Superb 3 FL MY2021

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: rezon »

obecnie szukałbym też na usb-C i matrycą Sony starvis (chyba tak się nazywa). Najlepiej bez ekranu, z podglądem na telefonie. Od dwóch lat używam xiaomi czyli muzeum ;) USB micro :( Wcześniej miałem jakieś wysokie Mio z Sony i miało znacznie lepszy obraz nocą.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
pawels
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2016, o 23:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: pawels »

MILeq pisze: 30 wrz 2020, o 01:10 Oj tak, USB-C przy lusterku to świetny pomysł.
A jaką kamerę do tego kupić? Jakieś sugestie, bo się właśnie przymierzam?
Może świetny pomysł, ale to tylko półśrodek.
Dlaczego, skoro na pokładzie już jest kamera (do Line Assist), to nie ma funkcji rejestratora? :(
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: MILeq »

W międzyczasie znalazłem jakieś rozwiązanie. Skoda sprzedaje za całe 12 zł adapter z USB-C na USB i to już ułatwia sprawę.
Wiem, że pewnie można kupić taniej, ale w razie czego, to Skoda się nie będzie mogła wypiąć, że coś nie działa.
Kod części: 000051443G
heq
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 16:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: heq »

Ktoś wie może co jest powodem nagłego zniknięcia cenników na rok modelowy 2021?
Dominikw2
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2020, o 08:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Dominikw2 »

Z tego co ja wiem to do końca listopada jest produkowana benzyna 190 i ma wejść nowa od lutego, może ten przestój ? dodatkowo diesel z 190 na 200 a 272 na 280.. :)

Na zamówiłem 190 i jednak columbus bez DVD, SD i SIM - słabo, ale cóż, od listopada połowy ma być też podwyżka około 3000 zł na wyjściową cene superba..
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Sdss »

Może wprowadza ACT do 2.0 jak VW.
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: wyder84 »

Czy ktoś miał już okazję odebrać samochód z tą nowa kierownicą? Zastanawiam się czy zmienili interfejs w virtual cockpit?
Odbierałem w zeszłym tygodniu Octavię i jestem załamany tą kierownicą. Ten chromowany plastik jest tragiczny. Jedyne + to, że w Octavii jest dwuramienna i może być pojemnościowa.
Ponadto, oczywiście to kwestia przestawienia, ale nowy wyświetlacz i sterowanie dotykowe, zwłaszcza wentylacji/klimy to porażka. Piszę o tym w kontekście myśli, że trafi to pewnie do nowego Superba w przyszłości.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Sdss »

wyder84 pisze: 5 paź 2020, o 22:01 Czy ktoś miał już okazję odebrać samochód z tą nowa kierownicą? Zastanawiam się czy zmienili interfejs w virtual cockpit?
Odbierałem w zeszłym tygodniu Octavię i jestem załamany tą kierownicą. Ten chromowany plastik jest tragiczny. Jedyne + to, że w Octavii jest dwuramienna i może być pojemnościowa.
Ponadto, oczywiście to kwestia przestawienia, ale nowy wyświetlacz i sterowanie dotykowe, zwłaszcza wentylacji/klimy to porażka. Piszę o tym w kontekście myśli, że trafi to pewnie do nowego Superba w przyszłości.
Z dotykiem to masakra , jak przesiadka z Noki 3210 na IPhone czy inny dotykowy syf. :mrgreen:
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: MILeq »

wyder84 pisze: 5 paź 2020, o 22:01 Czy ktoś miał już okazję odebrać samochód z tą nowa kierownicą? Zastanawiam się czy zmienili interfejs w virtual cockpit?
Odbierałem w zeszłym tygodniu Octavię i jestem załamany tą kierownicą. Ten chromowany plastik jest tragiczny. Jedyne + to, że w Octavii jest dwuramienna i może być pojemnościowa.
Ponadto, oczywiście to kwestia przestawienia, ale nowy wyświetlacz i sterowanie dotykowe, zwłaszcza wentylacji/klimy to porażka. Piszę o tym w kontekście myśli, że trafi to pewnie do nowego Superba w przyszłości.
Ja u siebie dopłaciłem do trójramiennej z grzaniem.
Na zdjęciu wyglądała dużo lepiej, solidniej.
LRAL480
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2020, o 22:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: LRAL480 »

wyder84 pisze: 5 paź 2020, o 22:01 Czy ktoś miał już okazję odebrać samochód z tą nowa kierownicą? Zastanawiam się czy zmienili interfejs w virtual cockpit?
Odbierałem w zeszłym tygodniu Octavię i jestem załamany tą kierownicą. Ten chromowany plastik jest tragiczny. Jedyne + to, że w Octavii jest dwuramienna i może być pojemnościowa.
Ponadto, oczywiście to kwestia przestawienia, ale nowy wyświetlacz i sterowanie dotykowe, zwłaszcza wentylacji/klimy to porażka. Piszę o tym w kontekście myśli, że trafi to pewnie do nowego Superba w przyszłości.
Odebrałem 1 października Superba Style z nową dwuramienną kierownicą, która jest standardem w roku modelowym 2021. Gdy składałem zamówienie nie wiedziałem, że taka będzie. Wybrałem zegary tradycyjne. Na zdjęciach faktycznie wygląda tak sobie, ale w rzeczywistości jest ok. Kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: leszekmw »

no ta kierownica wymiata.. :lol: :lol: :lol: ..
ale to dobrze że umiałeś to sobie wytłumaczyć że jest ok :D
na bank po lifcie już jej nie będzie..
kiedyś dwuramienne kierowniki były wsadzane do najprostszych wersji..
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: Enriquez »

Na zdjęciach mi się podoba. Ale jak wsiadłem do wozu z tą kierownicą, to się wyleczyłem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
adamshimself
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: CZN

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: adamshimself »

USB-C przy lusterku nie można zamówić, gdy wybrało się panoramę.
dfgdshsdghjsdg
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2020, o 05:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: dfgdshsdghjsdg »

w zeszłym tygodniu odebrałem auto MY2021 i mogę potwierdzić, że działa bezprzewodowe Android Auto, a przecież w cenniku nie jest to wyszczególnione.
LRAL480
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2020, o 22:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2021

Post autor: LRAL480 »

leszekmw pisze: 11 paź 2020, o 14:27 no ta kierownica wymiata.. :lol: :lol: :lol: ..
ale to dobrze że umiałeś to sobie wytłumaczyć że jest ok :D
na bank po lifcie już jej nie będzie..
kiedyś dwuramienne kierowniki były wsadzane do najprostszych wersji..
A czteroramienne ... :D :D :D do wypasionych :D :D :D
ODPOWIEDZ