Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

Enriquez pisze:Analizując Twoje posty na tym forum, niniejszym otrzymujesz ostrzeżenie.
Zawiało grozą :E Szkoda, że nie dajesz ostrzeżeń za pisanie bzdur. Musiałbyś sobie dać już drugie. Pierwsze za wypowiedź o sprzedaży pojazdu i odpowiedzialności z tym związanej.

UP:
Rozwinę swój post, żeby Enriquez wiedział dlaczego pisze bzdury i nie dawał ostrzeżenia za jak mniemam za mało merytoryczne posty, które z wielką uwagą analizował ;)

TV jak najcieńszy? Jaki w tym sens... Wszystkie na androidzie? To już największa bzdura, bo to tak jakby napisać, że i tak wszystkie samochody robią teraz na ON. 8K - taa, Kowalski kupuje TV 8K, jak pewnie nawet treści 4K nie ogląda na codzień. Rozumiem, że TV Cię nie interesują i wieszasz najdroższy możliwy dla siebie model, ale nie polecaj tego innym, bo nie kupujesz wtedy najlepszego telewizora, a losowy sprzęt z którego niekoniecznie będziesz zadowolony.

Spadam z tego tematu, bo stracił sens. EOT z mojej strony.




Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: JacekRS »

Jakoś samsung, LG nie mają TV na androidach.... Sony tak, chyba jeszcze Philips.

BTW kupilem w/w LG. 8K.... na ch00j mi to...? może za 5 lat... wtedy będe szukał nowego z 8K :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Camillinhio »

LG tfu. Jak chciałeś takie barachło od początku, to na co ten watek i zajmowanie naszego cennego czasu? Myślisz, że my tylko w ASO siedzimy czekając na kolejną naprawę aut i możemy tak o telewizorach bez poświęceń?

Żebyś chociaż to sony wybrał, ale LG? Ech, i znowu pić trzeba.

Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: JacekRS »

Proponowano mi Sony za 6 klocków, ale z wyjątkiem tego, że miało jakies odświeżanie 1200, a LG 800, to stwierdziłem, że moge sobie na co innego te pieniążki przeznaczyć, a patrząc w przyszłośc i widząc, ze głównie świnka peppa będzie przez najbliższe 5 lat królowała na ekranie uwazam, że dla tego 'dzieła" kinematografii ta technika wystarczy :)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: coolmobil »

Powiedzmy sobie szczerze ze większość telewizorów ze średniej półki wystarczy do domowego użytku.
Według mnie kiedy technologia 4k słabo przynajmniej u nas zagościła telewizory 8k to jakaś abstrakcja.
Ja czekam aż spowszechnieje technologia oled i w przypadków telewizorów 65-70 cali będzie w rozsądnej cenie.
Obecnie mój paroletni (chyba 5 lat) full hd panasonic o przekątnej 55 w zupełności spełnia moje oczekiwania. Celowo kiedyś nie kupiłem 4k bo i tak bym tego nie wykorzystywał. Wolałem lepszy HD.

Pamiętacie jak x lat temu wszyscy rzucali się na tv z 3D? Technologia umarła. Nawet jak tv obecnie to ma to jest to raczej marginalne wyposażenie, a już nikt nie pałuje się na kręcenie filmów w 3D.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: MILeq »

Ja się już parę lat temu zdecydowałem na Samsunga. Połaziłem po sklepach i chciałem generalnie albo Panasonica, albo Sony (mam kolegę w salonie). Wtedy intensywnie oglądałem filmy z dysku twardego i po podłączeniu do P lub S było losowo z podpisami.
Stanęło na Samsungu. Wtedy kupiłem 65" z serii 6400 (jak dobrze pamiętam). Wybrałem wtedy FullHD, bo do 4K była przepaść cenowa i przypuszczałem, że NC+ nie odpali za wiele kanałów 4K (no i się nie pomyliłem).
Dla moich potrzeb wtedy był ok, natomiast teraz, po około 5 latach od zakupu, włączenie aplikacji ze smarta (youtube, player) trwa wieki.

Ze 3 lata temu kupiłem 55", też Samsunga, ale z serii 8 (chyba mam 8002) i jest bardzo dobrze - wszystko chodzi szybko i sprawnie: youtube, netflix, player etc. Super działa też odtwarzacz filmów z dysku. Różnica między tymi seriami jest kolosalna, a tylko 2 lata je dzieli.

