Opony zimowe

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Opony zimowe

Post autor: CLO27 »

Enriquez pisze: 20 paź 2020, o 21:23 To już czas na zmianę opon ?
Mam budowę w Krynicy także... niestety w autach tam jeżdżących już czas.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Opony zimowe

Post autor: orlik »

Kuster, przeczytałeś dokładnie co napisałem? Mówię tylko i wyłącznie o sobie:
- mam zimówki!
- nie mam zamiaru jechać zagranicę
- nie boję się o ubezpieczenie, bo nie mam takiego zapisu w umowie
- auto prawdopodobnie będzie mi służyć tylko na zakupy po mieście
- jak uznam, że trzeba wymienić to wymienię, na razie nie widzę takiej potrzeby.

Rezon, zgadzam się z Tobą i wiem o tym. Na jazdę po RZ do sklepu nie potrzebuję zimówki i o tym mówię. Już w ostatnim czasie były temperatury blisko zera i jakoś nie odczułem, żebym miał dłuższą drogę hamowania ;)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opony zimowe

Post autor: Camillinhio »

Ciekawy test pokazujący, jak to z tymi oponami jest. Być może był już wrzucany w zeszłym roku, pozostaje jednak dalej aktualny :)

https://youtu.be/bKtnczk8Mxk

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Obrazek
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Opony zimowe

Post autor: xtremesystems »

test znam od momentu wrzucenia. natomiast pamiętam jak w zeszlym roku ktoś pomstował [chyba na tym forum] że mial kuku bodajże z krawężnikiem na pilot sport 4s bo mu taka super opona nie przytrzymała na plus kilku stopniach i wilgotnej nawierzchni :D

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Opony zimowe

Post autor: orlik »

Czyli rozumiem, że letnie na suchym wychodzą lepiej niż zimowe w każdym zakresie temperatur, a na mokrym kilka metrów gorzej do 8 stopni. Więc jeżeli u mnie będzie taka zima jak w roku ubiegłym(przez większy czas sucho) to tylko utwierdza mnie w tym, że nie chce mi się zmieniać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Opony zimowe

Post autor: rezon »

też niby mam RZ na blachach, ale ubiegłorocznej zimy na pewno nie nazwałbym suchą. Już nie dorabiaj teorii do własnego lenistwa. Nie chce Ci się wymieniać i tyle w temacie. Przecież zawsze chodzi o te "tylko kilka m".
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opony zimowe

Post autor: Camillinhio »

orlik pisze:Czyli rozumiem, że letnie na suchym wychodzą lepiej niż zimowe w każdym zakresie temperatur, a na mokrym kilka metrów gorzej do 8 stopni. Więc jeżeli u mnie będzie taka zima jak w roku ubiegłym(przez większy czas sucho) to tylko utwierdza mnie w tym, że nie chce mi się zmieniać.
No właśnie o te kilka metrów chodzi, bo to przepaść jest.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Opony zimowe

Post autor: orlik »

Tak, ale na suchym też jest przepaść między jednymi a drugimi. Reguła jest taka, że trzeba mieć świadomość, że nie ma co szaleć i tyle, a jadąc do sklepu i to w korku z dozwolonymi prędkościami 50-60 nie widzę sensu i tyle. Jak ktoś będzie robił dużo km to nie ma dyskusji, po mieście inna sprawa. Ja pracuję z domu, nie mam zamiaru się przemieszczać i tak do tego podchodzę. Jak będę czuł, że jest źle to pojadę drugim autem na zimówkach albo sobie zmienię opony - na razie czekam. Rezon lenistwo to jedno, a drugie to podczas ostatniej zimy fatalnie mi się jeździło na zimówkach (hankook) (powyżej 3 stopni dalej są twarde i głośne, a droga hamowania na suchym była niestety odczuwalnie dużo gorsza).
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Opony zimowe

Post autor: orlik »

rezon pisze: 24 paź 2020, o 06:30 też niby mam RZ na blachach, ale ubiegłorocznej zimy na pewno nie nazwałbym suchą. Już nie dorabiaj teorii do własnego lenistwa. Nie chce Ci się wymieniać i tyle w temacie. Przecież zawsze chodzi o te "tylko kilka m".
Może to świadczyć, że faktycznie rzadko korzystałem z auta w tamtym okresie, bo nie pamiętam, a jak już korzystałem to było rozjeżdżone.
Jedni sprzedają auta jak są im nie potrzebne innym nie chce się kół wymieniać, każdy dostosowuje auto do siebie, byle oczywiście z głową.
Mi się po prostu nie chce dźwigać 4 kół ważących po ok. 20kg w dół a potem 4kół letnich w górę z 4 piętra bez windy, żeby móc pojechać na zakupy raz w tygodniu ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Opony zimowe

Post autor: rezon »

orlik pisze: 24 paź 2020, o 19:52 ....
Mi się po prostu nie chce dźwigać 4 kół ważących po ok. 20kg w dół a potem 4kół letnich w górę z 4 piętra bez windy, żeby móc pojechać na zakupy raz w tygodniu ;)
I nie ma potrzeby dorabiania do tego teorii o suchych zimach czy podobnym zachowaniu. Nie chce Ci się nosić i tyle. Każdy decyduje za siebie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Opony zimowe

Post autor: orlik »

Masz rację, i o tym powiedziałem na samym początku. Nie chce mi się, bo nie widzę takiej potrzeby w moim przypadku - nie myl tylko proszę ,,niechcenia" z brakiem rozsądku. Ty masz potrzebę to wymienisz, przecież nie zrównam Cię z błotem, bo tak jak mówisz każdy decyduje za siebie i każdy powinien wiedzieć co jest dla niego właściwe i czy i jak będzie jeździł.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Opony zimowe

Post autor: Tom-Tdi »

Od siebie mogę polecić dunlop winter sport 5, cicha i dobra opona.
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: Opony zimowe

Post autor: johny07z »

Zastanawiałem się dokładnie nad tymi samymi modelami opon. Mój faworyt to Bridgestone, ale cena była ciut większa od pozostałych, które kosztują niemal tyle samo. Przynajmniej w ofertach, które ja przeglądałem. Hankook miałem w dwóch moich poprzednich autach combi - Vectra, Mondeo. Wybrałem je ze względu na asymetryczny bieżnik, ponoć mnie ząbkują takie opony. Nie kojarzę, by były bardzo głośne, według testów są. Chciałem je kupić ponownie, tym bardziej, że znowu mam combi, ale zdecydowałem się na nowszą konstrukcję - Vredestein, która w testach wypada ciut lepiej jak Hankook. Wiem, że jest kierunkowa, ale postaram się rotować kołami, by uniknąć wspomnianego ząbkowania.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Opony zimowe

Post autor: orlik »

Hankook jest głośny powyżej pewnej temperatury, już nie pamiętam, ale chyba okolicy +3 stopnie. Poniżej jak ręką odjął.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Opony zimowe

Post autor: Sdss »

Ja mam Nokiany wr a4 jest ciszej niż Conti.
ODPOWIEDZ