Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

broniek pisze: 7 lut 2021, o 14:51
Touareg 3.0 tfsi korci, to jest kawał auta, sporo miejsca w środku i bagażniku.
Silnik testowałem w a6 i jest fajny ale samego touarega nigdy nie prowadziłem.
Na pewno nie jest to premium ale cenowo mniej jak bmw o jakieś 40k.
Auto na pewno godne rozważania.
Czy ktoś testował?
jeżdżę czasami tuaregiem i x5 .
auta porównywalne , w tuaregu trzeba zawias na sport jeździć wtedy prowadzenie lepsze do szybszej jazdy jak w bmw.
wygląd - kwestia gustu... z zewnątrz tuareg , w środku bmw , oczywiście to tylko moje zdanie.
bmw jakby bardziej poręczniejsze , zwrotniejsze mimo że jest większe ..
ciszej chyba w touaregu przy trochę większych prędkościach .
silnik v6 ładniej brzmi.. skrzynia mocna i tu i tu ...napęd mniej awaryjny w vw.
materiały w wewnątrz , głównie chodzi mi o tapicerkę w bmw o wiele lepsze.. mam gdzieś zdjęcia co się zrobiło z boczkiem w tuaregu po 130tyś ..masakra jakaś..mogę poszukać
w zapasowym kole w bmw mieści się od cholery bagażu..kilka par butów narciarskich jak dobrze pamiętam.. :D
generalnie obydwa modele mocno dopracowane , klient/znajomy który ma tuarega to już 3 z kolei , za kazdym razem wymienia na nowszy model jak mu sie kończy lising , mówi ze każdy nowszy model jest ulepszony w widocznym dla kierowcy stopniu.. . nie chce nic innego a kilka ciekawych wozów już miał w swoim życiu i pewnie na kilka ciekawych/droższych bez problemu by go było stać. zresztą jego znajomi mają cały przekrój marek premium przez duże P więc również ma porównanie..
od razu piszę ze jeździłem tylko dieslami , a z prędkościami autostradowymi i tak bardziej sportowo tylko bmw , zresztą dawało radę co byłem zaskoczony bo fanem suvów nie jestem..
jakby było mnie stać na nowy i miał wybierać to sam nie wiem co.. :) , ale chyba jednak tuarega ..
jakbyś chciał coś jeszcze się dowiedzieć to pytaj , może będę mógł odpowiedzieć..
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

SUV'y też mają osiągi i tu nie widzę minusów, ale wiatr łapie każdy - dlatego preferuję kombi na podniesionym podwoziu.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

rezon osiągi tak , jak najbardziej..
jednak szybka jazda z mijankami , szybka jazda po krętych drogach jednak suv odpada przy osobowym..
tylko fakt..jestem powoli starszym panem i zaczynam jeździć wolniej , spokojniej.. , mniej się śpieszę.. , tak jakbym się już wyszalał na szosie.. :)
mówiąc szczerze jak kupowałem audi akurat mogłem wziąć od tego mojego klienta jego poprzedniego touarega w niedużo większych pieniądzach..
jednak utrzymanie jest sporo droższe , ale może bym to przebolał jakoś .. ;) ..
niestety problem największy to zmieścić sie do standardowych garażów.. , wjechać się jeszcze da ale za cholerę nie da się wysiąść ..
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

hehe ja też się starzeję bo rozważam wielkie krowulska wcale nie take szybkie....czas zabija prędkość :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

no chyba tak.., jakieś mniejsze zapotrzebowanie na adrenalinę..
ja zaczynam już naprawdę wolno jeździć , nawet żona mi to powiedziała..
oczywiście jak mam jakąś zajawkę to wale do oporu ale to już naprawdę coraz rzadziej..
mam na codziennej trasie do pracy kawałki którymi kiedyś regularnie latałem min 160/170 a jak się z kimś złapałem to i 200.., teraz na tempomacie 110 i widoczki oglądam.. :lol:
inna rzecz że w tej chwili jak sie wyjeżdża w jakieś dalsze trasy to zazwyczaj się jedzie autostradami a to już nie taka frajda jak kiedyś jak się ganiało normalnymi drogami i trzeba było nieźle kombinować z pedałem gazu żeby jakaś fajna średnia wychodziła.. ;)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yaro_1 »

niby tak, ale kto bogatemu zabroni jechać ferrari i oglądać widoki, czasami wystarczy sama świadomość, że jak ktoś cię wnerwi to jest czym mu odjechać, albo też dojeżdżasz do jakiegoś konwoju gdzie niektórym brakuje jaj żeby tira wyprzedzić, to redukcja podłoga i jedziesz dalej swoim tempem a reszta dalej nie się wlecze
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

yaro_1 pisze: 16 lut 2021, o 19:19 niby tak, ale kto bogatemu zabroni jechać ferrari i oglądać widoki, czasami wystarczy sama świadomość, że jak ktoś cię wnerwi to jest czym mu odjechać, albo też dojeżdżasz do jakiegoś konwoju gdzie niektórym brakuje jaj żeby tira wyprzedzić, to redukcja podłoga i jedziesz dalej swoim tempem a reszta dalej nie się wlecze
A to jest zawsze fajnie mieć możliwość przypierd ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

s-e-b-e-b pisze: 16 lut 2021, o 12:41 albo wreszcie dorosłeś i nie musisz na drodze udowadniać kto ma większego siurka....
Nie no bez przesady czasem trzeba hahahaha jakoś trzeba braki sobie rekompensować :D:D:D :oops: :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

No to są też inne opcje ^^
Na codzienne jazdy z rodzinką i psem kle kle kle
A na indywidualne wypady wziuuuum!
Obrazek
Jak dbasz tak masz
Kowal
Posty: 322
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 19:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kowal »

Jeździłem trochę Touaregiem 3.0 v6 i 600 Nm robi robotę. Też zupełnie inny komfort.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Kuster pisze: 17 lut 2021, o 09:01 No to są też inne opcje ^^
Na codzienne jazdy z rodzinką i psem kle kle kle
A na indywidualne wypady wziuuuum!
Obrazek
ja bym na motur wsiadł raz, pierwszy i ostatni za bardzo mnie to wciaga....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

To ja mam pytanie z prośba o pomoc i poradę: muszę wymienić w firmie 5 superbow kombi. Dostaliśmy nowa politykę samochodowa z korporacji i niestety nie do przeskoczenia wymóg o max emisji spalin 130g;)
Oznacza to ze albo pójdziemy w superb iV ewentualnie rav4. Budżet mamy 150k brutto na auto.
Jakieś sugestie?

Po rozmowach z dilerami i car fleetami wiem ze może być ewentualnie bmw3 lub octavia ale z silnikami jak od kosiarek :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SS »

Może być jeszcze Camry. Powinno starczyć na przyzwoite wyposażenie przy 5 autach
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Ciężko mi powiedzieć, ale jeździłem toyotami, od aurisa po avensisa i rav4 - i kurde nie moja bajka ;)
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

baarttbaartt pisze: 17 lut 2021, o 17:18 To ja mam pytanie z prośba o pomoc i poradę: muszę wymienić w firmie 5 superbow kombi. Dostaliśmy nowa politykę samochodowa z korporacji i niestety nie do przeskoczenia wymóg o max emisji spalin 130g;)
Oznacza to ze albo pójdziemy w superb iV ewentualnie rav4. Budżet mamy 150k brutto na auto.
Jakieś sugestie?

Po rozmowach z dilerami i car fleetami wiem ze może być ewentualnie bmw3 lub octavia ale z silnikami jak od kosiarek :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lexus IS Camry 508
ODPOWIEDZ