Columbus w MY2021 + fotoradary

Awatar użytkownika
Cypriano
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2018, o 09:40
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re: Columbus w MY2021 + fotoradary

Post autor: Cypriano »

kefirek pisze: 24 lis 2020, o 08:36 Czy ktoś z użytkowników ma Columbusa z roku modelowego 2021? Sprzedawca nie był pewny w 100% ale napomniał, że jest wielce prawdopodobne, ze Columbus MY2021 stracił wejście na CD/DVD, kardy SD i SIM (zastąpiony eSIM). Ktoś ma u siebie, żeby sprawdzić?
Co za lipa i wyciąganie kasy... z instrukcji do Superba 07-2020, faktycznie wynika że nie ma ani CD/DVD ani SD, a transmisja danych możliwa tylko po podłączeniu do hotspota, albo przez skodowy eSIM - 2GB za 30 złotych https://skoda.cubictelecom.com/pl/
(aktualnie mam SIMa z 15GB za 15PLN netto - to w zupełności wystarcza, żeby na dalszych wypadach dzieciaki pooglądały sobie bajki na tabletach)

Nie znalazłem nic o możliwości użycia własnego numeru dla eSIM.
eSIM był już wcześniej - do obsługi Skoda Connect.

Robienie hotspota z telefonu, to dobre w Dacii, a nie w samochodzie za 200k PLN
:evil:
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Columbus w MY2021 + fotoradary

Post autor: kefirek »

Czyli 5 koła w błoto.... Dobra to inaczej Columbus ma chociaż wbudowany dysk twardy? Idzie na tym odpalić bajki/filmy?
grzesik1
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2020, o 20:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Grzegorz

Re: Columbus w MY2021 + fotoradary

Post autor: grzesik1 »

Potwierdzam brak cd w superbie my2021 ;/
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Columbus w MY2021 + fotoradary

Post autor: mkuldane »

Odkopuję temat z trochę lamerskim pytaniem

Dopiero od 2 dni ćwiczę nowego SS i nie do końca jeszcze wszystko ogarniam. Jak telefon łaczy mi się po BT z autem, to automatycznie wyciszają się na tel. wszystkie powiadomienia (m.in. te z Yanosika). Ale car audio tez ich nie odtwarza. Po prostu jest cisza. Na próbę włączyłem w tel. YouTuba i no i jak się ustawi w samochodzie źródło dźwięku jako BT to oczywiście wtedy słychać tego YT. No ale radio nie gra (bo źródłem jest BT). Jak to ustawić, żeby normalnie grało radio, komunikaty z navi samochodowej i komunikaty z telefonu (np. te z Yanosika)?

Oczywiście mogę sobie ręcznie w tel. przestawić z powrotem, żeby komunikaty szły z telefonu (a połączenia telefoniczne normalnie przez Columbusa), ale chciałbym wolałbym, żeby szły przez Columbusa.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Columbus w MY2021 + fotoradary

Post autor: SS »

Ja ma ustawione w Y żeby ostrzeżenia dawał tylko przez głośnik telefonu (nie mam włączonych komend nawigacyjnych Yanosika). Wtedy navi w aucie sobie, telefon sobie. Problem jest tylko taki, że jak rozmawiam przez zestaw głośnomówiący to ostrzeżenia z Y słyszy mój rozmówca. Czasem jest wesoło jak mnie przeprasza rozmówca, że przez niego zapłaciłem mandat a to tylko info, ze stoją z radarem.
Pisał Sebastian
ODPOWIEDZ