod ... ?cldtidx=8

O tyle dziwne, że u nas Active (który zdaje się nie ma paska) z przodu również nie ma chromu wokół przeciwmgłowych.

Obrazek
Obrazek
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: West »

No ciekawe, lampy z tyłu przedliftowe, a przód poliftowy... Wygląda jak składak :-)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rowerek »

To nie składak. Wygląd lamp tylnych i obecność chromowanej listwy na klapie jest ściśle związana z lampami przednimi. Jak są Matrixy, to są nowe tylne lampy oraz listwa, a jak zwykłe światła (po lifcie są to też ledy, ale na odbłyśnikach - widać to na zdjęciach tego egzemplarza), to występują stare lampy tylne bez listwy. Na zachodnich rynkach, nawet w wysokich wersjach, Matrixy nie są standardem, więc są możliwe takie twory jak ten z ogłoszenia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: West »

Zwracam honor... :-)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

rowerek pisze:To nie składak. Wygląd lamp tylnych i obecność chromowanej listwy na klapie jest ściśle związana z lampami przednimi. Jak są Matrixy, to są nowe tylne lampy oraz listwa, a jak zwykłe światła (po lifcie są to też ledy, ale na odbłyśnikach - widać to na zdjęciach tego egzemplarza), to występują stare lampy tylne bez listwy. Na zachodnich rynkach, nawet w wysokich wersjach, Matrixy nie są standardem, więc są możliwe takie twory jak ten z ogłoszenia.
Dokładnie tak, choć wydawało mi się, że tylna listwa chromowana = chromy na przeciwmgłowych. A tu mamy brak chromu z tyłu, ale jest chrom z przodu. No dziwne, ale co rynek to inaczej, jak widać. U nas prawie każdy Superb jest z automatu premium ;-)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

Czyli świadczy to o tym, że tylne lampy z ledami podejdą P&P.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

Byłbym daleki od takiego stwierdzenia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: into »

Jak nie ma matrix ledow to jakie inne swiatla montuja? Nie ma juz h4 ? Ledy na odblysnikach hmm ciekawe jak to sie sprawdza.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rowerek »

H4 tam chyba nigdy nie było, raczej H7. W każdym razie po lifcie nie ma już tradycyjnych żarówek w podstawowych reflektorach. Są właśnie ledy z odbłyśnikiem. Konstrukcja tak jak w Passacie było przed liftem, gdzie mogłeś mieć właśnie 2 rodzaje ledów - podstawowe (odbłyśnik) i Top Led z soczewkami.

Różnica w stosunku do zwykłej żarówki jest głównie w barwie światła, jakiegoś przeskoku w jakości świecenia nie ma. Ot taki trend przechodzenia na inną technologię źródła światła. Nowa Scala też ma w standardzie podstawowe ledy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Nie wiem czy ja czegoś nie ogarniałem ale zgodnie z cennikiem goły Sportline ma jedno USB. Jeśli weźmiemy dodatkowo pakiet Simply Clever to dokładamy, zgodnie z cennikiem:
Gniazdo 230 V, dodatkowy port USB w podłokietniku JUMBO BOX, 2x USB w tylnej części podłokietnika JUMBO BOX
Czyli razem 4 gniazda USB. Tymczasem dziś oglądałem wyprodukowanego 2 dni temu (swojego) Sportlina i... miał 2 USB - pod radiem + w podłokietniku. Także jeśli ktoś nie ma bardzo dużego ciśnienia na 230V to, moim zdaniem, płacenie tysiaka za dodatkowe 2 USB nie ma sensu, skoro w cenie i tak są dwa, a nie jeden. Chyba, że mi dołożyli gratis, ale nie sądzę :)

Dodam, że zamówiłem też Amundsena, który w swoim opisie ma:
System nawigacji AMUNDSEN 8'' z mapą Europy, wejście SD, USB, obsługa głosowa, ICC, usługa Infotainment Online na 1 rok
Ale zakładam, że to chodzi o to samo USB, co w standardzie (nie ma nic, że ma być w podłokietniku). Przecież po dołożeniu pakietu Simply Clever nie miałbym 1 + 1 + 3 = 5 portów tylko 4.

Ktoś też pytał o bagażnik i listwę, więc informacyjnie - w Sportlinie bez dobieranych dodatków w bagażniku nic więcej nie ma oprócz standardowych ograniczników przyczepianych do podłogi na rzepy.


PS. Wygląda na to, że niedługo będzie się dało zamówić czarne napisy:
Obrazek
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: polrob »

rowerek pisze:H4 tam chyba nigdy nie było, raczej H7. W każdym razie po lifcie nie ma już tradycyjnych żarówek w podstawowych reflektorach. Są właśnie ledy z odbłyśnikiem. Konstrukcja tak jak w Passacie było przed liftem, gdzie mogłeś mieć właśnie 2 rodzaje ledów - podstawowe (odbłyśnik) i Top Led z soczewkami.

Różnica w stosunku do zwykłej żarówki jest głównie w barwie światła, jakiegoś przeskoku w jakości świecenia nie ma. Ot taki trend przechodzenia na inną technologię źródła światła. Nowa Scala też ma w standardzie podstawowe ledy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
No w Passacie FL teraz też nie ma Top led w droższych wersjach w std. Normalnie są ledy ale w wersji ubogiej. Trochę takich aut się pojawiło na otomoto nawet w wersji elegance. Wyglądają przez to biedniej niż wersja Comfortline przed liftem.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

Tylne lampy ledowe kosztują bez rabatów ok. 900 za sztukę zewnętrznych i 1100 za sztukę wewnętrznych. Czyli ok. 4 tysiące komplet, czy podejdą dalej nikt nie wie :D A ja z kolei nie wiem czego zewnętrze tańsze od wewnętrznych. Tak czy siak jak podejdą to trzeba będzie szukać na rynku wtórnym za rok ;)
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: into »

rowerek pisze:H4 tam chyba nigdy nie było, raczej H7. W każdym razie po lifcie nie ma już tradycyjnych żarówek w podstawowych reflektorach. Są właśnie ledy z odbłyśnikiem. Konstrukcja tak jak w Passacie było przed liftem, gdzie mogłeś mieć właśnie 2 rodzaje ledów - podstawowe (odbłyśnik) i Top Led z soczewkami.

Różnica w stosunku do zwykłej żarówki jest głównie w barwie światła, jakiegoś przeskoku w jakości świecenia nie ma. Ot taki trend przechodzenia na inną technologię źródła światła. Nowa Scala też ma w standardzie podstawowe ledy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Jestem pewny ze Passat b8 w obu przypadkach ma soczewke w wersji z led. Wersja zwykla od top rozni sie dziennymi i brakiem opcji wycinania.
Az jestem ciekaw jak ten wynalazek w Superbie swieci.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rowerek »

Nie, w zupełnie podstawowych ledach był odbłyśnik. U Nas takich aut jeździ bardzo mało, bo od comfortline były w pakiecie ledy Top, ale np. w trendline dostawałeś ledy Basic.
Tu masz link do zdjęcia jak wygląda Led Basic na odbłyśnikach.
https://1.allegroimg.com/original/0c5b4 ... 08b3415ef1

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