[S2][Elektryka] problem z masą

NoiRioN
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Poznańskie

[S2][Elektryka] problem z masą

Post autor: NoiRioN »

Od paru tygodni mam dziwne problemy z elektryką w tylnej części auta. Zaczęło się od tego, że w trakcie jednej ulewy siadło mi gniazdko w bagażniku. Podłączyłem czujkę, wyszło że ma 7-10V, podłączyłem komputer - brak błędów. Pierwotnie myślałem, że jak podłączałem lodówkę turystyczną to siadł bezpiecznik, ale ostatecznie wyszło, że wszystkie bezpieczniki są ok - a pozostałe gniazda działają dobrze. Ostatnio pojawił mi się błąd tylnej prawej żarówki cofania na desce, problem w tym, że czasem świeci, a czasem nie, żarówkę sprawdziłem i nie jest przerwana, więc póki co zakładam, że to nie jej wina... I wówczas drugie podłączenie komputera pokładowego zdradza sekret: błąd zwarcia + z masą / brak masy dla elektryki - światło cofania. I znowu zdziwienie - nie wiedziałem że światło cofania ma osobną masę... a jak nie to czemu wszystko inne działa dobrze poza gniazdkiem?

Doszedłem jednak, że najpewniej przyczyną wszystkich problemów jest brak masy. Pytanie jednak, gdzie szukać połączenia? Może coś zaśniedziało, albo wystarczy wymienić drut do blachy / karoserii, ale gdzie? Czy ktoś może wie gdzie można znaleźć schemat ideowy + opis lokalizacji tych połączeń? Nie zdziwię się jak w domowych warunkach mogę to naprawić w krótkim czasie, ale w pierwszej kolejności muszę wiedzieć gdzie i co...

Z góry dzięki za podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 432
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: [S2][Elektryka] problem z masą

Post autor: krzynol »

masy tylne są w boczkach bagażnika
NoiRioN
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2019, o 20:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Poznańskie

Re: [S2][Elektryka] problem z masą

Post autor: NoiRioN »

Gdzie szukać instrukcji demontażu? Żebym nie rozebrał za dużo ;)
ODPOWIEDZ