Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
tookie
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2020, o 10:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tookie »

chodzi o S3
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

JacekRS pisze: 25 sie 2020, o 08:31 Ja tam nie wiem, ale moja kuzynka miałą 508 od nowości - diesla, 8 lat nim się kulała, nagrzmociła chyba ze 400kkm i złego słowa na to auto nigdy nie powiedziała.
A ja wziąłem się za wyciszanie swojej V60 (poprzedni model) i widzę różnice konstrukcji między Volvo - wcale nie flagowym, a flagową Skodą czyli Superbem. Fabryczne maty tłumiące nie są w łosiu w zaniku, jak to było w Superbie. Jakieś plastiki w bagażniku grube, solidne - mocowanie śruby M8 :shock: Boczki bagażnika na M6. grubość plastików to ok. Superbowe x2. Wszystko łatwo demontowalne i nadaje się do ponownego montażu. Żeby była jasność - Superba oceniałem jako dość solidnie zbudowany samochód. A tu jednak coś w dwuletnim samochodzie potrafiło mnie zaskoczyć solidnością. Ale tego modelu to już Volvo też nie produkuje :( Nowe są "nowocześniejsze".
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: AdamB »

Witajcie, dawno mnie tu nie było. Po 3 latach spędzonych z Superbem stwierdziłem, że nie potrzebuję mieć aż tyle miejsca w środku ani tak dużego bagażnika. W dodatku nie przypadła mi do gustu praca skrzyni DSG, więc zmieniłem Superba na GLC Coupe.

Co ciekawe, pomimo opadającego dachu, w Mercedesie ilość miejsca nad głową z tyłu jest porównywalna do miejsca w Skodzie. :shock: Jednak najbardziej zaskoczyła mnie reakcja ludzi na znaczek na masce. :lol:
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: barteka3 »

bo to powinno być tak jak z ubraniem - kupujesz odpowiedni rozmiar a nie "największy dostępny" :)
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: AdamB »

Dobrze powiedziane :)

A swoją drogą podróż GLC Coupe wcale nie jest mniej komfortowa. Oczywiście na długość nie ma tyle miejsca co w Superbie, ale też go aż tyle nie potrzeba, bo siedzi się wyżej i taka pozycja jest moim zdaniem dużo lepsza. Zrobiłem już kilka długich tras i w ogóle nie bolał mnie kręgosłup, czego nie mogę powiedzieć w przypadku Superba.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Doniec »

No i jednak po intensywnych poszukiwaniach wzialem BMW X5, a kurkę biorą znajomi, zresztą 3ci w kolejce i bez wystawiania

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

anastazyy
Posty: 398
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Najbardziej przy zakupie bmw nie chce mi sie chodzic na kurs jak nie używać kierunkowskazów i BT do tel. :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

A ja w zamian miałem zostawić sobie Superba i taki był zamysł. Ale pojechałem na serwis olejowy do salonu i już Superb nie wrócił do mniej. Handlowiec odkupił go ode mnie, bez problemu.
Cena nawet taką jaką chciałem dostać.
Wiem że sam sprzedał bym drożej ale męczyć się z " Januszami" którzy przychodzili by tylko po to aby pojeździć sobie 300 KM i jeszcze słuchać marudzenia.
Serwis da gwarancję i pewnie dorzuci 20 koła i sprzeda bez problemu.
Co dalej?
Najbliżej mi do X3 w hybrydzie , miałem na dobę w dieslu i auto a w zasadzie jego komfort i wygłuszenie mnie zachwyciło , jak dojdzie lepszy napęd hybrydowy będzie tylko lepiej
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

BMW G30, po 5kkm użytkowania, mogę coś napisać. Samochód bardzo fajny, miejsca z przodu dla kierowcy 180cm/90kg wystarczająco, wygodnie. Z tyłu miejsca mniej niż w SIII, ale nie narzekam.
Jako, że to sedan, trzeba się pogodzić z funkcjonalnością bagażnika taką a nie inną, ale jakiegoś problemu większego nie widzę. W samochodzie jest w ch00j ciszej niż w SIII, motor 2.0 benzyna 252PS w xdrive, do jazdy po mieście i na trasy całkiem, ok, spalanie mieszane to poniżej 10l/100km. Trasa 400km Jaworzno-Mazowsze-Jaworzno średnio 8,5l/100km, przy czym jazda z BOBO na pokładzie, więc nie jadę "zerojedynkowo". Jednak brakuje paru koni, po przesiadce z 430PS :) Skrzynia ZF pracuje kulturalniej niż DQ250 (VI biegów), generalnie nie żałuję przesiadki, SIII tez nie żałuję że kupiłem , jednak 5`ka dużo bardziej komfortowa :)
Sdss
Posty: 536
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

JacekRS pisze: 10 lis 2020, o 07:58 BMW G30, po 5kkm użytkowania, mogę coś napisać. Samochód bardzo fajny, miejsca z przodu dla kierowcy 180cm/90kg wystarczająco, wygodnie. Z tyłu miejsca mniej niż w SIII, ale nie narzekam.
Jako, że to sedan, trzeba się pogodzić z funkcjonalnością bagażnika taką a nie inną, ale jakiegoś problemu większego nie widzę. W samochodzie jest w ch00j ciszej niż w SIII, motor 2.0 benzyna 252PS w xdrive, do jazdy po mieście i na trasy całkiem, ok, spalanie mieszane to poniżej 10l/100km. Trasa 400km Jaworzno-Mazowsze-Jaworzno średnio 8,5l/100km, przy czym jazda z BOBO na pokładzie, więc nie jadę "zerojedynkowo". Jednak brakuje paru koni, po przesiadce z 430PS :) Skrzynia ZF pracuje kulturalniej niż DQ250 (VI biegów), generalnie nie żałuję przesiadki, SIII tez nie żałuję że kupiłem , jednak 5`ka dużo bardziej komfortowa :)
Ciszej w jakich zakresach prędkości? Miałeś kolejne szyby ? Wg mnie S3 ma kiepsko wyciszoną podłogę i nadkola.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Sdss pisze: 10 lis 2020, o 09:23
Ciszej w jakich zakresach prędkości? Miałeś kolejne szyby ? Wg mnie S3 ma kiepsko wyciszoną podłogę i nadkola.
W każdych zakresach. Nie wiem o jakie "kolejne" szyby Ci chodzi.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Doniec »

Pewnie o klejone...


Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Sdss
Posty: 536
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Doniec pisze: 12 lis 2020, o 10:50 Pewnie o klejone...


Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
Tak , słownik nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

W SIII nie miałem podwójnych szyb, zwykłe były. w BMW też nie mam żadnych dodatków antyakustycznych. Auto jest lepiej wyciszone.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Bliźniacze do Superba - A6 też jest lepiej wyciszone.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