[S3] Pomoc w zakupie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: coolmobil »

Ale nikt nie napisał ze dużo tak ogólnie tylko spory jak na wiek auta.
Twoje tsi po 200k km miało ile 6 lat? Czy więcej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

TSI miało przy sprzedaży prawie 205kkm i 5,5 roku. Kolega jeździ nim bezproblemowo 18-20kkm rocznie. Moje obecne D4 ma 2,5 roku i "tylko" 99kkm - przez COVID mniej jeżdżę. I też nie bierze oleju, i też ma zmiany oleju co 30kkm, i też nic z silnikiem się nie dzieje.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: coolmobil »

Spoko niezle przeloty roczne jak na benzynę.
Bardziej podchodzące pod dieselka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: leszekmw »

co by nie przedłużać dyskusji taki przebieg w polsce dla benzyny i diesla jest uznawany jako nadprzebiegowy przez firmy ubezpieczeniowe i auta takie mają mniejszą wartość według nich.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

leszekmw pisze: 27 wrz 2020, o 13:04 co by nie przedłużać dyskusji taki przebieg w polsce dla benzyny i diesla jest uznawany jako nadprzebiegowy przez firmy ubezpieczeniowe i auta takie mają mniejszą wartość według nich.
Ostatnia wycena do ubezpieczenia mojego łosia temu zdecydowanie przeczy. Chociaż jedno z pytań brzmiało "Kolanem ich dociskałeś???" Nie wiem, o co chodziło koledze.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: leszekmw »

spytaj kolegę ile by było za ubezpieczenie jakbyś miał kręcone po 15tyś rocznie.
w każdym razie jeszcze z 3 lata temu przebieg był uwzględniany przy wycenie auta , może coś sie zmieniło od tamtej pory.
teraz mało jeżdżę i mieszczę się chyba w dopuszczalnych widełkach..
chyba że .... chyba że mi się pomerdało i to chodzi o wypłacanie forsy przy odszkodowaniu .. :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: Camillinhio »

Przebieg nadal ma bardzo duży wpływ na wycenę auta.

Wysłane z internetu

Obrazek
tytus87
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2020, o 22:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: tytus87 »

Panowie dziękuje za pomoc, z racji Covida trochę przesunął się zakup pojazdu.
Obecnie znalazłem taką sztukę
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... Doq0U.html

co sądzicie? Warty ceny ?
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: coolmobil »

Jeśli wyposażenie jest dla Ciebie Ok to cena wydaje się także OK jak na ten rocznik i względnie nie duży przebieg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: orlik »

Nie jest nic napisane o bezwypadkowości, obstawiam, że jak nie to....
Michalss
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2020, o 23:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: Michalss »

Przymierzam się do zakupu S3. Jeżdżę ok. 15kkm/rok, głównie miasto (często krótkie odcinki). Warunkiem koniecznym jest automat. Autem chce jeździć ok. 5 lat, czyli przejadę ok 75kkm. Znalazłem egzemplarz 2.0TSI 220KM z przebiegiem 165kkm. Zastanawiam się czy to nie za dużo? Jak wyglada trwałość tych silników?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

Michalss pisze: 29 lis 2020, o 07:35 Przymierzam się do zakupu S3. Jeżdżę ok. 15kkm/rok, głównie miasto (często krótkie odcinki). Warunkiem koniecznym jest automat. Autem chce jeździć ok. 5 lat, czyli przejadę ok 75kkm. Znalazłem egzemplarz 2.0TSI 220KM z przebiegiem 165kkm. Zastanawiam się czy to nie za dużo? Jak wyglada trwałość tych silników?
Przy tym przebiegu to bardziej interesowałbym się stanem skrzyni, a nie silnika
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Michalss
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2020, o 23:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Michał

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: Michalss »

razon dzięki za opinię. Mam na tapecie dwa auta:
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... DrQsC.html
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... Dr70m.html
Zastanawiam się bardzo poważnie nad tym TDI. TDI ma mniejszy przebieg (różnica 30kkm to dla mnie ok. 2 lat jazdy), no ale to TDI i nie wiem czy jest sens się w niego pchać przy moich przebiegach.
W TSI boję się jednak tego spalania (czytałem nawet o 15l/100km w mieście) oraz jasnego wnętrza (dwójka małych dzieci).
Pomijając różnicę w cenie, to jakieś +/- o tych dwóch autach ktoś jest w stanie coś powiedzieć? Oba są poleasingowe.
RogerFederer
Posty: 50
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 15:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Aktualnie: 250KM i 339NM
Imię: Dominik
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: RogerFederer »

Co do spalania - jeżdżę najczęściej po mieście w krótkich odcinkach i mając wzmocnione 1.8 w benzynie i automacie mogę powiedzieć, że w korkach spalanie sięga 13-15l (a do tego dochodzi czasem cięższa noga). Nie da się tego porównać tego do TDI, z którego się przesiadłem :)

Notabene, sam wybrałem opcję droższą, z mniejszym silnikiem i gorszą opcją wyposażenia, ale za to z małym przebiegiem (50K - 3latek) :)

To tak ode mnie, może ktoś kto posiada 2.0 TSI powie coś innego :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S3] Pomoc w zakupie

Post autor: rezon »

Michalss pisze: 30 lis 2020, o 11:38 ...Zastanawiam się bardzo poważnie nad tym TDI. TDI ma mniejszy przebieg (różnica 30kkm to dla mnie ok. 2 lat jazdy), no ale to TDI i nie wiem czy jest sens się w niego pchać przy moich przebiegach.
W TSI boję się jednak tego spalania (czytałem nawet o 15l/100km w mieście) oraz jasnego wnętrza (dwójka małych dzieci).
Pomijając różnicę w cenie, to jakieś +/- o tych dwóch autach ktoś jest w stanie coś powiedzieć? Oba są poleasingowe.
Kliknij sobie w zieloną ikonkę ze spalaniem w podpisie - zobaczysz całą historię mojego byłego 1,8TSI 4x4 w manualu ;) Z tankowań, a nie z kompa. Jest jeden wpis z 91km czystej jazdy miejskiej zimą - 12,5l. Prawdopodobnie tankowałem do pełna przed trasą. Przy odrobinie mieszanej jest tam znacznie mniej. Jak wejdziesz sobie w listę tankowań po prawej są wykrzykniki - tam są informacje o spalaniu z kompa i średniej prędkości.
Kluczowy przy wyborze używanego TDI/TSI nie jest przebieg, a struktura miasto/trasy. Do miasta nawet nie pomyślałbym o dieslu - nagrzewa się 2-3 krotnie dłużej, a jazda z wiecznie niedogrzanym silnikiem to proszenie się o problemy z turbiną, egr, dpf, .... . Żeby była pełna jasność - przed TSI miałem TDI Obrazek, a obecnie też jeżdżę dieslem Obrazek - ale to głównie trasy. Diesel do 8km nie jest wcale oszczędny, zimą pali nawet więcej niż benzyna. W TDI i obecnym 2,4D daje się zauważyć zimą wyraźny spadek chwilowego mniej więcej po 8km.
Do jazd miejskich mamy wolnossącą benzynę 1,6 - i też pali ponad 9l ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