Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: coolmobil »

Ja ostatnio miałem okazje jeździć Land Roverem Discovery Sport w wersji P250. Nie jest to jakieś demon prędkości ale naprawdę daje radę, komfort, jakość wykonania no i przestrzeń robią robotę. Ceny zaczynaja się od około 200k, a można już wyrwać z wyprzedaży rocznika fajnie wyposażone za 220.
Przy 5 fotelach bagażnik S3 znika w środku Discovery.
Trwałość, „awaryjność” ponoć tez przestają być problemem. Znajomy bardzoo sobie chwali.
Myśle ze będę w to celował jako kolejne auto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

Sdss pisze: 17 lut 2021, o 18:21
baarttbaartt pisze: 17 lut 2021, o 17:18 To ja mam pytanie z prośba o pomoc i poradę: muszę wymienić w firmie 5 superbow kombi. Dostaliśmy nowa politykę samochodowa z korporacji i niestety nie do przeskoczenia wymóg o max emisji spalin 130g;)
Oznacza to ze albo pójdziemy w superb iV ewentualnie rav4. Budżet mamy 150k brutto na auto.
Jakieś sugestie?

Po rozmowach z dilerami i car fleetami wiem ze może być ewentualnie bmw3 lub octavia ale z silnikami jak od kosiarek :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lexus IS Camry 508
508? To jakaś niezbyt wersję ze 130konnym dieslem. Wszystko inne albo norma przekracza 130g albo cena kosmos, np za hybrydę. Pomijam fakt że prócz tego że auto jest ładne z zewnątrz a szyby bez ramek robią robotę to auto nie warte swoich pieniędzy z pkt widzenia funkcjonalności.

Dostaniesz IV superba za 150kola?

Bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami aniżeli camry jest corolla kombi z hybryda 2,0 za 150kola brutto doposazysz ją we wszystko z listy opcji.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Camry odrzuciliśmy bo mało pakowny i nie ustawny bagażnik. Gdyby był kombi pewnie byśmy wzięli dla użytkowników.
Rav4 w wersji comfort + style 2.5 awd hybryda mam za 149k brutto.
Superb hybrydę style po rabacie flotowym 142k mam.

Francuzy odpadają bo nie i już;).
Wiec lista żeby było duże i pakowne i poniżej 130g naprawdę mega krotka.

Discover - kuzyn pracuje i powiedział ze mi nie sprzeda bo tak się sypia te auta i chce byśmy nadal byli rodzina;)

Ps
Japończycy tez nie moja bajka, ja będę za rok zmieniał i wtedy się będę martwił co sobie zamiast s3 wziąć. Myślałem o q7 tfsie ale min 300k.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

kefirek pisze: 17 lut 2021, o 19:07
Sdss pisze: 17 lut 2021, o 18:21
baarttbaartt pisze: 17 lut 2021, o 17:18 To ja mam pytanie z prośba o pomoc i poradę: muszę wymienić w firmie 5 superbow kombi. Dostaliśmy nowa politykę samochodowa z korporacji i niestety nie do przeskoczenia wymóg o max emisji spalin 130g;)
Oznacza to ze albo pójdziemy w superb iV ewentualnie rav4. Budżet mamy 150k brutto na auto.
Jakieś sugestie?

Po rozmowach z dilerami i car fleetami wiem ze może być ewentualnie bmw3 lub octavia ale z silnikami jak od kosiarek :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lexus IS Camry 508
508? To jakaś niezbyt wersję ze 130konnym dieslem. Wszystko inne albo norma przekracza 130g albo cena kosmos, np za hybrydę. Pomijam fakt że prócz tego że auto jest ładne z zewnątrz a szyby bez ramek robią robotę to auto nie warte swoich pieniędzy z pkt widzenia funkcjonalności.

Dostaniesz IV superba za 150kola?

Bardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami aniżeli camry jest corolla kombi z hybryda 2,0 za 150kola brutto doposazysz ją we wszystko z listy opcji.
508 hybrid za 150 będzie. Rabaciki po 25 30 procent dają w Peugocie.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Corolla za 150k....??? Chyba bym musiał na głowe upaść, tak samo jak przy tym wynalazku VW iD3. Podziwiam ... :)
yataman
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yataman »

https://youtu.be/0zZpqt6Rr1c
Co sądzicie na temat 4:50 „tyłem bardzo buja”.
Autor delikatnie mówiąc „gada głupoty” czy konkurencja w tym wypadku jest lepsza?
Prośba o info bo dzieci mi się na chorobę lokomocyjną skarżą przy dłuższych trasach ale ja ma S2 FL.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Pi$rd0li głupoty. Chyba, że jechał powyżej 140 w zarąbistym wietrze. Ja z tyłu nie odczułem nigdy bujania, wręcz twierdzę, że w superbie uwielbiam z tyłu siedzieć, tylko niestety nie ma chętnych żeby mnie wozić. Co do wygłuszenia, z tyłu jest faktycznie głośniej niż np w passacie, którym miałem okazję się przejechać na tylnym siedzeniu w taksówce, ale nie ma też tragedii.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kuster »

orlik pisze: 18 lut 2021, o 23:51 Pi$rd0li głupoty. Chyba, że jechał powyżej 140 w zarąbistym wietrze. Ja z tyłu nie odczułem nigdy bujania, wręcz twierdzę, że w superbie uwielbiam z tyłu siedzieć, tylko niestety nie ma chętnych żeby mnie wozić. Co do wygłuszenia, z tyłu jest faktycznie głośniej niż np w passacie, którym miałem okazję się przejechać na tylnym siedzeniu w taksówce, ale nie ma też tragedii.
Jestem tego samego zdania że gada głupoty...
Zresztą zarówno Marek jak i jego kobita na YTB zawsze dodają coś od siebie "bo usłyszeli od kolegów z redakcji"

Jechałem w trasie Katowice-Wrocław z tyłu i przy normalnej jeździe nic nie buja, nic nie nosi itp
Jedynie jak robisz "dzikie" manewry to z tyłu ludziki narzekają ale to w każdym aucie tak jest...

