Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
bolosq
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2020, o 12:31
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bolosq »

https://news.expats.cz/weekly-czech-new ... -shortage/
“On Wednesday, March 18, 2020, at 22:00, Škoda Auto will close its Czech plants in Mladá Boleslav, Kvasiny and Vrchlabí for approximately two weeks. We will work closely with our suppliers to ensure a smooth stop to production,” Škoda said in a satement.
zaczo
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zaczo »

bolosq pisze: 17 mar 2020, o 16:57 https://news.expats.cz/weekly-czech-new ... -shortage/
“On Wednesday, March 18, 2020, at 22:00, Škoda Auto will close its Czech plants in Mladá Boleslav, Kvasiny and Vrchlabí for approximately two weeks. We will work closely with our suppliers to ensure a smooth stop to production,” Škoda said in a satement.
Dokładnie. Od godziny 22.00 dnia 18.03.2020 aż do godziny 22.00 dnia 5.04.2020 fabryka Škody w Kvasinach (produkcja Superba, Kodiaqa, Karoqa a także Seata Ateca i Cupra Ateca) zostaje zamknięta. Cała produkcja jest wstrzymana a co za tym idzie wszyscy którzy mieli wyznaczone na ten okres datę produkcji muszą "obejść się smakiem". Na razie to 3 tygodnie ale może sie wydłużyć jeśli sytuacja jeszcze sie pogorszy.
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: superadmin »

zaczo pisze: 17 mar 2020, o 18:21
bolosq pisze: 17 mar 2020, o 16:57 https://news.expats.cz/weekly-czech-new ... -shortage/
“On Wednesday, March 18, 2020, at 22:00, Škoda Auto will close its Czech plants in Mladá Boleslav, Kvasiny and Vrchlabí for approximately two weeks. We will work closely with our suppliers to ensure a smooth stop to production,” Škoda said in a satement.
Dokładnie. Od godziny 22.00 dnia 18.03.2020 aż do godziny 22.00 dnia 5.04.2020 fabryka Škody w Kvasinach (produkcja Superba, Kodiaqa, Karoqa a także Seata Ateca i Cupra Ateca) zostaje zamknięta. Cała produkcja jest wstrzymana a co za tym idzie wszyscy którzy mieli wyznaczone na ten okres datę produkcji muszą "obejść się smakiem". Na razie to 3 tygodnie ale może sie wydłużyć jeśli sytuacja jeszcze sie pogorszy.
Wonderful! :oops: Moja skodunia miała być klepana w piątek. :( Fu#%ck! Czekam od listopada na auto, po tym jak poprzednie zostało zniszczone na podnośniku na dzień przed odbiorem. :lol:
West
Posty: 189
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: West »

To znak.... ;-)
fris
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:34
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Karol

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: fris »

To ciekawe, bo dzisiaj rozmawiałem z handlowcem, ktory mi mówił ze fabryka normalnie pracuje i jakby sie zatrzymała to moze osłabić czeska gospodarkę. Jedynie w salonach pracownicy bedą pracować zdalnie a nie na swoich miejscach pracy. Kto tu mówi prawde, a kto kłamie???
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Widocznie nie jest Ci dane :/
A tak na powaznie - współczuję.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: superadmin »

Panowie, dzwonił do mnie handlowiec z informacją potwierdzającą powyższe wiadomości z tzw. centrali. :cry: :cry: :cry: Część aut, które nawet już zostały wyprodukowane zostaje uziemiona w Czechach. :shock:
Pawel1920
Posty: 7
Rejestracja: 3 lut 2020, o 10:53
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Pawel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Pawel1920 »

Wczoraj dzwonił do mnie handlowiec z informacja ze samochód jest już wyprodukowany! Za około 2tyg. Do odbioru
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: grimson »

Wyprodukowany - OK. Pytanie czy jest już w PL po homologacji? Czy jest zarejestrowany? Ze względu na wirusika dla wszystkich wymienionych operacji trzeba doliczyć solidny bufor czasowy. Odbiór za 2 tyg to brzmi bardzo optymistycznie.
piec22
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2020, o 12:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 236

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piec22 »

Jw. U mnie auto na placu od tygodnia i.... tyle.... końca nie widać. A niby tylko jeszcze leasing i rejestracja.
piec22
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2020, o 12:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 236

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piec22 »

Szybki update. Auto od 15 marca stoi na placu, umowa na leasing podpisana i.... cisza
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamski »

zaczo pisze: 17 mar 2020, o 18:21 Dokładnie. Od godziny 22.00 dnia 18.03.2020 aż do godziny 22.00 dnia 5.04.2020 fabryka Škody w Kvasinach (produkcja Superba, Kodiaqa, Karoqa a także Seata Ateca i Cupra Ateca) zostaje zamknięta. Cała produkcja jest wstrzymana a co za tym idzie wszyscy którzy mieli wyznaczone na ten okres datę produkcji muszą "obejść się smakiem". Na razie to 3 tygodnie ale może sie wydłużyć jeśli sytuacja jeszcze sie pogorszy.
Mój miał wejść na produkcję 19 marca, a 18 zamknęli :(
Jak nie wznowią produkcji to trzeba będzie poszukać alternatywy (niekoniecznie Skody)
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

modne ostatnio volvo jest jako zamiennik
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamski »

Enriquez pisze: 30 mar 2020, o 20:51 modne ostatnio volvo jest jako zamiennik
Tak wiem. Jeżdżę sam lub tylko z kobitą i duży bagażnik tez już nie potrzebny, więc nawet S60 by wystarczyło.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
zaczo
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zaczo »

adamski pisze: 30 mar 2020, o 20:50
zaczo pisze: 17 mar 2020, o 18:21 Dokładnie. Od godziny 22.00 dnia 18.03.2020 aż do godziny 22.00 dnia 5.04.2020 fabryka Škody w Kvasinach (produkcja Superba, Kodiaqa, Karoqa a także Seata Ateca i Cupra Ateca) zostaje zamknięta. Cała produkcja jest wstrzymana a co za tym idzie wszyscy którzy mieli wyznaczone na ten okres datę produkcji muszą "obejść się smakiem". Na razie to 3 tygodnie ale może sie wydłużyć jeśli sytuacja jeszcze sie pogorszy.
Mój miał wejść na produkcję 19 marca, a 18 zamknęli :(
Jak nie wznowią produkcji to trzeba będzie poszukać alternatywy (niekoniecznie Skody)
Ci bardziej niecierpliwi będą musieli pewnie wybrać jakąś inną alternatywę lub brać to co dilerzy mają na placach. Dlaczego? Bo postój fabryki został wydłużony do 14 kwietnia...ale oczywiście znowu wszystko może się zmienić.
ODPOWIEDZ