Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Może na tle Yeti to Mazda wygląda na premium, ale tylko wygląda. Jeździ zupełnie przeciętnie. Do Volvo nawet nie ma co porównywać komfortu jazdy i hałasu, a ja na pewno łosia nie zaliczam do premium.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tekus »

A co dzisiaj jest premium? Poważnie pytam, jak oglądam "premium" w postaci wszechobecnego chromu, tabletów, fejkowych wydechów to mnie lekki śmiech ogarnia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: oolsztyniak »

Teraz już chyba premium to tylko sportowe fury są , reszta to kibel z tandetnych materiałów, napakowane elektroniką co ma się zepsuć dość prędko.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: caballero »

https://www.cx30talk.com/threads/this-n ... #post-5892

Tu ktoś pisał, że nawet zwrócił swoją Mazdę 3 do dealera i otrzymał zwrot kasy, po kilku wizytach w serwisie z reklamacjami dot. hałasów grzechotania w kabinie.
Większość chwali, że CX30 dobrze wycisza hałasy z zewnątrz. Tylko gorzej z wnętrzem.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

tekus pisze: 1 lut 2021, o 08:33 A co dzisiaj jest premium? Poważnie pytam, jak oglądam "premium" w postaci wszechobecnego chromu, tabletów, fejkowych wydechów to mnie lekki śmiech ogarnia. Obrazek
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
No ja mam prawdziwe dwa wydechy, nie to co znajomy w A6 obydwa z zaślepkami, a rura pod spodem ;) To może jednak mam premium? :lol: :lol: :lol: . Zwłaszcza, że jak coś przypomina metal w środku - to jest metalowe, a nie tworzywo chromowane ;) I konstrukcję ma jakąś niedzisiejszą - ze śrubami. i 20% więcej KM za wygląd ;) Ceny w serwisie są na pewno bardziej premium niż w ludowej Skodzie ;) Najważniejsze, żeby wygodnie i bezpiecznie się jeździło, a czy taki znaczek czy inny?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5817
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pab567 »

Miałem CX-30 na weekend, przejechałem kilkaset kilometrów i żadne dziwne odgłosy mnie nie niepokoiły. Samochody tamtych klientów (USA, Kanada) pochodzą z fabryki w Meksyku a mój płynie z Japonii więc może nie będzie miał tego problemu.

Porównywałem CX-30 nie z Yeti tylko z aktualnie produkowanym Seatem Ateca i jak dla mnie jest przepaść pomiędzy wykończeniem Mazdy i Seata - oczywiście na korzyść Mazdy.

Jeśli chodzi o zżerającą Mazdy rudą to poruszałem ten temat ze sprzedawcą gdyż mam znajomego który kupił w 2017 roku Mazdę 6 i samochód, który normalnie był garażowany, po 1.5 roku miał 3 ogniska rdzy. Dostałem informację, że problem rzeczywiście był dość medialny (patrz flm https://youtu.be/moYKWASrOUQ?t=193 ) aczkolwiek zostal rozwiązany. Aktualna informacja ze strony Mazdy:

Od pojawienia się modeli wykonanych w technologii Skyactiv, nadwozia naszych samochodów są wykonane z ocynkowanej blachy, która eliminuje ryzyko pojawienia się rdzy. Oprócz tego, każda Mazda trafaiająca na polski rynek ma podwozie pokryte specjalną masą woskową dodatkowo chroniącą przed działaniem wilgoci, soli i skutków uderzeń kamieni. Dowodem na skuteczność naszych zabezpieczeń jest 3-letnia gwarancja na lakier i powierzchniową korozję poszycia karoserii oraz 12-letnia gwarancja na perforację nadwozia. Obecność powłoki cynkowej na elementach nadwozia naszych samochodów potwierdziły niezależne badania wykonane w listopadzie 2018 r. przez Instytut Lotnictwa w Warszawie.

Szczegóły znajdziesz pod linkiem https://pl.cdn.mazda.media/7cc9a0aa0f58 ... rnd=496030.


Faktem jest, że Mazda nie zanurza nadwozia w kąpieli tylko natryskuje ocynk co może byc mniej skuteczne jednak ponieważ gwarancja na perforację nadwozia wynosi 12 lat (niezależnie od przebiegu) a samochodem nie zamierzam jeździć więcej niż 6 lat więc jakoś nie czuję tutaj presji...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

No dobra ok ja nie mówię, że nie są lepsze niż były, nawet mi się podobają, ale zarówno mazda, seat, skoda, fiat, ford itp to nie są marki premium w moim odczuciu oczywiście...premium to np lexus więc jak nawet taki pseudo premium renault talisman albo peugeot 508 piszą sobie w folderku że są premium to mnie nie przekonują, jak widac jednak niektórych tak bo to potem przywołują (nie ty pab ale kolega widzę że łyknął )...Dla mnie to tak naprawdę znaczenia nie ma bo jeździłem różnymi wozami łącznie z bentleyami, rolsami itp i innymi wozami super "exlusiwnymi" jakoś mnie nie urzekły, ale nigdy o żadnej skodzie nie napisałbym na poważnie, że jest premium...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: spike1314 »

Dziwny temat się zrobił zamiast sensownych alternatyw dla Superba, licytacja co jest premium a co nie. Ja wam powiem tak na początku lat 80-tych mój ojciec miał Fiata 125p (duży fiat) i jedno jest pewno to był wtedy dla wszystkich moich kolegów premium. Jeden miał (oczywiście rodzice) Trabanta, drugi Malucha a trzeci popylał na co dzień Jelczem MPK. Większość współczesnych aut o których piszecie moim zdaniem to skok cywilizacyjny i żadne auto fabryczne dla ludu sprzed 10 czy 20 lat nie umywa się pod kątem jakości prowadzenia, mocy silnika i przede wszystkim wyposażenia do tego co mają współczesne auta klasy średniej, to samo uważam o jakości wnętrz. Co do mnie przesiadłem się z Lexusa NX do Superba i naprawdę z tego powodu nie wyrywam sobie włosów z głowy, nagle po prostu zrobiłem się człowiekiem nie premium.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

