Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

yaro_1 pisze: 3 mar 2020, o 20:44 kiedyś w citroenach było zawieszenia hydrauliczne, i tez na trochę dłuższą metę bardzo problematyczne, jak tym się jeździło nie wiem, nie miałem okazji
A szkoda, że nie miałeś okazji i powielasz totalne bzdury z internetu (bo ktoś napisał itd. , itp.). Zawieszenie w zasadzie proste hydrauliczno-pneumatyczne. Pompa ciśnienia, "gruszki" zawieszenia zastępujące sprężyny i amortyzatory, "gruszka" akumulatora ciśnienia obsługująca zawieszenie i hamulce. Zbiornik płynu LHM z kontrolką ilości. Samopoziomujące się zawieszenie bez względu na obciążenie! Plus kilka innych bajerów, których nie chce mi się opisywać.
Miałem w latach 80 Citroena CX, którym przejechałem prawie 70tkm. Złego słowa nie powiem a komfort chyba tylko Mercedes na pneumatyce mógł się do tego równać. Szkoda, że w XXI C-5 w tańszych specyfikacjach "wykastrowali" z tego układu.
Taka ciekawostka dla niewtajemniczonych - podobne zawieszenia ale bez pompy wysokiego ciśnienia robili anglicy. Klasyczne Mini, mutanty BL - Morris, Austin, Rover, MG. "Gruchy" zawieszenia pompowane parami P+L specjalnym płynem (to jest denaturat+dodatek) na górze przepona napełniona azotem. Prosta konstrukcja, serwis bardziej upierdliwy trzeba mieć pompę i parametry pompowania.
Taki system zawieszenia miałem w MGF VVC z 1999r. Bardzo wdzięczne kabrio jeździło jak wściekłe 145km benzyna.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Jeździłem wczoraj GLC 258 KM
Prowadzenie jak na SUV a fajne zawieszenie daje pewność prowadzenia b dobrze wytłumione, ale szum w przednich słupkach nie akceptowalny , wiatr po prostu hulał.
Silnik jakby względem Superba miał o 100 koni mniej , takie było subiektywne odczucie.
Potem jak już miałem odchodzić sprzedawca zaproponował nowy model Mercedesa GLB i powiem od razu świetne auto.
Widać że nastawione na rodzinę auto bardzo rodzinne mega duże w środku.
Miejsca z tyłu jak w Superb prawie a to już poważna rekomendacja i co fajne dodatkowe dwa miejsca z tyłu w trzecim rzędzie.
Teraz jazda : strasznie się podjaralem tym Mercem bo przypadł mi do gustu praktycznością silnik mimo 224 KM jechał nie gorzej niż 258 w GLC w słupkach totalna cisza troszkę nadkola z tyłu było bardziej słuchać niż w GLC ale ogólnie cisza dużo przyjemniejsza niż w GLC.
Cena też ok bazowa więc myślę sobie ale model chyba się zdecyduje.
Niestety zjechałem na tzw bruk i okolice tabletu (licznika) coś skrzypiało czy stukało, nie wiem, hałas był wkurzający.
Potem w drodze powrotnej łokciem boczki drzwi postukalem i skrzypienie straszne.
Sam sprzedawca powiedział że to w sumie niedopuszczalne w takiej marce, argumentował że to nowy model i choroba wieku dziecięcego go nęka. No cóż bez komentarza.
Ale i tak jakbym miał kupować SUV a to ten model brał bym pod uwagę. Wersja AMG byłaby fajną sprawą ale już drogi niestety.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Tylko mercedesy wygladaja jak gejowozy. G i GT sie jeszcze bronia😎
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

JacekRS pisze:Tylko mercedesy wygladaja jak gejowozy. G i GT sie jeszcze broniaObrazek
Ejj ejj C,E,S w pakiecie AMG są piękne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Piękne to bywają kobiety ;)

Wysłane z internetu

Obrazek
anastazyy
Posty: 397
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Camillinhio pisze:Piękne to bywają kobiety ;)

Wysłane z internetu
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robertchmielewski
Posty: 145
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 12:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Suwalki PL / Mińsk BY

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: robertchmielewski »

Apropo skrzypienia ... to w A6 zrobiłem pierwsze 2 tysiące i na średniej jakości nawierzchni:
Szyberdach trzeszczy
Coś w konsoli na wysokości pasażera trzeszczy
Boczki w drzwiach przy trąceniu łokciem trzask
A palce z ekranów to można czyścić każdy dzień
...
O forum A6 już nawet nie wspomnę...
Premium!
W sobotę jadę na wymianę oleju po "dotarciu" to mnie jeszcze koszty pewnie miło zaskoczą.