Co do wygody to w Accordzie VII gen fotele i kanapa były duuuuzo bardziej wygodne
Zwłaszcza tył bo był lepiej wyprofilowany i zagłówek podtrzymywał głowę a nie wypychał ją do przodu jak w przypadku SS3
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

JacekRS pisze:Corolla za 150k....??? Chyba bym musiał na głowe upaść, tak samo jak przy tym wynalazku VW iD3. Podziwiam ... :)
Nie napisałem ze corolla za 150k tylko ze szukamy aut w budżecie do 150k.
Corolla 2.0 184 hybryda w kombi wersja comfort plus pakiety z 135k finalnie na 115k. Naprawdę ciekawa opcja. Zachar na YouTube zachwalał.
Co ciekawa ma naprawde duży bagażnik i bardzo przyzwoite wyposażenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

baarttbaartt pisze: 19 lut 2021, o 05:27
JacekRS pisze:Corolla za 150k....??? Chyba bym musiał na głowe upaść, tak samo jak przy tym wynalazku VW iD3. Podziwiam ... :)
Nie napisałem ze corolla za 150k tylko ze szukamy aut w budżecie do 150k.
Corolla 2.0 184 hybryda w kombi wersja comfort plus pakiety z 135k finalnie na 115k. Naprawdę ciekawa opcja. Zachar na YouTube zachwalał.
Co ciekawa ma naprawde duży bagażnik i bardzo przyzwoite wyposażenie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
True, samemu chodziło mi to autio głowie w wersji GR ale że w hybrydzie zabawa kończy się przy 180, a potem obejrzałem sportline superba to skończyło się jak się skończylo.
Co do ceny to samo można powiedzieć kura za 225 koła? Chore tyle się płaci z "5-tke"- a tyke katalogowo mój superb. W Toyocie jak oglądałem camry to na dzień dobry koleś wyskoczył z rabatem na 20kola. Nie wiem jak jest w przypadku corolli.

Zresztą co do cen to każdy kto się choć trochę interesuje rynkiem samochodów nowych wie że auta zdrożały sakramencko w przeciągu ostatnich dwóch lat. Za mieszczucha jakim jest C3 (doposażona to fakt) tesciowa płaciła 2 tygodnie temu 74 koła a jest to z jedno tańszych aut klasy B...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

idz i kup kija :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MILeq »

SE7 pisze: 7 lut 2021, o 19:16
MILeq pisze: 7 lut 2021, o 17:41 Jeździłem Stelvio, kiedy szukaliśmy suva.
Z tyłu mało miejsca, bagażnik mały i 3 razy zajebałem kolanem w wystające części - raz z tylu w nawiewy plus 2x z przodu, przy wysiadaniu w jakiś wystający chujmajster.
Dziękuję, ale nie.
Jakie masz gabaryty, że taki pech cię spotkał?
185 cm, XL size :mrgreen:
I dalej uważam, że alfa jest za mała.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Od 159tys można kupić 5er co prawda D150KM dołożyć parę gratów wyjdzie z 200.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

yataman pisze: 18 lut 2021, o 22:55 https://youtu.be/0zZpqt6Rr1c
Co sądzicie na temat 4:50 „tyłem bardzo buja”.
Autor delikatnie mówiąc „gada głupoty” czy konkurencja w tym wypadku jest lepsza?
Prośba o info bo dzieci mi się na chorobę lokomocyjną skarżą przy dłuższych trasach ale ja ma S2 FL.
IMO to niestety nie głupoty. Nie czułem radykalnej różnicy między moją S2, a testową S3 MY2018 jeśli chodzi o zawieszenie. Nawet było regulowane. S3 miałem już wycenione, ale pojechałem ze znajomym w trasie jego XC60 i zmieniłem preferencje na V60. Niestety moja żona podkreśla różnicę pomiędzy Volvo i Superbem jeśli chodzi o chorobę lokomocyjną. Na niekorzyść Superba. Pomimo tego, że zazwyczaj jeździ z przodu. Ja z kolei czuję dużą różnicę przy prędkościach >160 - Volvo jest znacznie bardziej stabilne. 200km/h w Superbie było już nerwowe, a łoś jedzie jak po sznurku, chociaż prześwit 21cm mógłby powodować jakieś nerwowe zachowania. A są kraje, gdzie może rzadziej niż dawniej - ale wciąż jest to prędkość dozwolona. Nie pomogła nawet wymiana amortyzatorów po 120-130kkm.
Jak najprościej sprawdzić zawieszenie - wybierz się na jazdę testową z dziećmi ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Suv stabilny, proszę cię...
200 to to chyba tyle nie pojedzie nawet.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