Aktualnie się przymierzam może oczko wyżej na 75" i też wejdę chyba w Samsunga - jak dam radę, to może i na QLED z serii 7 lub 8, a na pewno na najwyższego z normalnych. Tańsze Samsungi działają tak sobie z upływam czasu, a przeciez tv nie zmienia się co roku.

Takie moje 3 grosze...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: CLO27 »

Najtańszy i tyle...bo i tak które teraz są najtańszee, 3 lata temu kosztowały 4 razy więcej i były super...jak oglądało się filmy na blu-ray kilka lat temu, na telewizorze o parametrach które najgorszy dzisiejszy bije na łeb, to do zwykłego oglądania nie ma różnicy żadnej...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: MILeq »

Też nie do końca - chyba, że tylko do oglądania, to ok.
Jeżeli używasz paru aplikacji w TV (YouTube, Player), to w kolejnych wersjach są one coraz cięższe. Mam u siebie tego 5 letniego Samsunga ze średniej półki cenowej i teraz jak mam włączyć te apki, to włączam, idę po coś do picia i właśnie się Player odpalił.
Tak samo jest z komputerami - to aplikacje wymuszają zmianę sprzętu na nowszy.
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: fabek »

Odradzam philipsa na androidzie, mój po 3 miesiącach wylądował w serwisie na gwarancji (wymiana płyty głównej), poza tym mega gówniany dźwięk.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Doniec »

Ja mam tego Samsunga i jestem bardzo zadowolony: UE75NU8002.
Jak byl problem to serwis przyjechał, zdjal, naprawił, przywiózł i zalozyl z powrotem. Kupowalem pod 4K Netflixa/HBO no i pod Playstation.
Inna sprawa, ze drugi raz bym tyle nie wydał na TV.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: enocylhdclub »

Seria NU była bardzo udana. Na tyle, że obecna RU jest gorsza :D Sam mam NU, ale największy model i nie żałuję ani złotówki.
Awatar użytkownika
Tomex
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2020, o 13:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Tomasz

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: Tomex »

Widzę, że ładne są opinie o LG.. ja natomiast mogę polecić Samsung UE65RU7172 LED 65 cali ;). Główne założenia spełnione: 4k, 65 cali i netflix :)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: JacekRS »

Mi tam w LG nic nie brakuje, działa wsio jak należy.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Telewizor - 65-70-75 cali - jaki wybrać?

Post autor: marioti »

Końcem zeszłego roku moja 11-letnia plazma od Panasonic-a wyzionęła ducha. Nikt nie chciał się zająć naprawą, więc kupiłem drugi, a ten wystawiłem na części. Po miesiącu zgłosił się gość który naprawił go i mogłem go odkupić za 400zł. No ale nowy tv już był, a dwóch nie potrzebuję.
W każdym razie też stałem przed wyborem jaki TV. Czytałem ogrom forów, opinii itd. Niestety każda marka, każdy model ma swoje wady i zalety.
Samsung i LG mają dobry serwis, ale tylko dla OLED-ów, resztę traktuje po macoszemu. Przykład. Szwagier kasiasty, kupił sobie LG oled 65" za 11-tyś. po roku wyszły mu wypalenia na ekranie w zasadzie widoczne tylko na czerwonej planszy. LG wymieniło matrycę na gwarancji. Po pół roku wyszły jakieś nierówności na matrycy, tzn. biały był żółty ale takimi szerokimi pasami pionowymi. LG wymieniło mu tv na nówkę z aktualnej serii model C9. Teraz używa go jakieś 5-miesięcy i już pojawiają się wypalenia, choć są jeszcze słabo widoczne i w zasadzie tylko na planszach kontrolnych. Poza tym od nowości, biały ekran nie był biały, tylko miał wiele, różnie rozmieszczonych, cienkich pionowych pasów w odcieniu niebieskiego.
Jaki nie byłby to super tv i dobry serwis, to ja dziękuję za oled-y bo na razie cierpią na to samo co pierwsze plazmy, czyli wypalanie pikseli i nie słuchajcie większości opinii w necie, bo jak widzicie mam info z pierwszej ręki, w topowym modelu od LG.

Jeżeli chodzi o Philipsa, nie wierzcie reklamom, to jest tylko marka. Obecnie wszystkie telewizory Philipsa produkuje turecki Vestel. niestety Panasonic idzie w ślady Philipsa i te tańsze modele też robi Vestel. Telewizory Sony w Europie robione są przez Foxconn-a w fabryce na Słowacji.

