Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

BMW ma napęd na tył, więc pierwsze wrażenia będą zawsze pozytywne. Poza tym te auto są zestrojone pod dynamiczniejszą jazdę. Warto pojeździć chwilę dłużej, by zobaczyć jak to ogólnie wygląda, i czy pasuje.

Wysłane z internetu

Obrazek
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Camillinhio pisze:BMW ma napęd na tył, więc pierwsze wrażenia będą zawsze pozytywne. Poza tym te auto są zestrojone pod dynamiczniejszą jazdę. Warto pojeździć chwilę dłużej, by zobaczyć jak to ogólnie wygląda, i czy pasuje.

Wysłane z internetu
Jeździłem xdrivem
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Cienki221 »

Nie polecam pchać się w BMW, sam mam i mimo, że auto bardzo mi się podoba, ale to już nie jest to BmW co kiedyś.
A użytkuje g30
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Cienki221 pisze:Nie polecam pchać się w BMW, sam mam i mimo, że auto bardzo mi się podoba, ale to już nie jest to BmW co kiedyś.
A użytkuje g30
Ale co Ci nie pasuje?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »


venom200 pisze:Jeździłem xdrivem
Nadal tył jest głównym napędem ;) Przecież xDrive to taki odwrócony haldex Obrazek Uruchamia przód, kiedy komputer zdecyduje.



Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

venom200 pisze: 26 lut 2020, o 07:36
Cienki221 pisze:Nie polecam pchać się w BMW, sam mam i mimo, że auto bardzo mi się podoba, ale to już nie jest to BmW co kiedyś.
A użytkuje g30
Ale co Ci nie pasuje?
Dołączam się do pytania... też po głowie mi chodziło takie 540i :)
anastazyy
Posty: 398
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

JacekRS pisze:
venom200 pisze: 26 lut 2020, o 07:36
Cienki221 pisze:Nie polecam pchać się w BMW, sam mam i mimo, że auto bardzo mi się podoba, ale to już nie jest to BmW co kiedyś.
A użytkuje g30
Ale co Ci nie pasuje?
Dołączam się do pytania... też po głowie mi chodziło takie 540i :)
Zacny model.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Cienki221 »

venom200 pisze: 26 lut 2020, o 07:36
Cienki221 pisze:Nie polecam pchać się w BMW, sam mam i mimo, że auto bardzo mi się podoba, ale to już nie jest to BmW co kiedyś.
A użytkuje g30
Ale co Ci nie pasuje?
Wystarczy wejść na forum BMW, głównym problemem jest prowadzenie, przy większych prędkościach, przy trochę większym wietrze. Dużo użytkowników na to narzeka. Nikt nie jest w stanie dojść czemu tak się dzieje. Nawet na forach niemieckich szeroko jest opisywany problem, a był przypadek, że klient przez prawnika zwrócił auto do salonu bo bał się szybciej jeździć. U mnie ten problem jest mniejszy, mam sportowe zawieszenie i standardowy układ kierowniczy, plus RWD. Wykończenie też jest trochę słabsze, moim zdaniem dużo więcej plastiku. Miałem już trochę aut w życiu i rocznie robię 30-50 tyś. Porównanie do g30 mam z byłą e60 czy e39, często jeździłem też f10. Moja już 2 razy pojechała lawetą z awarią, gdzie superbem przelatałem w 2 lata ponad 90tyś km i zero problemów ( no może tylko hamulce się szybko kończyły ) mam ojca Arteona którym też często jeżdżę. Ale mimo to g30 bardzo mi się podoba, tylko kwestią jest to, że klasa średnia mocno dobiła do premium jakością. A klasa premium niestety została z nazwy a nie jakości. Za rok będę miał dylemat.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Dobra... A5/S5 chyba sobie wybiłem z głowy, mam teraz na testy. Z przodu spoko, tylko infotainment zalatuje już poprzednią epoką. Z tyłu wsiadłem i .... głową dotykam podsufitki (180cm), walę głową o trzeci słupek, nogi pod fotele się nei mieszczą, bagażnik... nie jest najgorzej. Minusem tego auta jest to, że jest niskie i ... wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika będzie w ch00j niewygodne. Własciwosci jezdne spoko. Generalnei auto dla singla, albo młodego małżeństwa bez dzieci, lub z dziećmi, które się same już ogarną 4-5 lat i w górę.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Mając Superba 2,5 roku uświadamiam sobie słuszność wyboru z przed 2,5 roku.
Dziwne ale prawdziwe
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Jutro powinienem mieć q8 na jakieś 3 godzinki, zdam relacje ;)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yaro_1 »

tu już miejsca będzie co najmniej tyle samo co w SIII, tylko za jedne q8 będą dwa sIII
anastazyy
Posty: 398
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

yaro_1 pisze:tu już miejsca będzie co najmniej tyle samo co w SIII, tylko za jedne q8 będą dwa sIII
Jak nie 3 nawet

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

JacekRS pisze:Dobra... A5/S5 chyba sobie wybiłem z głowy, mam teraz na testy. Z przodu spoko, tylko infotainment zalatuje już poprzednią epoką. Z tyłu wsiadłem i .... głową dotykam podsufitki (180cm), walę głową o trzeci słupek, nogi pod fotele się nei mieszczą, bagażnik... nie jest najgorzej. Minusem tego auta jest to, że jest niskie i ... wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika będzie w ch00j niewygodne. Własciwosci jezdne spoko. Generalnei auto dla singla, albo młodego małżeństwa bez dzieci, lub z dziećmi, które się same już ogarną 4-5 lat i w górę.
A mówiłem, że małe i ciasne autko to nie chciałeś wierzyć :D
anastazyy
Posty: 398
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

A testował ktos z Was volvo v60 w wersji T6? Jak to wygląda wielkosdiowo w środku ? Jak silnik? Wiem ze to na pewno nie wielkosc superba ale czy jest ciasno az tak mocno jak w wyżej wspomianej A5?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