Wymiana zegarów a korekta silnika

swk123
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, o 21:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170km
Imię: Przemysław

Wymiana zegarów a korekta silnika

Post autor: swk123 »

Cześć

Od kilku dni posiadam skodę superb II, w moich zegarach padło oświetlenie jednej diody podświetlającej wskazówkę obrotościomierza. Wymiana zegarów jest dość prosta i tania ale naprawa, już nie koniecznie. Dlatego pisze z pytaniem, czy jeśli wymienię całe zegary to sterownik wczyta mi mój przebieg, czy będzie to przebieg auta, z którego pozyskałem zegary. Jak to wygląda w SkodzieSB2?

Pozdrawiam.
maciekdab859
Posty: 43
Rejestracja: 27 mar 2018, o 07:50
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Wymiana zegarów a korekta silnika

Post autor: maciekdab859 »

Wymieniałem licznik u siebie. Trzeba kodować kluczyki na nowo, a przebieg będzie z poprzedniego auta. Wymieniałem w ASO (licznik używany), kluczyki zakodowali, a w kwestii przebiegu rozłożyli ręce (był dużo niższy i byłem już po pierwszej kontroli stanu licznika podczas kontroli drogowej policji) i kazali szukać "magika". Za wymianę i kodowanie kluczyków wzięli 500 zł.
swk123
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, o 21:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170km
Imię: Przemysław

Re: Wymiana zegarów a korekta silnika

Post autor: swk123 »

Rozumiem, czyli nie dość, że trzeba dać 500zł w ASO to jeszcze 100zł "magikowi" za przekręcenie, żeby nikt się nie czepiał :D To już chyba polutuje te ledy sam. Dzięki! :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana zegarów a korekta silnika

Post autor: Enriquez »

Zapytaj na naszym forum użytkownika Spacewalker. Ma to opanowane. Wymiana plus przebieg. Na forum passata ma nick Major.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