No ale co nam z tego kto co tłoczy i gdzie, ważny jest produkt, a więc, w mojej opinii:
- Oled-y już opisałem, każda matryca jest od LG, a przynajmniej na razie, więc na razie odpuściłbym sobie
- niestety wszystkie lcd, mają swoje wady, jak kąty widzeni, ghosting, clouding, itd.
- Philips - czytałem na wielu forach, że jego lcd, są relatywnie tańsze do innych wiodących marek, ale też są jedne z najgorszych i najczęściej psują się. Nie wiem nie miałem, nie znam też nikogo kto ma, to są opinie z różnych forów.
- Panasonic, jest ok, ale tylko te modele z górnej półki. Poza tym nie wiedzieć czemu, ale nawet te topowe modele (ostatnio przypominają budową panele oled, w sensie wyglądu samego tv) mają zawsze jakieś ale: a to spory input lag, który powoduje że konsolowcy raczej unikają tych tv, a to kiepska jasność, na której nijak nie wyciągnie się dobrego efektu w HDR10, itd. itp.
- Sony LCD. Wg mnie jedne z lepszych tv pod kątem obrazu, ale chyba najgorszy serwis w Europie. Chyba wzorem Microsoftu i ich Windowsa 10, Sony (android TV) wypuszcza aktualizacje oprogramowania, które są niedopracowane, najczęściej jedno naprawią a drugie zepsują. Wielu raportowało błędy po aktualizacjach, a to że TV nie chce się wyłączyć, albo Netflix lub inne aplikacje nie chodzą a reinstalacja nic nie daje. Poza tym sony ściemnia w parametrach TV, przykładowo piszą że tv w stanie czuwania pobiera 0,5W, ale dopiero w instrukcji dowiesz się, że tylko gdy TV nie ma ustawionych automatycznych aktualizacji oraz nie ma włączonego przewodnika po programach (np. TV naziemnej), bo w przeciwnym wypadku na czuwaniu pobiera prawie 30W.
- Samsung LCD - jeżeli już brać taki TV to tylko z tych serii qled z uwagi na punktowe podświetlenie. Niestety tylko topowe modele qled-ów, mają wielopunktowe a nie matrycowe (czyli obszarowe) wygaszanie podświetlenia, a te modele kosztują czasami więcej niż OLED-y.
- Co do rozmiaru, to zależy w jakiej odległości będzie ktoś oglądał. Ja, jak wielu, jestem zdania, że im większy tym lepszy. Obecnie mam 65" ale sam zastanawiałem się nad 55", po namowie szwagra wziąłem większy i szczerze mówiąc, mógłby być nawet 75", zwłaszcza, że w większości oglądam TV z ok. 3,5m. Uwierzcie, jak ktoś się waha, to niech bierze większy, bo potem będzie żałował.

Ok, innych marek nie skomentuję, bo nie znam ich i żaden mój znajomy nie ma. Na chwilę obecną w moim otoczeniu znajomi mają: Sony, Panasonic i Samsung. Sam zdecydowałem się na Sony KD-65XF9005, i powiem tak. Android TV nieco zamulony (mało aplikacji na TV i trzeba to obchodzić pewnymi sposobami), pilot archaiczny (tzn. klasyczny) i nie umywa się np. do pilotów LG (tych magic remote), obraz super (po własnej kalibracji) ale w zasadzie tylko na wprost i pod niewielkimi kątami, im dalej na boki tym obraz traci, tzn. da się to oglądać, ale to już nie jest to. No i niestety tv ma swoje humory. np. nie ma problemu ze sparowaniem sobie klawiaturki bt, ale np. słuchawki bt, najpierw działały mi płynnie i bez problemu, a po aktualizacji, są bezużyteczne, bo dźwięk rwie i tak jakby co chwila rozłącza się. WiFi słabiutkie, bardzo słabiutkie, jak chcecie oglądać materiały 4k np. z YT, to da się na wifi, ale rwie, doczytuje, itp. I nie ma tu znaczenia jaki masz router i gdzie on stoi (przetestowane), dopiero podłączenie kabla załatwia temat :D Co ciekawe, ja nie miałem opcji aby ciągnąć kabel od routera, więc kupiłem urządzonko do przesyłu sygnału po sieci zasilającej od Tp-Link, przesył mam na maksa jaki tv potrafi obsłużyć, czyli też nie za wesoło bo jakieś 80Mb/s
ODPOWIEDZ