Kilka pytanie, zmiany wizualne w samochodzie

Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Kilka pytanie, zmiany wizualne w samochodzie

Post autor: Fable94 »

Chciałbym na urlopie porobić trochę przy samochodzie, szczególnie chodzi o zmiany wizualne. Może uda mi się porobić dużo fotek a może nawet filmików to będę chciał dodać jkais poradnik dla osób którym się spodoba to co zrobiłem i sami się za to wezmą.
A więc tak:
1. Czy jest możliwość zdemontowania listew chromowanych które znajdują się dookoła szyb?
Szukałem trochę na necie ale jedynie co znalazłem to w Superbie 2 było to nie możliwe. Widziałem filmik jak gościu oklejal takie ramki nie zdejmując ich. Myślicie ze tka smao można zrobić z malowaniem, dobrze zabezpieczając szyby oraz lakier?
2. Czy ktoś ma doświadczenie z demontażem dekorów czyli listwy (ta co z ambientem również była) z drzwi oraz kokpitu?
3. Ostatnio zauważyłem że Superb miał tak podświetlenie nóg na tył, i faktycznie pod przednim fotelem jest miejsce na oprawkę z żarówka. Miejsce mam ale podświetlenia brak. Niestety sprawdzałem i nie posiadam także kabla bym mógł się podpiąć. Obczaiłem że pod fotelem mam dwa kable. Jeden od airbagu a drugi pociągnięty do miejsca gdzie się wpina pas, więc pewnie jest tka czujnik czy tkai pas jest wpięty.
Pytanie brmzi czy mógłbym się podpiąć kabelkami z żarówka właśnie pod kable do tego czujnika? Czy raczej tego nie uciągnie i będę np widział ciągle ze jest nie zapięty pas?
4. Jak zdemontować lusterka boczne ale w całości a więc razem z tym plastikiem który przylega przy szybie. Szukałem na necie i znalazłem jedynie zdj ze od wewnątrz miał on miejsce na 2 śruby.
Czy to znaczy że jak zdejme boczki drzwi to tam znajdę do odkrecebia te śrubki?
5. Jak zdemontować ramkę grilla?
Nie chodzi o demontaż całego grilla tylko sama ramkę.

Bardzo wam z góry dziękuję za każdą odp.
Mam nadzieję, że pomożecie a ja w zamian postaram się dodać temat z fotkami co i jak zdemontować by na przyszłość było łatwiej.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Kilka pytanie, zmiany wizualne w samochodzie

Post autor: Enriquez »

Muszę Cię rozczarować. Jedyne co możesz zrobić to punkt 4. Pierwsze 3 odpowiedź brzmi „nie”. Ostatni punkt ciężko powiedzieć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: Kilka pytanie, zmiany wizualne w samochodzie

Post autor: Fable94 »

Do pytań dołączam jeszcze jedno.
6. Wiem, że lampy tylne są zgrzewane ultradźwiękiem a jak jest z halogenami/przeciwmgielnymi?
Grzegor_z
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2019, o 15:32
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Grzegorz

Re: Kilka pytanie, zmiany wizualne w samochodzie

Post autor: Grzegor_z »

Ad.3 miałem podobny "problem" kupilem wiazkę oświetlenia z ali z "golfa 6 Jetta MK5 MK6 Tiguan Passat B6 7L0 947 415 5ND 947 415 7L0947415 5ND947415" [img]htps://www.szybkiplik.pl/7g78K629pu[/img] pasuje idealnie ;) w te wycięcia w fotelu kierowcy i pasażera. Wiązkę lekko zmodyfikowałem, tzn pociąłem na 2 części pierwszą podlaczyłem pod lampkę nogi kierowcy drugą stronę pod oświetlenie nóg pasażera https://www.szybkiplik.pl/YC9GS96o4g Działa. Wiadomo trzeba zdemontować z jednej i drugiej strony osłonę progu ale to nie kłopot, resztę instalacji poprowadziłem pod wykładzina, to również żaden problem. Ja jestem zadowolony z efektu. Ale kolejnego superba tak skonfiguruje by juz nic przy nim nie grzebać ;)
ODPOWIEDZ