Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: coolmobil »

Tak jak pisałem wyżej w Pb najmocniejszy teraz to 165KM, ten 200KM tez już dawno zniknął.
A te 260KM to ze względu na ostatni mocny silnik, z rynku wtórnego mocno trzymają cenę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

niom... niedługo ECO BOOST 1.0 pozostanie...

Dlatego tak mi się kręci łezka w oku na myśl o 3.6 :-)))) - żałuje, że nie kupiłem jednak

Wracając do tematu - tak BMW myślę zawsze na plus będzie jak tylko kasa się zgodzi :-).
Z poprzednie pracy pamiętam najbardziej restrykcyjne wymagania korozyjne to BMW! - masakra to była...
Fajnie jeździ i... dobrze hamuje bez modów ;-)
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: nok7 »

master_be pisze: 4 maja 2020, o 11:28 W cenie 150 tyś widzę BMW 3GT z silnikami benzynowymi i napędem xDrive, przecenione z ok 200k. Niestety teraz nie można odbyć jazd testowych. Z wyglądu kawał samochodu na płycie 5. A podobno silnik 20i to to samo co 30i i ładnie się chipuje do 280km. Czy ktoś jeździł może ? Z systemów to raczej bieda w porównaniu do superba.
mialem okazje jakis czas temu jezdzic chwile 3 GT - co do modow silnika sie nie wypowiem, ale 3 GT to samochod zdecydowanie wiekszy od zwyklej 3, ale tez mniejszy od S3
a tak poza tym to wg mnie rewelacja - naprawde swietna alternatywa dla s3, ja osobiscie olalbym systemy wspomagajace bo i tak sama s3 nie przejedzie calej trasy, a pewnosc prowadzenia 3 GT rekompensuje z nawiazka brak takich systemow
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

nok7 pisze: 4 maja 2020, o 23:16 ... ja osobiscie olalbym systemy wspomagajace bo i tak sama s3 nie przejedzie calej trasy, a pewnosc prowadzenia 3 GT rekompensuje z nawiazka brak takich systemow
mało jeździsz. Przy częstych trasach adaptacyjny tempomat stanowi duże odciążenie uwagi - zwłaszcza na autostradach przy dużym natężeniu ruchu. Lane assist faktycznie można by sobie darować.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Adaptacyjny tempomat nie jest do niczego potrzebny ;) Nawet, jak się dużo jeździ/ jeździło.

Wysłane z internetu

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Camillinhio pisze: 5 maja 2020, o 08:00 Adaptacyjny tempomat nie jest do niczego potrzebny ;) Nawet, jak się dużo jeździ/ jeździło.
Wysłane z internetu
jak się go nie ma, to się go nie używa. Jak jednak jest, to używa się go często.Myślę, że obecnie ponad 80% przebiegu robię na tempomacie - nawet w korkach ;) zrobienie >1kkm trasy jest znacznie mniej męczące.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

Teraz nie mam, bo nie chciałem. I nie tęsknię. W poprzednim aucie aktywny tempomat był i się kurzył ;), bo bardziej mnie męczyło pilnowanie tego ustrojstwa, niż jazda bez tego. Kto co lubi :)

Wysłane z internetu

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

może problem leżał w jego działaniu. "łosiowy" jest dość przewidywalny. Jedyne sytuacje, w których trochę głupieje to wjazd przede mnie kogoś z prawej - jakby z opóźnieniem zauważa i trzeba tego pilnować. nawet po mieście czasami włączam - w korkach znacznie wygodniej się stoi, chociaż mój to przeżytek - muszę po każdym zatrzymaniu >5s obudzić tempomat gazem. trasa - to już nawyk: ostatnie skrzyżowanie i włączam. prędkością steruję z kierownicy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

Camillinhio pisze:Adaptacyjny tempomat nie jest do niczego potrzebny ;) Nawet, jak się dużo jeździ/ jeździło.

Wysłane z internetu
Dla mnie warunek konieczny.
Chcecie powiedzieć, że BMW nie ma go nawet w opcji?
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Camillinhio pisze:Adaptacyjny tempomat nie jest do niczego potrzebny ;) Nawet, jak się dużo jeździ/ jeździło.

