Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Enriquez pisze: 26 lut 2021, o 21:06 Suv stabilny, proszę cię...
200 to to chyba tyle nie pojedzie nawet.
Volvo ma kaganiec do 180.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

V60 to nie SUV, tylko kombi. Nawet Cross Country to nadal kombi i jest zdecydowanie stabilniejsze niż trochę tapczanowaty Superb - zarówno S2, jak i S3 w serii. SUV to XC60. Stare XC60 z normalnymi silnikami miały ograniczenia 210km/h, moje V60CC ma ogranicznik 220km/h, co osiąga dość żwawo nawet pod górkę. Stare silniki Volvo mają trochę większy potencjał niż montowane w Superbach R4, więc nie wiem dlaczego by miały nie jechać? 2,0T5 254KM, 3,0lT6 304KM czy tak jak u mnie "tylko" 2,4D 220KM? Daje radę pchać te 1,8t :) Na pewno nowe Volvo już wyłącznie z R4 nie pojedzie 200 tylko max 180km/h ;) bo takie kagańce obecnie wgrywają :(
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

Enriquez pisze: 26 lut 2021, o 21:06 Suv stabilny, proszę cię...
200 to to chyba tyle nie pojedzie nawet.
Jedyny stabilny SUV to Macan ;) Najlepiej ten 400 konny :)
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: roman_szpadel »

Apropos SUV to zainteresowałem się starym Touaregiem II i o ile nie zależy komuś na wodotryskach tabletowych to sprawia dużo solidniejsze wrażenie od aut typu passat i superb. Nie wiem jak wygląda Touareg III, ale po superbach, za jakieś 4-5 lat wrócę do tematu.

Nowe auto to nowe auto, ale czołg to czołg. Każda opcja ma swoje zalety.

Wyciszenie Touarega 2 jest pewnie lepsze niż superba 3, ale powyżej 140 cudów nie ma. Dlatego wracam jednak do S3 FL.

Chyba zakupię jakiś sonometr bo mam wrażenie że służbowa deska Kia Ceed kombi ma analogiczny poziom hałasu przy 140-160 jak dwa razy droższa limuzyna premium (S3 FL).
pozdrawiam,
roman_szpadel
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

https://moto.pl/Testy/7,113466,26827551 ... 90-cc.html
Ciekawy artykuł porównujący Superba i V90CC. Zwróćcie uwagę na fragment dotyczący zachowania na drodze - idealnie potwierdza to, co pisałem wcześniej. Mimo 21cm prześwitu Volvo jest stabilniejsze. Oczywiście moje "stare" V60CC ma w porównaniu do Superba mikroskopijny bagażnik, a pasażerowie z tyłu nie założą nogi na nogę ;) Nie napisali również nic o promieniu skrętu - w moim jest fatalny w porównaniu do S2/S3. Ale prowadzenie? Fotele? Skoda mocno odstaje - czuć zwłaszcza po trasie 500km i więcej. Niestety jak to mówi mój znajomy - i co Ty chłopie kupisz na emeryturze, jak już teraz jeździsz Volvo ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Fajnie, tylko wspomnij o różnicy w cenie. Wkładasz lepsze zawieszenie do superba za kilka tysięcy.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

rezon pisze: 1 mar 2021, o 07:00 https://moto.pl/Testy/7,113466,26827551 ... 90-cc.html
Ciekawy artykuł porównujący Superba i V90CC. Zwróćcie uwagę na fragment dotyczący zachowania na drodze - idealnie potwierdza to, co pisałem wcześniej. Mimo 21cm prześwitu Volvo jest stabilniejsze. Oczywiście moje "stare" V60CC ma w porównaniu do Superba mikroskopijny bagażnik, a pasażerowie z tyłu nie założą nogi na nogę ;) Nie napisali również nic o promieniu skrętu - w moim jest fatalny w porównaniu do S2/S3. Ale prowadzenie? Fotele? Skoda mocno odstaje - czuć zwłaszcza po trasie 500km i więcej. Niestety jak to mówi mój znajomy - i co Ty chłopie kupisz na emeryturze, jak już teraz jeździsz Volvo ;)
Zwróciłem i użyte jest słowo porównywalnie :)

Volvo aspiruje do klasy premium dziwne by było jak by nie było lepsze od skody. Za tą lepszość się płaci trochę więcej przy zakupie i potem w serwisie. Trzeba się liczyć z wyższa cena o około 25%
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

orlik pisze: 1 mar 2021, o 07:25 Fajnie, tylko wspomnij o różnicy w cenie. Wkładasz lepsze zawieszenie do superba za kilka tysięcy.
Nie wiem jak do S3, ale do S2 z Pakietem na bezdroża to nie było zbyt wielkiego wyboru. Za wiele nie nawkładasz. Z tymi aspiracjami Volvo do premium to nie przesadzałbym. Cenowo też bywa różnie. Ostatecznie swoje V60 kupiłem taniej niż Superba o podobnym wyposażeniu.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Sdss pisze: 1 mar 2021, o 08:09 ...
Zwróciłem i użyte jest słowo porównywalnie :)
Na pewno czytaliśmy ten sam artykuł? "Przy wysokich prędkościach V90 zachowuje się pewnie i trudno wytrącić je z obranego toru jazdy. Nieźle też spisuje się w zakrętach. Całkiem precyzyjny układ kierowniczy pozwala trafnie ocenić, co w danej chwili dzieje się z kołami. W trybie Sport siła wspomagania mogłaby być jednak nieco mniejsza. Żywiołem szwedzkiego kombi są natomiast długie trasy. Dobre wrażenie robi też zawieszenie. Lepiej od Superba radzi sobie z nierównościami. Zwłaszcza z tymi poprzecznymi. Pracuje także zdecydowanie ciszej. To pełnowartościowa klasa premium".
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

