Spalanie 190KM TDI vs TSI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: piotr26 »

MÓJ 2.0 TSI 272km pali na trasie około 10 litrów, niezależnie od stylu jazdy. Wygłupy w normalnym ruchu zwiększają spalanie o około 0,5 do max 1 litra, a na autostradzie z boxem i pełnym bagażnikiem między 11 a 12 litrów z prędkościami 140 - 160. Spokojna jazda 110 - 120 km/h to 9 - 9,5 litra. Najniższe spalanie na trasie - 8.9. Niżej moim zdaniem się nie da, chyba, że jazda 80 km/h za ciężarówką. Miałem przez jakiś czas 2.0 TDI - vw jetta. Spalanie na tej samej trasie i takim samym stylu jazdy - od 4.8 ( spokojna jazda ) do 6.0 - 6.5 litra przy jeździe dynamicznej. Różnica w autach - skoda cięższa o 500 kg i napędy: 4x4 vs przód.

Ostatnio zrobiłem 2x trasę około 300 km w dwie osoby, gdzie w jedną stronę spalanie 13,4 ( 150 - 180 ) a w drugą przy podobnych prędkościach wyszło 10.6. Rożnica taka, że w pierwszą był duży wiatr i deszcz, w druga sucho.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: maureliusz »

Ja mam 4x4, TDCI 2.0, 200KM.

- trasa taka normalna jazda ;-).... max 6.5-7litrów
- mocny but, duże prędkości max 8 litrów
- trasa nad morze to było jakieś 6.8 litra / ale but autostradą był :-)
- rekord... trasa z rodziną do Zakopanego - normalna, spokojna jazda zimą, relaks - 4.9 !!
-... update(znalazłem fotę właśnie)... rekord ze szwagrem na rowery... 80km/h... 4.3 !!!!!

Diesel ma to do siebie, że stylem jazdy można wpłynąć mocna na spalanie.
W przypadku benzynki... swoje musi chapnąć :-)))
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4028
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: piramida »

maureliusz pisze: 26 kwie 2020, o 12:24
Diesel ma to do siebie, że stylem jazdy można wpłynąć mocna na spalanie.
W przypadku benzynki... swoje musi chapnąć :-)))

Raczej benzyna a nie diesel ma to do siebie, że stylem jazdy mozna wpłynąć na spalanie, w dieslu maksymalnie podwoisz spalanie a w benzynie nawet x4 :!:
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: maureliusz »

piramida pisze:
maureliusz pisze: 26 kwie 2020, o 12:24
Diesel ma to do siebie, że stylem jazdy można wpłynąć mocna na spalanie.
W przypadku benzynki... swoje musi chapnąć :-)))

Raczej benzyna a nie diesel ma to do siebie, że stylem jazdy mozna wpłynąć na spalanie, w dieslu maksymalnie podwoisz spalanie a w benzynie nawet x4 :!:
Tak potem myślałem, że źle będzie zrozumiane, ale zapomniałem edytować :-)
Chodziło mi że możesz bardzo nisko zejść w dieslu jeżdżąc jak emeryt.
W benzynie swoje musi chapnąć... ciężko 5l wykręcić.
4x różnica w benzynie...chyba po stage 3 ;-)

Ps.
Dodatkowo będzie też w zakresie 140-160 na autostradzie spora różnica między TDI i FSI jak ktoś dużo jeździ

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: jdef90 »

tutaj na takim samym odcicnku robione testy... akurat nie o spalanie chodzi najbardziej, ale jest pewna referencja.
Dieslem 190KM nie miałem jednak okazji...
benzyna 190KM:
https://www.youtube.com/watch?v=I-1fy5BPtPE&
w innym filmiku 150KM DSG6 TDI pokazuję.
misHa_PL
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2020, o 15:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Michał

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: misHa_PL »

Cześć wszystkim.
Podepnę się pod temat.
Stoję przed wyborem 2.0 TSi 190 KM czy 2.0 TDI 190 KM.

Do tej pory poruszam sie Passatem CC 2.0 TDI 170 KM (CBBB) i jestem zadowolony z silnika diesla.
Przebiegi 15kkm - 20kkm / rok (dojazd do pracy 16km x2, kręcenie się po mieście + wyjazdy weekend / wakacje).
Czy te nowe TDI rzeczywiście się tak często wypalają (co 300-500 km) ?
Mój obecny diesel robi to rzadziej (~ 1000 km).

Czy TSI będzie dużo więcej palił przy normalnej jeździe ?
Wszędzie są informacje o jego oszczędności, ale boję się, że to są wyniki z tras gdzie każdy się stara zejść jak najniżej ze spalaniem, a mi chodzi o realne wartości przy normalnym użytkowaniu.

