[S2][Biksenony] Wymiana żarników a zachowanie świateł

NoiRioN
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Poznańskie

[S2][Biksenony] Wymiana żarników a zachowanie świateł

Post autor: NoiRioN »

Czy biksenony trzeba jakoś konfigurować po wymianie żarników?

Dotychczas miałem na start auta animację (góra dół lewo prawo), a odpalenie długich świateł powodowało po prostu opuszczenie przesłony i miałem długie z ksenonów.

W tej chwili odebrałem auto od mechanika po paru wymianach, w tym żarników. Animacja działa., ale jak auto się trzesie na wertepach to światła tak jakby mrugają, na prostej kompletnie tego nie widać. Halogeny przeciwmgielne normalnie doświetlają zakręty przy niskich prędkościach i kierunkowskazie jak dotychczas, więc z wewnątrz ciężko stwierdzić, czy się soczewki obracają o coś doświetlają. Natomiast długie odpalają się halogenowe (ostrzegawcze po wewnętrznej). Tak jakby nagle cała funkcjonalność biksenonów zniknęła.

Auto to samo, lampy niezmienione (rozpoznaję swoje) także żadnego kantu się nie spodziewam. Co się mogło stać, że światłą zaczęły się dziwnie zachowywać? No nie wierzę, że źle by to podłączyli...

EDIT: Byłem w samochodzie drugi raz, z drugą osobą. Jednak odpala przesłonę i minimalnie jaśnieją ksenony, ale zapalają się też halogeny, a wcześniej tego nie było... także pytanie tylko o to mruganie na wertepach i niechciane halogeny. To się jakoś koduje?
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: [S2][Biksenony] Wymiana żarników a zachowanie świateł

Post autor: untaztood »

Przecież w każdym S2 z bixenonem zapala się też żarówka halogenowa.
NoiRioN
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Poznańskie

Re: [S2][Biksenony] Wymiana żarników a zachowanie świateł

Post autor: NoiRioN »

Dotychczas wydawało mi się że odpala się tylko ksenon, a halogen tylko jak używam "mrugania" przy zgaszonym ksenonie / ksenonie w trybie świateł dziennych? Nie tak?
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: [S2][Biksenony] Wymiana żarników a zachowanie świateł

Post autor: untaztood »

Nie
Cienki221
Posty: 497
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: [S2][Biksenony] Wymiana żarników a zachowanie świateł

Post autor: Cienki221 »

Zawsze przy długich(drogowych) otwiera się przesłony w soczewce i żarówka wewnętrzna, ta od strony grilla. Co do trzęsienia się snopu światła na wertepach, może być źle zapięty żarnik, poluzowane/złamane mocowanie soczewki lub całego odbłyśnika
NoiRioN
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Poznańskie

Re: [S2][Biksenony] Wymiana żarników a zachowanie świateł

Post autor: NoiRioN »

Ok, dzięki utanztood za wyjaśnienie i Cienki221 za podpowiedź, przyjrzę się temu. :)
ODPOWIEDZ