OBD11 - kodowanie

Czyzo
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2020, o 11:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Arek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Czyzo »

Dzięki Marekb.

Przejrzałem ten wątek ale to za mało informacji żeby cokolwiek w tym temacie pogrzebać przez OBD11.

Może ktoś ma jeszcze jakieś info w tym temacie?
Czyzo
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2020, o 11:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Arek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Czyzo »

Adrian1
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2020, o 20:13
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 274/477
Imię: Adrian

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Adrian1 »

Czy znalazł ktoś sposób na zakodowanie kierunkowskazów przednich coś na styl na audi w wersji po lifcie jak udawało się to w przed? Próbuje kilka kodowań lecz niestety nie udaje się :roll:
Awatar użytkownika
radmos79
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 06:00
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Radek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: radmos79 »

Dziś zrobiłem automatyczne cofanie fotela przy wsiadaniu. Pestka. Ale nie było już tak różowo z sensorem deszczu by sam domykał szyberdach, oraz klapa z automatycznym zamknięciem auta po odejściu od niego.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

Aby sensor domykał okna, musiałbyś go wymienić na przedpotopowy ... z Octavii 3, gdzieś 2013 rok.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marcinnk »

Panowie, czy macie pomysł na nietypowy problem. Superb 3 wersja 2019. Mam małego urwisa 2 lata, i ostatnio na wakacjach w Gdańsku gdy chciałem zapłacić za bilet na parkingu , mały wydostał się z fotelika i przeszedł na fotel kierowcy i zablokował mi drzwi. Pomimo, że miałem kluczyki w ręce nie mogłem z zewnątrz otworzyć drzwi. Przez 15 minut próbowałem negocjować z 2 letnim terrorystą i musiało to komicznie wyglądać, ale nie ogarnia jeszcze wszystkich komunikacji z ojcem i był problem. Po 15 minutach jakimś cudem otworzył okno i dzięki temu zanurkowałem i odblokowałem drzwi. Czy jest możliwość kodowania aby wyłączyć opcje blokowania drzwi (przycisk kluczyka przy DSG)
marasmus007
Posty: 955
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marasmus007 »

marcinnk pisze: 30 lip 2020, o 11:58 Panowie, czy macie pomysł na nietypowy problem. Superb 3 wersja 2019. Mam małego urwisa 2 lata, i ostatnio na wakacjach w Gdańsku gdy chciałem zapłacić za bilet na parkingu , mały wydostał się z fotelika i przeszedł na fotel kierowcy i zablokował mi drzwi. Pomimo, że miałem kluczyki w ręce nie mogłem z zewnątrz otworzyć drzwi. Przez 15 minut próbowałem negocjować z 2 letnim terrorystą i musiało to komicznie wyglądać, ale nie ogarnia jeszcze wszystkich komunikacji z ojcem i był problem. Po 15 minutach jakimś cudem otworzył okno i dzięki temu zanurkowałem i odblokowałem drzwi. Czy jest możliwość kodowania aby wyłączyć opcje blokowania drzwi (przycisk kluczyka przy DSG)
Zawsze mogłeś otworzyć drzwi kluczykiem skoro miałeś je w kieszeni , należy podważyć małą część osłony przy klamce od dołu wyjętym grotem z kluczyka i odryglować drzwi mechanicznie.
marcinnk
Posty: 25
Rejestracja: 2 sie 2018, o 21:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Marcin

