Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tekus »

rezon pisze:dla mnie największa przepaść to fotele - nie wiem na czym dokładnie polega różnica, ale odczuwam ją bardzo wyraźnie - na plus dla łosia.
To fakt, zwłaszcza z masażem Obrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Sdss pisze: 22 gru 2020, o 16:40 Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
Volvo może i aspiruje do premium, ale chyba jeszcze trochę brakuje, a Mazda 6 to takie premium jak Octavia. Design ma fajny, ale wyciszenie to jakaś masakra. Rozważałem po S2.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Sdss pisze:Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
Ja miałem Mazdę 6 tę nową i jak przesiadłem się na Superba 3 280 KM to była przepaść na korzyść Skody.
Miałem Mazdę z pierwszych produkcji.
Często byłem na serwisie jak na tak niby niezawodne auto. Skoda tylko na olej jeździła, a Mazda długo by pisać pierdoły ale zawsze z silnikiem nic się nie działo.
Teraz kupiłem Audi i jest oczywiście lepiej niż w Superbie, ale przeskok mniejszy niż Mazdą a Skodą
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Sdss pisze:Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
Mazda premium, haha :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

enocylhdclub pisze: 28 sty 2021, o 22:10
Sdss pisze:Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
Mazda premium, haha :D
nom jeblem :D :D :D
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
anastazyy
Posty: 403
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

enocylhdclub pisze:
Sdss pisze:Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
Mazda premium, haha :D
Hahahahahhaha

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

CLO27 pisze: 29 sty 2021, o 10:01
enocylhdclub pisze: 28 sty 2021, o 22:10
Sdss pisze:Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
Mazda premium, haha :D
nom jeblem :D :D :D
Głowa przestała już boleć? Duża była wysokość ? Twarde podłoże ?
anastazyy pisze: 29 sty 2021, o 10:56
enocylhdclub pisze:
Sdss pisze:Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
Mazda premium, haha :D
Hahahahahhaha

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Materiały jak i jakość wykończenie wnętrza Mazdy jest kilka razy lepsza niż Skody. Tak hak napisał kolega Peb, w nowych modelach jest dużo lepiej.

Premium z nazwy https://youtu.be/rtu5X2xDOyw
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1047
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Sdss pisze: 29 sty 2021, o 21:47 Materiały jak i jakość wykończenie wnętrza Mazdy jest kilka razy lepsza niż Skody. Tak hak napisał kolega Peb, w nowych modelach jest dużo lepiej.

Premium z nazwy https://youtu.be/rtu5X2xDOyw
Nie powiem... Wnętrze jak na mazdę robi robotę
Może ta "skóra" nie powala ale design jest na wysokim poziomie

Ale jeżeli chodzi nadal o kwestie zabezpieczenia antykorozyjnego... Daj spokój... Ja mam Skodę z 2016r z przebiegiem ponad 445tys km i zarówno nadwozie i przede wszystkim podwozie są w bdb stanie czego nie można powiedzieć o Mazda 6 kombi 2015r od kuzyna mojej żony (Z NIEMIEC!) oraz Mazda 3 HB z 2018r od "znajomego" mojego ojca...
Obydwa modele już mają "rumieńce" na nadkolach i okolicach progów pod spodem belka/wózek oraz elementy zawieszenia wyglądają jak w moim Accordzie z 2004roku (tzn ACC wyglądał bdb jak na swój wiek :P)...

W obydwóch przypadkach problem z luzowaniem/wymianą śrub mimośrodowych zawieszenia tylnego (zbieżność). W maździe 6 pojawiły się już problemy z elektryką (swirujaca szyba kierowcy, dyskotekowe oświetlenie wnętrza, awaria klapy bagażnika - przecięta wiązka) tył po dwójce dzieci wygląda jakby jakąś bomba wybuchła a samochód ma raptem ~120tys km nastukane i to większość po autostradach.

Takich przypadków jest jednak więcej
Jeżeli nie wyeliminują tych bubli to raczej nadal nie będą mogli aspirować do miana marki Premium
Jak dbasz tak masz
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Kuster pisze: 30 sty 2021, o 04:32
Sdss pisze: 29 sty 2021, o 21:47 Materiały jak i jakość wykończenie wnętrza Mazdy jest kilka razy lepsza niż Skody. Tak hak napisał kolega Peb, w nowych modelach jest dużo lepiej.