To ja wam powiem trochę z mojego podwórka. Mamy w firmie 10 superbow 2018 1.8 dsg. W kwietniu muszę zmienić 5 aut. Dziś testowaliśmy Rav4 2.5 hybryda 222 kucy i auto daje rade. Po rabacie mamy cenę mniej niż 140k pln, duże auto, duży bagażnik, dobre wyposażenie i naprawdę fajnie to jedzie. Oczywiście nie jest to demon prędkości ale jak na auto firmowe po mieście jak najbardziej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1050
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

Ale zapytam tak... Wy mówicie o nowych czy używanych też? ^^
Ja o nowych nie myślę bo musiałbym obracać się w kręgach Fiata Tipo :P

Superb wg mnie świetna bryła taka zadziorna mimo że "inni" twierdzą że jest nudna ale może... Ja już się zestarzałem do tego auta?
Duży bagażnik to u mnie mus (dziecko - wózek + pies - Seter)

Ale jakbym miał rozglądać się na nowo to używki:
Passat B8 - rozglądałem się ale przebijał mój planowany budżet
"Nudny" z zewnątrz i dziwny w środku ale w wersji Rline daje radę, do tego opcja 2.0BiTdi 240KM, wentylowane fotele z masażem, ledowe światła w standardzie, Virtual cockpit...

Arteon SB - to już dużo ładniejszy Pasek... Opcje podobne ale... Cena co najmniej +20tys zl

A6C7 - ooooo... Tak jeszcze Competition 313KM quattro
Niestety w moim zasięgu były tylko "bieda" edyszjony bez nawet pojedynczego S-Line w manuału (biorę pod uwagę tylko Automat ale skreślam bezstopniówkę)

Jakbym nie miał psa to prawie na pewno grałbym Audi A7 C7
Tym to się pięknie jeździ... 3.0TDi może nie jest wdzięczne w serwisowaniu ale ~700NM robi robotę ;)
Jak dbasz tak masz
rzotkiewa
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2021, o 06:27
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rzotkiewa »

Ja zakładałem budżet do 200k i wbrew pozorom wielkiego wyboru nie ma... Brałem pod uwagę tylko auta nowe i tylko z grupy VW. Każdym z tych aut przejechałem się porównałem ale ze względu na warunki praktyczne wybrałem SIII
1. Skoda Octavia IV 2.0 TDI 4x4 200KM - wszystko fajnie w konfiguracji wyszło ok 180k. Jednak po rozmowach z serwisantami odpuściłem. Samochód nowy sporo akcji z serwisami.
2. Skoda Superb III FL L@K 2.0TDI 4x4 -(204k w konfiguratorze)- Tutaj zdecydował zdecydowanie kufer do którego wrzucisz psa, kota teściową i jeszcze sporo miejsca zostanie. Wersją sprzed liftu robiłem trasy po 1000km dziennie. Komfort, spalanie wszystko na plus
3. VW ARTEON 2.0TDI 200KM(214k w konfiguratorze) - Samochód piękny, masa miejsca. Niestety Bagażnik porażka mały niepakowany... Jeśli Arteon to tylko w sedanie i 2 litrowej benzynie....
4. Audi A6 2.0TDI 204KM quatro - tutaj niestety wchodziła w grę tylko i wyłącznie wyprzedaż rocznika 2020 i niestety w cenie do ok 220k. Koniec końców z 5 samochodów którymi byłem zainteresowany 4 sprzedały się zanim dostałem odpowiedz od dilera odnośnie rezerwacji... A 5 został uszkodzony :)
Na najbliższe 3 lata został więc SIII, po budowie domu przymierzę sie do Arteona albo A7
RogerFederer
Posty: 50
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 15:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Aktualnie: 250KM i 339NM
Imię: Dominik
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: RogerFederer »

baarttbaartt pisze: 4 lut 2021, o 20:04 To ja wam powiem trochę z mojego podwórka. Mamy w firmie 10 superbow 2018 1.8 dsg. W kwietniu muszę zmienić 5 aut. Dziś testowaliśmy Rav4 2.5 hybryda 222 kucy i auto daje rade. Po rabacie mamy cenę mniej niż 140k pln, duże auto, duży bagażnik, dobre wyposażenie i naprawdę fajnie to jedzie. Oczywiście nie jest to demon prędkości ale jak na auto firmowe po mieście jak najbardziej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skrzynie nie padają? :P
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

RogerFederer pisze: 5 lut 2021, o 09:29 Skrzynie nie padają?
padają , padają... :D
nie tylko w ravkach..
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Firmowe. Gwarancja. Przebiegi max 60kkm na 3 lata wiec nie martwię się czy skrzynie padają czy nie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
broniek
Posty: 280
Rejestracja: 29 lut 2016, o 20:51
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: broniek »

Powoli przymierzam się do zmiany auta, aktualnie S3 2.0TSI 280KM. Zawsze byłem fanem benzyn ale nie wiem czy do suva nie wziać diesla.
Na celowniku mam BMW X5 40i lub 30d.
Oba motory to 3 litrowe r6.
40i ma 333KM i 450Nm
30d to 286KM i 650Nm
Przebiegi ok 15 tys rocznie, do roboty mam 10km.
S3 Kogut à la SportLine 280 viewtopic.php?f=18&t=11178
ODPOWIEDZ