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marcinnk »

marasmus007 pisze: 30 lip 2020, o 12:39
marcinnk pisze: 30 lip 2020, o 11:58 Panowie, czy macie pomysł na nietypowy problem. Superb 3 wersja 2019. Mam małego urwisa 2 lata, i ostatnio na wakacjach w Gdańsku gdy chciałem zapłacić za bilet na parkingu , mały wydostał się z fotelika i przeszedł na fotel kierowcy i zablokował mi drzwi. Pomimo, że miałem kluczyki w ręce nie mogłem z zewnątrz otworzyć drzwi. Przez 15 minut próbowałem negocjować z 2 letnim terrorystą i musiało to komicznie wyglądać, ale nie ogarnia jeszcze wszystkich komunikacji z ojcem i był problem. Po 15 minutach jakimś cudem otworzył okno i dzięki temu zanurkowałem i odblokowałem drzwi. Czy jest możliwość kodowania aby wyłączyć opcje blokowania drzwi (przycisk kluczyka przy DSG)
Zawsze mogłeś otworzyć drzwi kluczykiem skoro miałeś je w kieszeni , należy podważyć małą część osłony przy klamce od dołu wyjętym grotem z kluczyka i odryglować drzwi mechanicznie.
W amoku o tym nie pomyślałem, ale wolałbym tą funkcje dezaktywować, pytanie czy się da....
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: orlik »

Wszystko się na pewno da, ale zastanów się, czy jednak warto. Nie raz zamykam auto od środka stojąc i czekając na kogoś zwłaszcza w nocy.
marasmus007 dobrze Ci powiedział, zawsze można otworzyć grotem w trymiga.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marekb »

Mam pytanie do tych co w autach przed fl kodowali sobie Lane Assist,sprawdzaliście działanie tego? Bo u mnie niby działa ale jak chciałem sprawdzić czy zatrzyma auto to po pierwszym ostrzeżeniu żebym ruszył kierownicą,się wyłącza LA i aktywuje się po ruszeniu kierownicą a powinno być kolejne ostrzeżenie i na koniec zatrzymanie auta na pasie którym się jedzie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

OBD11 - kodowanie

Post autor: coolmobil »

U mnie działa bez problemu choć nie testowałem do momentu zatrzymania. Pojawia się pierwsze ostrzeżenie abym przejął kierownice, ale funkcja nadal działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kezsezro
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:55
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kezsezro »

Marekb pisze:Mam pytanie do tych co w autach przed fl kodowali sobie Lane Assist,sprawdzaliście działanie tego? Bo u mnie niby działa ale jak chciałem sprawdzić czy zatrzyma auto to po pierwszym ostrzeżeniu żebym ruszył kierownicą,się wyłącza LA i aktywuje się po ruszeniu kierownicą a powinno być kolejne ostrzeżenie i na koniec zatrzymanie auta na pasie którym się jedzie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Mam dokładnie tak samo po pierwszym ostrzeżeniu wyłącza system , odpala się automatycznie po ruszeniu kierownica.
Pewnie kwestia innego kodowania może ktoś to przerabiał i coś ciekawego podpowie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marekb »

kezsezro pisze:
Marekb pisze:Mam pytanie do tych co w autach przed fl kodowali sobie Lane Assist,sprawdzaliście działanie tego? Bo u mnie niby działa ale jak chciałem sprawdzić czy zatrzyma auto to po pierwszym ostrzeżeniu żebym ruszył kierownicą,się wyłącza LA i aktywuje się po ruszeniu kierownicą a powinno być kolejne ostrzeżenie i na koniec zatrzymanie auta na pasie którym się jedzie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Mam dokładnie tak samo po pierwszym ostrzeżeniu wyłącza system , odpala się automatycznie po ruszeniu kierownica.
Pewnie kwestia innego kodowania może ktoś to przerabiał i coś ciekawego podpowie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z taką nadzieją to pisałem Obrazekdobrze by było gdyby ktoś podpowiedział

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marekb »

coolmobil pisze:U mnie działa bez problemu choć nie testowałem do momentu zatrzymania. Pojawia się pierwsze ostrzeżenie abym przejął kierownice, ale funkcja nadal działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To spróbuj po pierwszym ostrzeżeniu nie dotykać kierownicy i zobacz co zrobi

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

OBD11 - kodowanie

Post autor: coolmobil »

Ok, sprawdzę. Dam znać.
Ps. Jedna uwaga, może zupełnie bez wpływu na sposób działania ale ja kodowałem VCDSem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