Wysłane z internetu
Nie wyobrażam sobie jazdy bez tego ustrojstwa podobnie jak bez dobrego automatu.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Moim zdaniem, wygoda zależy od prędkości na jaką się go ustawi. Do spokojnej jazdy się nadaje, ale żeby pogonić na polskich autostradach, gdzie co chwila ktoś zajeżdża drogę, trochę za nerwowy. Natomiast na jakąś wojewódzką, wygodna rzecz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

karas2002 pisze: 5 maja 2020, o 12:52 ...
Chcecie powiedzieć, że BMW nie ma go nawet w opcji?
na pewno ma :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

nok7 pisze: 4 maja 2020, o 23:16
master_be pisze: 4 maja 2020, o 11:28 W cenie 150 tyś widzę BMW 3GT z silnikami benzynowymi i napędem xDrive, przecenione z ok 200k. Niestety teraz nie można odbyć jazd testowych. Z wyglądu kawał samochodu na płycie 5. A podobno silnik 20i to to samo co 30i i ładnie się chipuje do 280km. Czy ktoś jeździł może ? Z systemów to raczej bieda w porównaniu do superba.
mialem okazje jakis czas temu jezdzic chwile 3 GT - co do modow silnika sie nie wypowiem, ale 3 GT to samochod zdecydowanie wiekszy od zwyklej 3, ale tez mniejszy od S3
a tak poza tym to wg mnie rewelacja - naprawde swietna alternatywa dla s3, ja osobiscie olalbym systemy wspomagajace bo i tak sama s3 nie przejedzie calej trasy, a pewnosc prowadzenia 3 GT rekompensuje z nawiazka brak takich systemow
Dla mnie ta bryła nadwozia nie pasowała. Odbyłem jazdę próbną 330i kombi X Drive prawie full wypas. Prowadzenie ok. , silnik ok. Co mnie zniechęciło oprócz ceny? Fotele przód skóra, zegary jakieś takie dziwne. W Alfa Romeo Giulia (też brałem na poważnie taką opcję zakupu - wersja Q4) bajka jeżeli chodzi o osiągi, prowadzenie oraz komfort w fotelach. Skrzynie biegów te same ale w Alfie lepiej zestrojona. Ze względu na jakąś dziwną niechęć sprzedawców do poważnych rozmów o rabatach wybrałem Skodę Superb. Kupiona bez finansowania i z tego się cieszę, że nie mam obciążeń w sytuacji jaka jest teraz.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jdef90 »

Odnośnie adaptacyjnego tempomatu... miałem już w 2003 roku w aucie Ojca, wtedy to była rewelacja (praktycznie cały dojazd do WWA z przedmieść można było się turlać w sznureczku nie myśląc o tym co się dzieje przed nami)
Teraz w Superbie to coś czego nie mam. Ale "nauczyłem" się dobrze jeździć z normalnym i teraz gdy mam w Jeepie aktywny, trochę łapię się na tym, że na autostradzie "uczepię" się kogoś wolniejszego przede mną i mija jakiś czas gdy zorientuję się że mogę jechać szybciej. Pewnie kwestia przyzwyczajenia się (w Jeepie bardzo łagodnie hamuje).

Powyżej padło też stwierdzedzenie, że Lane Assist nie jest potrzebne... TO JEST JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH ATUTÓW SUPERBA i ten system działa lepiej niż w Oplu (łatwo wyjeżdża za linie), Volvo, Jeep (odbija się od linii, nie trzyma auta w środku pasa (w Volvo od pewnej prędkości, chyba 130 km/h tego nie robi)), nie mówiąc już o jakiś wibratorach czy brzęczkach.

Na początku oczywiście jest opór żeby to stosować, bo coś kręci nam kierownicą, mocuje się z nami, ciężko temu zaufać. Można też nieźle się naciąć jadąc bardzo szybko nie włączając kierunkowskazu przy zmianie pasa (niemal tak zaliczyłem TIRa przy 190 km/h). Jednak gdy już przywykniesz to zalety są następujące:
- na długich trasach jesteś mniej zmęczony, nie masz ciągłego napięcia rąk, karku, barków (jeździłem na raz trasy po 1100 km, często w trudnych warunkach, po 12 godzinnym dniu pracy)
- na wietrze auto samo trzyma pas, podobnie w przypadku delikatnego aquaplaningu (warunki choćby jak dziś)
- spokojnie możesz zerknąć na radio, telefon, sięgnac po picie, jedzenie, podać coś komuś
- pomaga we mgle (koncentrujesz się na tym co jest przed autem, a nie na tym żeby trafić w drogę)
- również pomaga w mieście, ale to już naprawdę trzeba przywyknąc i poznać ten system.
- na zwężeniach do 2m (roboty drogowe na autostradach) spokojnie pomykasz sobie tym pasem bez jakiejkolwiek napinki
Ja mam cały czas włączony i teraz jeżdżąc innymi autami bez Lane Assist naprawdę czuję jakbym zrobił mocny krok wstecz.
Ostatnio zmieniony 7 maja 2020, o 08:38 przez jdef90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Co do Lane Assist zgadzam się we wszystkich punktach, które wypisałeś!
ODPOWIEDZ