Różnica w cenie TSI, a TDI to +6000zł dla TDI (po zniżkach).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: rezon »

misHa_PL pisze: 6 paź 2020, o 07:07 Cześć wszystkim.
Podepnę się pod temat.
Stoję przed wyborem 2.0 TSi 190 KM czy 2.0 TDI 190 KM.

Do tej pory poruszam sie Passatem CC 2.0 TDI 170 KM (CBBB) i jestem zadowolony z silnika diesla.
Przebiegi 15kkm - 20kkm / rok (dojazd do pracy 16km x2, kręcenie się po mieście + wyjazdy weekend / wakacje).
Czy te nowe TDI rzeczywiście się tak często wypalają (co 300-500 km) ?
Mój obecny diesel robi to rzadziej (~ 1000 km).

Czy TSI będzie dużo więcej palił przy normalnej jeździe ?
Wszędzie są informacje o jego oszczędności, ale boję się, że to są wyniki z tras gdzie każdy się stara zejść jak najniżej ze spalaniem, a mi chodzi o realne wartości przy normalnym użytkowaniu.

Różnica w cenie TSI, a TDI to +6000zł dla TDI (po zniżkach).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
IMO - właściwy wybór to TSI. Zużycie w mieście, na krótkich odcinkach jest niewiele większe (a czasami nawet niższe) z uwagi na znacznie szybsze nagrzewanie. przeciętne trzeba liczyć ok. +1,5l/100km i łatwo policzyć, że dopiero po ok. 80kkm diesel zacznie "zarabiać", a kultura pracy diesla jest wyraźnie niższa. Żeby nie było: historia moich ostatnich 5 samochodów: MPI+LPG/MPI+LPG/TDI/TSI/diesel z łącznym przebiegiem >700kkm, więc jakieś porównanie mam ;) w przeciwieństwie do fanów diesla, którzy piszą "diesel, tylko diesel. jeżdżę od 20-stu lat..." i nie zauważyli, że trochę diesle się zmieniły ;). Nie każdy stara się zejść jak najniżej w trasie :) czas też ma swoją wartość ;)
Zobacz sobie moje zużycia w S2 1,8TSI 4x4 manual średnie 9,11l https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/50687
Dla porównania Outlander 2.0TDI 4x4 manual średnie 8,16l https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/6922 i obecne Volvo V60CC 2,4D 4x4 automat średnie 8,42l https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/91227 . Kierowca ten sam, więc styl jazdy aż tak bardzo się nie zmienił ;) Może tylko Superbem jeździłem nieco szybciej niż Outkiem, bo lepiej trzymał się drogi, a V60 jeżdżę nieco szybciej niż Superbem - bo lepiej trzyma się drogi ;) Popatrz sobie na min/max - przepaści między TSI, a TDI nie ma. A u mnie głównie trasy, w których diesle lepiej się sprawdzają - mają większy zasięg. Do miasta jest drugi samochód - oczywiście benzynowy ;) i jeśli będzie zmieniany, to na elektryka, a nie diesla ;)
Dla V60 i S2 - masz pod wykrzyknikami dane z kompa - zużycie i przeciętną prędkość. Widać po nich, że nie szukam oszczędności na siłę ;)
a i hasła "- mocny but, duże prędkości max 8 litrów" to włóż między bajki. Chyba, że dla kogoś 140 to śmierć w oczach :lol: :lol: :lol: Mocny but, duże prędkości w dieslu to min. 10l. Masz diesla, to wiesz, że jak mu się porządnie naciśnie pedał, to nie chce tylko na powietrze jechać ;) 11,5l/100km podczas jazdy przez Niemcy to mnie zaskoczyło ;) ledwie dojechałem do planowanego tankowania ;) ale i średnia 127km/h przy miejscowych remontach i czasami dużym natężeniu ruchu :) znalazłem identyczną trasę w TSI kilka lat wcześniej średnia prędkość 123km/h, a średnie zużycie....8,7l/100km :shock: :shock: :shock: Ale o ile pamiętam był dużo mniejszy ruch i jazda była wolniejsza oraz bardziej płynna.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
krzysn
Posty: 278
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: krzysn »

misHa, Ameryki nie odkryję, ale wszystko zależy od Twojego stylu jazdy. 16km to już IMO sporo i spalanie powinno się ustatkować na poziomie 10l. Chyba, że co kilkaset metrów masz światła.
2.0 tsi 190KM nagrzewa się bardzo szybko, bez porównania do starego 1,4tsi 122km w octavii. W moim przypadku "trasa po mieście" to 5km x2. Światła mam co 300 metrów i spalanie zwykle zbliża się do 13l. Ale trafiają się czasem (baardzo rzadko) przejazdy bez świateł, wtedy 8,5-9l na odcinku około 10km.
Na trasie mam spalanie 5,7. Jadę zgodnie z ograniczeniami +10km/h a taki wynik uzyskałem dwa razy na trasie 600km, większość to ekspresówki. Auto zapakowane na maksa.
Silnik 2.0 tsi ma to do siebie, że wystarczy przez chwilkę pomęczyć pedały gazu i hamulca i masz spalanie 12+.
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: karas2002 »

