Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jdef90 »

Może może... Ale przecież można kupić ubezpieczenie kosztów naprawy dla takiego auta i dalej śmigać. No chyba, że nie zważa się na utratę wartości.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Tak wiem, nie ta półka, ale miałem wczoraj Q8 3.0TDI 286PS na 4h do dyspozycji, zapakowałem fotelik, córcię i żonkę w auto i ogień po bezdrożach śląsko/małopolskich. Było torchę A4, trochę krajówek, trochę miasta etc.
Zrobiłem 130km, samochód zajebisty, dużo miejsca, pewne prowadzenie, lekki lag na skrzyni przy ruszaniu, ale to da się "poprawić" :)
Mimo, że to krowa wielkości kiosku Ruchu, to w środku cicho.... przy 180km/h rozmawia się normalnie, są lekkie szumy z racji bezramkowych drzwi, ale w SIII takie są już przy 40km/h :)

Koło 21 cali, a auto idzie jak przecinak po nierównościach. Tryb "dynamic" na nierównościach poprzecznych aż za twardy ;) Spalanie też całkiem ok, bo wyszło mi 10l/100km.

Chyba zaczynam lubić SUV`y. Tylko ta cena ... 400kPLN.... :cry:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

JacekRS pisze: 3 mar 2020, o 07:24 Koło 21 cali, a auto idzie jak przecinak po nierównościach. Tryb "dynamic" na nierównościach poprzecznych aż za twardy ;)
Bo to prawilna penumatyka, a nie gadżet jak DCC ;)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

JacekRS pisze:Tak wiem, nie ta półka, ale miałem wczoraj Q8 3.0TDI 286PS na 4h do dyspozycji, zapakowałem fotelik, córcię i żonkę w auto i ogień po bezdrożach śląsko/małopolskich. Było torchę A4, trochę krajówek, trochę miasta etc.
Zrobiłem 130km, samochód zajebisty, dużo miejsca, pewne prowadzenie, lekki lag na skrzyni przy ruszaniu, ale to da się "poprawić" :)
Mimo, że to krowa wielkości kiosku Ruchu, to w środku cicho.... przy 180km/h rozmawia się normalnie, są lekkie szumy z racji bezramkowych drzwi, ale w SIII takie są już przy 40km/h :)

Koło 21 cali, a auto idzie jak przecinak po nierównościach. Tryb "dynamic" na nierównościach poprzecznych aż za twardy ;) Spalanie też całkiem ok, bo wyszło mi 10l/100km.

Chyba zaczynam lubić SUV`y. Tylko ta cena ... 400kPLN.... :cry:
To bierz Kodiaqa RS. Połowa jakości i połowa ceny xD
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

enocylhdclub pisze: 3 mar 2020, o 08:23 To bierz Kodiaqa RS. Połowa jakości i połowa ceny xD
Też jeździłem i złego słowa nie powiem, ten motor 240PS zrobić na 280PS i idzie jak należy ;)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

JacekRS pisze:Tak wiem, nie ta półka, ale miałem wczoraj Q8 3.0TDI 286PS na 4h do dyspozycji, zapakowałem fotelik, córcię i żonkę w auto i ogień po bezdrożach śląsko/małopolskich. Było torchę A4, trochę krajówek, trochę miasta etc.
Zrobiłem 130km, samochód zajebisty, dużo miejsca, pewne prowadzenie, lekki lag na skrzyni przy ruszaniu, ale to da się "poprawić" :)
Mimo, że to krowa wielkości kiosku Ruchu, to w środku cicho.... przy 180km/h rozmawia się normalnie, są lekkie szumy z racji bezramkowych drzwi, ale w SIII takie są już przy 40km/h :)

Koło 21 cali, a auto idzie jak przecinak po nierównościach. Tryb "dynamic" na nierównościach poprzecznych aż za twardy ;) Spalanie też całkiem ok, bo wyszło mi 10l/100km.

