Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Camillinhio pisze: 24 mar 2020, o 19:43
CLO27 pisze:5,7 HEMI polecam
Idealny do diesla, masz Pan rację Panie Clo ;)

Wysłane z internetu
diesel ze słownika wyrzuciłem proszę mnie tu w ogóle o tym nie wspominać! :P benz plus to do kuchenek i wio ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

JacekRS pisze: 24 mar 2020, o 08:45 Na drodze S90, czy też inne modele prezentują się nadzwyczaj dobrze
sorki Jacku..szczególnie tył.. :D
Marekb pisze: 24 mar 2020, o 09:04 Audi A6 piękne? Oczywiście że nie!
sorki Marek , ale a6 kombi nawet w budzie c7 jeszcze dłuuuuugo będzie sie podobało i zwracało na siebie uwagę na ulicy czego nie można powiedzieć o superbie3 niestety .., co również przełożyło się na to że między c7 a c8 niema prawie różnic...
a nawet chyba c7 jest mniej cukierkowate.. i nie piszę o tym z pozycji właściciela ..
zresztą tak samo jak superb... , superb2 jeszcze się wyróżniał z tłumu..ale 3 to już się taka pospolita bardziej zrobiła..

no i jeżeli komuś nie podoba się wnętrze inscription w 90 no to gratuluję ... :roll:
tak samo zresztą jazda tym autem.., moment i bym się zamieniał jakby ktoś zaproponował..

superb jest świetny to fakt.. , szczególnie porównując cenę do jego osiągów , komfortu /szczególnie że podobno po fl gdy go wyciszyli lepiej/ ,wyposażenia .., superb jest pewnie bardziej "uniwersalny" że tak powiem..można go dostosować bardziej pod siebie..ale nie zachowujcie się jak chłopcy z ocp bardzo proszę... ;)

i przypominam że mi się tylko napis nie podobał i migacze jakby co... :lol:


w sumie nie wiem co mi tak wesoło..
mamę pochowałem 5 godzin temu..
może to wszystko zeszło ze mnie w końcu..
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Marekb »

leszekmw pisze:
JacekRS pisze: 24 mar 2020, o 08:45 Na drodze S90, czy też inne modele prezentują się nadzwyczaj dobrze
sorki Jacku..szczególnie tył.. :D
Marekb pisze: 24 mar 2020, o 09:04 Audi A6 piękne? Oczywiście że nie!
sorki Marek , ale a6 kombi nawet w budzie c7 jeszcze dłuuuuugo będzie sie podobało i zwracało na siebie uwagę na ulicy czego nie można powiedzieć o superbie3 niestety .., co również przełożyło się na to że między c7 a c8 niema prawie różnic...
a nawet chyba c7 jest mniej cukierkowate.. i nie piszę o tym z pozycji właściciela ..
zresztą tak samo jak superb... , superb2 jeszcze się wyróżniał z tłumu..ale 3 to już się taka pospolita bardziej zrobiła..

no i jeżeli komuś nie podoba się wnętrze inscription w 90 no to gratuluję ... :roll:
tak samo zresztą jazda tym autem.., moment i bym się zamieniał jakby ktoś zaproponował..

superb jest świetny to fakt.. , szczególnie porównując cenę do jego osiągów , komfortu /szczególnie że podobno po fl gdy go wyciszyli lepiej/ ,wyposażenia .., superb jest pewnie bardziej "uniwersalny" że tak powiem..można go dostosować bardziej pod siebie..ale nie zachowujcie się jak chłopcy z ocp bardzo proszę... ;)

i przypominam że mi się tylko napis nie podobał i migacze jakby co... Obrazek


w sumie nie wiem co mi tak wesoło..
mamę pochowałem 5 godzin temu..
może to wszystko zeszło ze mnie w końcu..
Jedyne audi które zwraca uwagę to rs a reszta wygląda tak pospolicie jak passat i to od ładnych lat,czego nie można powiedzieć o kształcie budy Slll bo to tylko skoda a na prawdę wygląda dobrze

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

uuu rip….:(
może komfortu bez względu na zdrowy rozsadek w końcu potrzebujesz, może życie jest za krótkie żeby jeździć skodą...ja do takich wniosków też doszedłem, ale nie do końca bo babę w kodiaka chcę uposażyć :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Skoda zła nie jest. Po prostu z czasem nie potrzebujesz bagażnika na przewożenie wózka, czy cebuli, i zauważasz, że są inne marki, niż skoda ;)

Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

prawda !
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Prawda, bo Superb to tylko bagażnik ;)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

enocylhdclub pisze:Prawda, bo Superb to tylko bagażnik ;)
No gdzie? Ma jeszcze najwięcej miejsca na nogi dla osób jeżdżących z tyłu. Tylko, że nie zawsze kogoś wozisz, więc ten argument też jest z pupy Obrazek

Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

Fajne auto. Nie gadajcie. W tej kasie nic dla siebie nie znalazłem ciekawszego.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Camillinhio pisze:
enocylhdclub pisze:Prawda, bo Superb to tylko bagażnik ;)
No gdzie? Ma jeszcze najwięcej miejsca na nogi dla osób jeżdżących z tyłu. Tylko, że nie zawsze kogoś wozisz, więc ten argument też jest z pupy Obrazek

Wysłane z internetu
Masz rację. Superb to tylko miejsce na nogi z tyły i bagażnik. Reszta na minus ;)
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: nok7 »

rezon pisze: 24 mar 2020, o 09:49
Camillinhio pisze: 24 mar 2020, o 09:35 Nic nie kupisz. Będziesz tym jeździł ;)
całkiem poważnie rozważam taką możliwość. To ostatni model z pięciocylindrowym dieslem 2.4l bez AdBlue i z EURO6 :) Gdzie ja taki motór znajdę ;) Same silniczki do kosiarków ;)
jezdzilem xc60 z takim silnikiem przez 5lat
do 4-go roku i przebiegu ok. 120kkm wszystko bylo ok, ale potem zaczal brac olej na potege (tak jak oslawione silniki VAGa)
nie wiem czy to byl jednostkowy przypadek tylko u mnie, ale bazujac na moim doswiadczeniu to nie liczylbym za bardzo na dlugowiecznosc tego silnika
u mnie to wygladalo jakby dzial postarzania odrobil swoje zadanie celujaco - do konca standardowego leasingu i przebiegu wszystko bylo ok, i gdyby leasing nie zostal przedluzony o 1 rok (ze wzgledu na decyzje wewnatrz firmowe) to ja bym o niczym nie wiedzial
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Tak wygląda obecnie większość samochodów. Sam się swoich pozbywam po 3,5 - 4 latach. Mam wtedy 120 - 150k km przejechane bez żadnych problemów czy awarii. Potem zmiana na nowy.
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

nok7 pisze:
rezon pisze: 24 mar 2020, o 09:49
Camillinhio pisze: 24 mar 2020, o 09:35 Nic nie kupisz. Będziesz tym jeździł ;)
całkiem poważnie rozważam taką możliwość. To ostatni model z pięciocylindrowym dieslem 2.4l bez AdBlue i z EURO6 :) Gdzie ja taki motór znajdę ;) Same silniczki do kosiarków ;)
jezdzilem xc60 z takim silnikiem przez 5lat
do 4-go roku i przebiegu ok. 120kkm wszystko bylo ok, ale potem zaczal brac olej na potege (tak jak oslawione silniki VAGa)
nie wiem czy to byl jednostkowy przypadek tylko u mnie, ale bazujac na moim doswiadczeniu to nie liczylbym za bardzo na dlugowiecznosc tego silnika
u mnie to wygladalo jakby dzial postarzania odrobil swoje zadanie celujaco - do konca standardowego leasingu i przebiegu wszystko bylo ok, i gdyby leasing nie zostal przedluzony o 1 rok (ze wzgledu na decyzje wewnatrz firmowe) to ja bym o niczym nie wiedzial
Sa jakieś konkretne silniki VAGa co maja apetyt na olej czy wszystkie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kowal »

CLO27 pisze: 26 mar 2020, o 13:06 uuu rip….:(
może komfortu bez względu na zdrowy rozsadek w końcu potrzebujesz, może życie jest za krótkie żeby jeździć skodą...ja do takich wniosków też doszedłem, ale nie do końca bo babę w kodiaka chcę uposażyć :P
Ja też zamówiłem żonie Kodiaqa w benzynie. Za 2 lata będzie autem rodzinno/wakacyjnym a ja zmienię Superba na coś mniejszego i równie szybkiego
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

nok7 pisze: 29 mar 2020, o 08:37 ...
jezdzilem xc60 z takim silnikiem przez 5lat
do 4-go roku i przebiegu ok. 120kkm wszystko bylo ok, ale potem zaczal brac olej na potege (tak jak oslawione silniki VAGa)
A nie miałeś czasami 2.0 D4? Bo na forum łosiowym jest trochę wpisów o apetycie na olej w takich silnikach, ale 2.4 to nie widziałem. Jak mi będzie brał tyle oleju, ile musiałem dolewać do 1.8TSI, to będę bardzo zadowolony :) . 1,5l dolewek na >200kkm to się da przeżyć ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