Mi jeżdżąc testówką po Warszawie normalnym tempem wyszło w TSI 16L/100. Szybko się wyleczyłem z pomysłu.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: timanfaya »

rezon pisze: 6 paź 2020, o 08:32IMO - właściwy wybór to TSI. Zużycie w mieście, na krótkich odcinkach jest niewiele większe (a czasami nawet niższe) z uwagi na znacznie szybsze nagrzewanie.
eee? Zużycie paliwa w mieście w silniku 2.0 TSI na krótkich odcinkach będzie niższe niż w TDI?

Kłócił się nie będę, bo dieslem nie jeżdżę, ale tak jak koledzy pisali wyżej - spalanie na zimnym silniku (niezależnie od tego jak szybko się grzeje - a robi to faktycznie super szybko) zawsze jest wysokie. Wieczorna wycieczka do sklepu 3km z jednymi światłami i bez korków = nie ma szans zejść poniżej 12 litrów w moim 2.0 TSI 4x4. Ten silnik potrafi być ekonomiczny ale dopiero jak wyjedzie z miasta, po kilkunastu km. Na trasie 25 km rekord miałem koło 7-8 litrów (a przy 2.0 TSI 190 KM pewnie będzie mniej).
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: Camillinhio »

Spalanie diesla w mieście, na krótkich odcinkach, też będzie wysokie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Obrazek
misHa_PL
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2020, o 15:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Michał

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: misHa_PL »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ze względ u na finalna różnice w cenie będzie diesel. 😀
Wydaje mi się że TSI byłby tylko oszczędny przy zachowawczej jeździe
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: rezon »

timanfaya pisze: 6 paź 2020, o 13:47
rezon pisze: 6 paź 2020, o 08:32IMO - właściwy wybór to TSI. Zużycie w mieście, na krótkich odcinkach jest niewiele większe (a czasami nawet niższe) z uwagi na znacznie szybsze nagrzewanie.
eee? Zużycie paliwa w mieście w silniku 2.0 TSI na krótkich odcinkach będzie niższe niż w TDI?

Kłócił się nie będę, bo dieslem nie jeżdżę, ale tak jak koledzy pisali wyżej - spalanie na zimnym silniku (niezależnie od tego jak szybko się grzeje - a robi to faktycznie super szybko) zawsze jest wysokie. Wieczorna wycieczka do sklepu 3km z jednymi światłami i bez korków = nie ma szans zejść poniżej 12 litrów w moim 2.0 TSI 4x4. Ten silnik potrafi być ekonomiczny ale dopiero jak wyjedzie z miasta, po kilkunastu km. Na trasie 25 km rekord miałem koło 7-8 litrów (a przy 2.0 TSI 190 KM pewnie będzie mniej).
ostatnie 100km zrobiłem głównie kręcąc się po mieście, chociaż nieco dłuższe odcinki 5-10km. i ile pokazuje mój "oszczędny" diesel? 10,7l/100km. Czyli na 3km "trasach" przy temperaturach rzędu 20st byłoby porównywalnie. Przy -20 benzyna może być oszczędniejsza od diesla, chyba że wydłużysz trasy. W 2.0TDI 140KM zimą wyraźnie spadało zużycie chwilowe po przekroczeniu 8km - jak silnik łapał temperaturę. W TSI po 3km. A teraz rzadko oglądam chwilowe - nie mam wyświetlanego jednocześnie ze średnim. Długie trasy - diesel rules. Ale gdyby nie mniejszy zasięg, to jeździłbym benzyną - jest znacznie ciszej. Słyszę różnicę ;) chociaż moje R5 i tak jest przyjemniejsze niż zwykły klekot R4 ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: rezon »

misHa_PL pisze: 6 paź 2020, o 16:17 Wydaje mi się że TSI byłby tylko oszczędny przy zachowawczej jeździe
średnia 123km/h na odcinku 568km to wg Ciebie zachowawcza jazda? A ja myślałem, że szybko jeżdżę ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Spalanie 190KM TDI vs TSI

Post autor: yaro_1 »

nie porównuj spalania suwów albo uterenowionych kombi z sII w benzynie, bo to z założenia inne pojazdy, jak już masz porównywać spalanie diesli w tych samochodach to porównaj ich spalanie z wersjami benzynowymi, najlepiej o zbliżonej mocy. a co do spalania na krótkim odcinku, do pracy mam 16 km, w lipcu przy spokojnej jeździe, bez wyprzedzania, zbliżam się do 4,0; 4,4 to już żaden wynik. obecnie do 5,0 schodzę. z praktyki, przy -5 za oknem poniżej 6 powinno być
ODPOWIEDZ