rezon pisze: 1 mar 2021, o 17:25
Sdss pisze: 1 mar 2021, o 08:09 ...
Zwróciłem i użyte jest słowo porównywalnie :)
Na pewno czytaliśmy ten sam artykuł? "Przy wysokich prędkościach V90 zachowuje się pewnie i trudno wytrącić je z obranego toru jazdy. Nieźle też spisuje się w zakrętach. Całkiem precyzyjny układ kierowniczy pozwala trafnie ocenić, co w danej chwili dzieje się z kołami. W trybie Sport siła wspomagania mogłaby być jednak nieco mniejsza. Żywiołem szwedzkiego kombi są natomiast długie trasy. Dobre wrażenie robi też zawieszenie. Lepiej od Superba radzi sobie z nierównościami. Zwłaszcza z tymi poprzecznymi. Pracuje także zdecydowanie ciszej. To pełnowartościowa klasa premium".
Cytuje artykuł, to nie mona opinia :
W kategorii stabilności i podatności na boczne podmuchy wiatru, należy zapisać remis.
Ostatnio zmieniony 1 mar 2021, o 20:54 przez Sdss, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Ale gdzie masz napisane, że jest stabilniejsze? Ja tylko widzę, że lepiej tłumi i w to jestem w stanie uwierzyć, bo tłumienie w superbie nie należy do najlepszych na seryjnych amortyzatorach.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Jak lepiej tłumi - to siłą rzeczy będzie stabilniej. Choćby nie wiem jak zachwalać Superba - to jednak zaraz po gwarancji zmieniałem w pełni sprawne amortyzatory w swoim S2, bo miałem już dość bujania. Niewiele to dało. Łoś trzyma się jak pustak, a mając 5 cm większy prześwit można byłoby oczekiwać jakiegoś bujania. Naprawdę czuć różnicę :D Superb ma wiele zalet i mile go wspominam. Np. opisywane ceny serwisu - no jest drożej w Volvo. Jeśli było wystarczająco miejsca - Superba łatwiej było zaparkować. Przestronność - mega. AWD sprawowało się bez zarzutu. Długo można wymieniać zalety bo to bdb samochód. Ale zawias i fotele - łoś ma lepsze niż kura.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tekus »

Sdss pisze:
rezon pisze: 1 mar 2021, o 17:25
Sdss pisze: 1 mar 2021, o 08:09 ...
Zwróciłem i użyte jest słowo porównywalnie :)
Na pewno czytaliśmy ten sam artykuł? "Przy wysokich prędkościach V90 zachowuje się pewnie i trudno wytrącić je z obranego toru jazdy. Nieźle też spisuje się w zakrętach. Całkiem precyzyjny układ kierowniczy pozwala trafnie ocenić, co w danej chwili dzieje się z kołami. W trybie Sport siła wspomagania mogłaby być jednak nieco mniejsza. Żywiołem szwedzkiego kombi są natomiast długie trasy. Dobre wrażenie robi też zawieszenie. Lepiej od Superba radzi sobie z nierównościami. Zwłaszcza z tymi poprzecznymi. Pracuje także zdecydowanie ciszej. To pełnowartościowa klasa premium".
W kategorii stabilności i podatności na boczne podmuchy wiatru, należy zapisać remis
No nie bardzo, leciałem tydzień temu v99cc w okolicy 200km/h i jest przepaść w stosunku do kury. Stabilnie i pewnie. No i ciszej niż w superbie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

tekus pisze: 1 mar 2021, o 19:17
Sdss pisze:
rezon pisze: 1 mar 2021, o 17:25 Na pewno czytaliśmy ten sam artykuł? "Przy wysokich prędkościach V90 zachowuje się pewnie i trudno wytrącić je z obranego toru jazdy. Nieźle też spisuje się w zakrętach. Całkiem precyzyjny układ kierowniczy pozwala trafnie ocenić, co w danej chwili dzieje się z kołami. W trybie Sport siła wspomagania mogłaby być jednak nieco mniejsza. Żywiołem szwedzkiego kombi są natomiast długie trasy. Dobre wrażenie robi też zawieszenie. Lepiej od Superba radzi sobie z nierównościami. Zwłaszcza z tymi poprzecznymi. Pracuje także zdecydowanie ciszej. To pełnowartościowa klasa premium".
W kategorii stabilności i podatności na boczne podmuchy wiatru, należy zapisać remis
No nie bardzo, leciałem tydzień temu v99cc w okolicy 200km/h i jest przepaść w stosunku do kury. Stabilnie i pewnie. No i ciszej niż w superbie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Nie testowałem, tak napisali w artykule.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

ale masz dwóch, co testowali, a artykuł tylko potwierdza.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