Premium z nazwy https://youtu.be/rtu5X2xDOyw
Nie powiem... Wnętrze jak na mazdę robi robotę
Może ta "skóra" nie powala ale design jest na wysokim poziomie

Ale jeżeli chodzi nadal o kwestie zabezpieczenia antykorozyjnego... Daj spokój... Ja mam Skodę z 2016r z przebiegiem ponad 445tys km i zarówno nadwozie i przede wszystkim podwozie są w bdb stanie czego nie można powiedzieć o Mazda 6 kombi 2015r od kuzyna mojej żony (Z NIEMIEC!) oraz Mazda 3 HB z 2018r od "znajomego" mojego ojca...
Obydwa modele już mają "rumieńce" na nadkolach i okolicach progów pod spodem belka/wózek oraz elementy zawieszenia wyglądają jak w moim Accordzie z 2004roku (tzn ACC wyglądał bdb jak na swój wiek :P)...

W obydwóch przypadkach problem z luzowaniem/wymianą śrub mimośrodowych zawieszenia tylnego (zbieżność). W maździe 6 pojawiły się już problemy z elektryką (swirujaca szyba kierowcy, dyskotekowe oświetlenie wnętrza, awaria klapy bagażnika - przecięta wiązka) tył po dwójce dzieci wygląda jakby jakąś bomba wybuchła a samochód ma raptem ~120tys km nastukane i to większość po autostradach.

Takich przypadków jest jednak więcej
Jeżeli nie wyeliminują tych bubli to raczej nadal nie będą mogli aspirować do miana marki Premium
Zrobili duży krok w kierunku Premium, cx5, 3 czy cx30 mają świetne wnętrze i dobre materiały.
Blachy zgadza się, Mercedes też rdzewieje 😁
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Sdss pisze: 30 sty 2021, o 13:20 ...
Zrobili duży krok w kierunku Premium, cx5, 3 czy cx30 mają świetne wnętrze i dobre materiały.
Blachy zgadza się, Mercedes też rdzewieje 😁
Mazda premium???? To moje Volvo jest superhiper nadpremium. Design Mazdy jest jednym z lepszych, czerwony kolor wręcz strzał w 10. Materiały przeciętne, a komfort jazdy nieporównywalny nawet do Superba - negatywnie. Byłem mocno rozczarowany jazdami Mazdą 6 i CX5 jak szukałem następcy Superba. Głośno jak w Fabii. zachowanie na drodze też przeciętne.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Marek23
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2019, o 22:44
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 280/400
Imię: Marek

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Marek23 »

Poza tym dynamika silników Mazda to dramat z przed 15 lat.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1047
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Marek23 pisze: 30 sty 2021, o 22:34 Poza tym dynamika silników Mazda to dramat z przed 15 lat.
W MPS nie jest taki zły ^^ ale jak się coś wysra w tym silniku.... A na pewno prędzej czy później coś się wysra... To już lepiej jest auto zmienić niż próbować to reanimować ^^
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Premium mazda wygrała wątek można zamykać hahahahahahhaahaahahahahahahahahahahahaha
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5817
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pab567 »

Ja tam aktualnie produkowanej Mazdy będę bronił. Sam wybrałem CX-30 jako następcę Yeti pomimo słabszej dynamiki i użyteczności niż SEAT Ateca. Ale wyciszenie, jakość materiałów wykończeniowych, jakość audio i jeszcze kilka drobiazgów jak matriksowe LEDy z przodu czy head-up display przeważyły. Że o design i Soul Red Crystal nie wspomnę. Zabezpieczenie antykorozyjne poprawili (tak, wiem, przekonam się za kilka lat) więc ten argument do mnie nie trafia.
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

Nie poprawili :) kolega w Mazdzie pracuje i trochę naopowiada jak się spotkamy.
Jeden niedopilnowany odprysk i za kilka tygodni będzie "pryszcz".
Poleca swoim klientom newraligncze miejsca oklejać folią bezbarwną.
ODPOWIEDZ