Pozdrawiam


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

W Q8 podlokietnik trzeszczy bardziej niz w superbie😂😂😂
Awatar użytkownika
robertchmielewski
Posty: 145
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 12:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Suwalki PL / Mińsk BY

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: robertchmielewski »

JacekRS pisze:W Q8 podlokietnik trzeszczy bardziej niz w superbieObrazekObrazekObrazek
Ale to są "premiem trzaski" :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: grimson »

Mierzwek pisze: 3 mar 2020, o 22:03 Panowie muszę niestety rozczarować, moj VW ma już 12 lat,220tkm na blacie a zawieszenie pneunatyczne nie wykazuje najmniejszych problemów.
Druga sprawa jak się podchodzi do tematu zero,jedynkowo i zakłada,że ASO to jedyne rozwiązanie to lepiej dać sobie spokój.
Jest sporo warsztatów,które ogarniają serwis i obsługę takich tematów.
Dawniej każdy bał się automatów a teraz większość z nimi jeździ.
Miałem Touarega I z 3.0tdi 225PS w automacie, z pneumatyką. Długo szukałem tej sztuki, w końcu znalazłem egzemplarz właściwy.

W zasadzie auto bezawaryjne. Trakcja dzięki stałem 4x4 z reduktorem była zawsze i wszędzie. Czułem się pewniej w nim na śniegu niż w nowym Superb z 4x4 i haldexem na pokładzie.

Auto miało dwie wady:
- spalanie. W mieście minimum to 12/100, w trasie cudem było zejście poniżej 8/100. Raz z ciekawości przegnałem bydlaka na tempomacie po A1, 160km/godz przed 1,5 godziny drogi. Spalanie? 13/100.
- koszty naprawy. Po 2,5 roku zaliczyłem kombo: w ciągu 2 dni padł kompresor pneumatyki oraz turbina. Oba ustrojstwa nie dawały żadnych znaków, że są na ukończeniu. Na zimnym nie było nigdy pałowane, po trasie zawsze wolne obroty żeby olej wyleciał z turbo. No i jak w końcu klękło, to po znajomości zostawiłem 5 200PLN u mechanika.
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Dziś wspólnik podsunął pomysł.
Cytuję, mam dla ciebie rozwiązanie z wyboru między Audi Mercedes,BMW Skoda VW kup ..... Porsche Macan.
Dobre
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

venom200 pisze:Dziś wspólnik podsunął pomysł.
Cytuję, mam dla ciebie rozwiązanie z wyboru między Audi Mercedes,BMW Skoda VW kup ..... Porsche Macan.
Dobre
Macan, ten Cayenne dla kobiet? ;)
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Tak ten
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

enocylhdclub pisze: 6 mar 2020, o 14:46
venom200 pisze:Dziś wspólnik podsunął pomysł.
Cytuję, mam dla ciebie rozwiązanie z wyboru między Audi Mercedes,BMW Skoda VW kup ..... Porsche Macan.
Dobre
Macan, ten Cayenne dla kobiet? ;)
Ten Cayenne dla kobiet jezdzi po zakretach lepiej niz SIII po modach zawieszenia😂
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

JacekRS pisze:
enocylhdclub pisze: 6 mar 2020, o 14:46
venom200 pisze:Dziś wspólnik podsunął pomysł.
Cytuję, mam dla ciebie rozwiązanie z wyboru między Audi Mercedes,BMW Skoda VW kup ..... Porsche Macan.
Dobre
Macan, ten Cayenne dla kobiet? ;)
Ten Cayenne dla kobiet jezdzi po zakretach lepiej niz SIII po modach zawieszeniaObrazek
Nie zmiana to faktu, że do tej pory 100% osób jakie widziałem w Macanie to kobiety :E
ODPOWIEDZ