Chyba zaczynam lubić SUV`y. Tylko ta cena ... 400kPLN.... :cry:
SUVy nie są złe. Można nimi całkiem sprawnie jeździć ;)

Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

JacekRS pisze:
enocylhdclub pisze: 3 mar 2020, o 08:23 To bierz Kodiaqa RS. Połowa jakości i połowa ceny xD
Też jeździłem i złego słowa nie powiem, ten motor 240PS zrobić na 280PS i idzie jak należy ;)
Pewnie, że tak. Sam bym przygarnął takiego niebieskiego RSa w wersji 7 osób :D
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: sane »

JacekRS pisze: 3 mar 2020, o 09:45Też jeździłem i złego słowa nie powiem, ten motor 240PS zrobić na 280PS i idzie jak należy ;)
Mozna na więcej. Samym softem 300+ i duuużo momentu.
Natomiast nie uważam, że Kodiaq RS to połowa jakości Q7. Szczerze mówiąc 80% jakości za 60% ceny jak już tak porównywać...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Siedziałem w tym kodiaqu dla mnie to octavia. W środku głośno i echo jak w górach. Buja jeszcze mocniej niz superb na comforcie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Mierzwek
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2020, o 16:38
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Mierzwek »

Prawda jest taka,że żadne zawieszenie oparte o sprężyny i amortyzator nie dorównuje pneumatyce.
Jeżdżę Touaregiem na pneumatyce i pomimo wagi większej o 1tonę pewniej człowiek się czuje niż w kurze.
Suvy oparte o sprężyny i amortyzator dodatkowo potegują to wrażenie bujania i wychylania się.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Mierzwek pisze:Prawda jest taka,że żadne zawieszenie oparte o sprężyny i amortyzator nie dorównuje pneumatyce.
Jeżdżę Touaregiem na pneumatyce i pomimo wagi większej o 1tonę pewniej człowiek się czuje niż w kurze.
Suvy oparte o sprężyny i amortyzator dodatkowo potegują to wrażenie bujania i wychylania się.
To niestety prawda. Sam pisałem już dawno o prowadzeniu się Kodiaqa. Tylko, że taki Touareg czy wspomniane Audi to inna półka cenowa. Nawet ze dwie półki :D
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yaro_1 »

kto bogatemu zabroni mieć zawieszenie pneumatyczne, w samochodzie wartym tyle co inni płacą za mieszkanie
inna inkszość, to trwałość takiego czegoś, ale kupujący zdąży zmienić auto niż to się zacznie sypać
w magazynach motoryzacyjnych jak był jakiś opis używanego meśka ML to z reguły przestrzegali przed airmatic (czy jak to się zawało)

kiedyś w citroenach było zawieszenia hydrauliczne, i tez na trochę dłuższą metę bardzo problematyczne, jak tym się jeździło nie wiem, nie miałem okazji
Mierzwek
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2020, o 16:38
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Mierzwek »

Panowie muszę niestety rozczarować, moj VW ma już 12 lat,220tkm na blacie a zawieszenie pneunatyczne nie wykazuje najmniejszych problemów.
Druga sprawa jak się podchodzi do tematu zero,jedynkowo i zakłada,że ASO to jedyne rozwiązanie to lepiej dać sobie spokój.
Jest sporo warsztatów,które ogarniają serwis i obsługę takich tematów.
Dawniej każdy bał się automatów a teraz większość z nimi jeździ.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

yaro_1 pisze: 3 mar 2020, o 20:44 kto bogatemu zabroni mieć zawieszenie pneumatyczne, w samochodzie wartym tyle co inni płacą za mieszkanie
inna inkszość, to trwałość takiego czegoś, ale kupujący zdąży zmienić auto niż to się zacznie sypać
w magazynach motoryzacyjnych jak był jakiś opis używanego meśka ML to z reguły przestrzegali przed airmatic (czy jak to się zawało)

kiedyś w citroenach było zawieszenia hydrauliczne, i tez na trochę dłuższą metę bardzo problematyczne, jak tym się jeździło nie wiem, nie miałem okazji
trochę przestarzałe info jeśli chodzi o merca..tzn. chodzi o stare modele ..
poza tym w tej chwili naprawa nie rujnuje już kieszeni
a zawias citroena jest jednym z trwalszych jakie występują w tej chwili..przy przestrzeganiu przeglądów 200tyś + to żadem kłopot a i naprawa w zasadzie za grosze jak dobrze pamiętam..
swojego czasu w c5 gwarancja na zawias w nowym aucie była na 200tyś km..nie wiem jak jest teraz
tzn. pisząc zawias mam na myśli hydraulikę oczywiście..
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jdef90 »

teraz to już nie ma hydropneumatyki w citroenach :)
Jakiś rok temu miałem BXa z 1986 roku i zaias pracował bezproblemowo, komfortem i pewnością prowadzenia kładąc na łopatki np. Mercedesy z tamtych lat
ODPOWIEDZ